2014/15 > Polen 
*Hjemmeside     >Operabase Professional 
2014/15 > Polen

 Urpremiere
 Sjeldne fremføringer
 Nyproduksjon
 Nyproduksjon for dette kompaniet

  
Sverige Litauen
Tyskland

Polen
 
Hvite-Russland
Tsjekkia Slovakia Ukraina

Bialystok, Opera i Filharmonia Podlaska  / 

Die Zauberflote (Mozart) 19 des-20 junDir.: Michał Klauza; Prod.: Jarosław Marszewski
Baron cyganski (Strauss,J) 30 desDir.: Piotr Wójtewicz
La traviata (Verdi) 21-28 marDir.: Michał Klauza; Prod.: Roberto Skolmowski
Bydgoszcz, Opera Nova w Bydgoszczy  / 
Halka (Moniuszko) 20 sep-22 maiDir.: Piotr Wajrak; Prod.: Natalia Babińska
Die Zauberflote (Mozart) 3-5 oktDir.: Dirk Vermeulen; Prod.: Matthias Remus
Die Csardasfurstin (Kalman,E) 23 okt-22 junDir.: Piotr Wajrak; Prod.: Wojciech Adamczyk
Manru (Paderewski) 5-6 novDir.: Maciej Figas; Prod.: Laco Adamik
La traviata (Verdi) 8-9 novDir.: Maciej Figas; Prod.: Bodo Igesz
L'elisir d'amore (Donizetti) 12-14 desDir.: Piotr Wajrak; Prod.: Krzysztof Nazar
Der Zigeunerbaron (Strauss,J) 10 jan-29 maiDir.: Piotr Wajrak; Prod.: Janina Niesobska
Rigoletto (Verdi) 18 jan-14 junDir.: Maciej Figas; Prod.: Natalia Babińska
Grafin Mariza (Kalman,E) 31 jan-4 febDir.: Maciej Figas; Prod.: Laco Adamik
Jas i Malgosia (Humperdinck) 14-15 febDir.: Jerzy Wołosiuk; Prod.: Cezary Domagała
Madama Butterfly (Puccini) 28 feb-3 marDir.: Maciej Figas; Prod.: Marianne Berglof
La boheme (Puccini) 2-14 marDir.: Andrzej Knap; Prod.: Maciej Prus
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 21-22 marDir.: Włodzimierz Szymański; Prod.: Sławomir Żerdzicki
Carmen (Bizet) 28 mar-1 aprDir.: Maciej Figas; Prod.: Bodo Igesz
La Damnation de Faust (Berlioz) 25 apr-9 junDir.: Michał Klauza; Prod.: Maciej Prus
Otello (Verdi) 6 maiDir.: Martynas Staskus; Prod.: Eimuntas Nekrošius
Bytom, Opera Śląska / Silesian Opera Bytom  / 
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 21 sep-21 desDir.: Tadeusz Serafin; Prod.: Bert Bijnen
Baron cyganski (Strauss,J) 30 sep-6 aprDir.: Krzysztof Dziewięcki; Prod.: Henryk Konwiński
Cyganeria (Puccini) 4 okt
Cyrulik sewilski (Rossini) 14 okt
Aida (Verdi) 25 okt
Nabucco (Verdi) 26 okt-26 aprDir.: Tadeusz Serafin; Prod.: Laco Adamik
Don Giovanni (Mozart) 5 nov-14 desDir.: Tadeusz Serafin; Prod.: Wiesław Ochman
Carmen (Bizet) 14 nov-25 aprDir.: Tadeusz Serafin; Prod.: Wiesław Ochman
Tosca (Puccini) 30 nov-29 marDir.: Tadeusz Serafin; Prod.: Tadeusz Bradecki
Straszny dwor (Moniuszko) 27 desDir.: Tadeusz Serafin; Prod.: Wiesław Ochman
Zemsta nietoperza (Strauss,J) 1 janDir.: Tadeusz Serafin; Prod.: Henryk Konwiński
Madama Butterfly (Puccini) 18 jan-28 marDir.: Piotr Warzecha; Prod.: Henryk Konwiński
La traviata (Verdi) 31 janDir.: Tadeusz Serafin; Prod.: Wiesław Ochman
Tannhauser (Wagner) 21 feb-15 marDir.: Tadeusz Serafin; Prod.: Laco Adamik
Wesola Wdowka (Lehar) 20 marDir.: Tadeusz Serafin; Prod.: Henryk Konwiński
Wesola wdowka (Lehar) 20 marDir.: Tadeusz Serafin; Prod.: Henryk Konwiński
Orfeusz i Eurydyka (Gluck) 28 aprDir.: Krzysztof Dziewięcki; Prod.: Henryk Konwiński
Gdansk, Opera Bałtycka  / 
Carmen (Bizet) 19 sep-13 maiDir.: Tadeusz Kozłowski; Prod.: Marek Weiss
Maria (Statkowski) 4-5 oktDir.: Sylwia Anna Janiak / Jakub Kontz; Prod.: Michael Gieleta
Cosi fan tutte (Mozart) 17 okt-15 febDir.: Friedrich Haider; Prod.: Marek Weiss
Tosca (Puccini) 21 nov-25 janDir.: Tadeusz Kozłowski; Prod.: Marek Weiss
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 29 nov-2 desDir.: Tadeusz Kozłowski; Prod.: Marek Weiss
Traviata (Verdi) 11-14 desDir.: Tadeusz Kozłowski; Prod.: Karolina Sofulak
Die Zauberflote (Mozart) 14-22 marDir.: Noam Zur; Prod.: Marek Weiss
Otello (Verdi) 25 apr-7 junDir.: Tadeusz Kozłowski; Prod.: Marek Weiss
Ubu Rex (Penderecki) 20-21 junProd.: Janusz Wiśniewski
Krakow, Opera Krakowska  / 
Mefistofele (Boito) 25 sep-24 maiDir.: Tomasz Tokarczyk; Prod.: Tomasz Konina
La cenerentola (Rossini) 4 okt-10 febDir.: Sebastian Perłowski; Prod.: Giorgio Madia
Rigoletto (Verdi) 12-14 oktDir.: Tomasz Tokarczyk; Prod.: Henryk Baranowski
Orpheus and Eurydice (Gluck) 17-18 oktDir.: Jan Jazownik; Prod.: Giorgio Madia
Madama Butterfly (Puccini) 24-26 oktDir.: Tomasz Tokarczyk; Prod.: Waldemar Zawodziński
Carmen (Bizet) 14 nov-19 aprDir.: Tomasz Tokarczyk; Prod.: Laco Adamik
La traviata (Verdi) 21-23 novDir.: Tomasz Tokarczyk; Prod.: Krzysztof Nazar
The Love for Three Oranges (Prokofiev) 28 nov-25 aprDir.: Tomasz Tokarczyk; Prod.: Michał Znaniecki
Tosca (Puccini) 12 des-3 maiDir.: Michał Klauza / Andrzej Straszyński; Prod.: Laco Adamik
Der Zigeunerbaron (Strauss,J) 3-25 janDir.: Tomasz Tokarczyk; Prod.: Laco Adamik
Die Fledermaus (Strauss,J) 16-20 janDir.: Tomasz Tokarczyk; Prod.: Janusz Józefowicz
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 30 jan-1 febProd.: Michał Znaniecki
L'elisir d'amore (Donizetti) 13-15 febDir.: Evgeny Volynskiy; Prod.: Henryk Baranowski
La belle Helene (Offenbach) 27 feb-8 junDir.: Piotr Wajrak; Prod.: Rudolf Zioło
Halka (Moniuszko) 13-15 marDir.: Warcisław Kunc; Prod.: Waldemar Zawodziński
Ariadne auf Naxos (Strauss) 20-22 marDir.: Tomasz Tokarczyk; Prod.: Włodzimierz Nurkowski
The Troubadour (Verdi) 27-29 marDir.: Tomasz Tokarczyk; Prod.: Laco Adamik
The Marriage of Figaro (Mozart) 10-12 aprDir.: Tomasz Tokarczyk; Prod.: Laco Adamik
Madama Butterfly (Puccini) 14-15 jun
Carmina Burana (Orff) 21-23 jun
Traviata (Verdi) 1-2 jul
Orpheus and Eurydice (Gluck) 4-5 jul
La belle Helene (Offenbach) 18 jul
Lodz, Teatr Wielki Łódź  / 
Tosca (Puccini) 8 okt-6 marDir.: Tadeusz Kozłowski; Prod.: Janina Niesobska, Waldemar Zawodziński
Straszny dwor (Moniuszko) 17 okt-12 junDir.: Piotr Wajrak; Prod.: Krystyna Janda
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 25 okt-21 aprDir.: Eraldo Salmieri; Prod.: Natalia Babińska
Nabucco (Verdi) 30 okt-27 marDir.: Ruben Silva; Prod.: Marek Okopiński
Carmen (Bizet) 5 novDir.: Bassem Akiki; Prod.: Laco Adamik
Trubadur (Verdi) 22 nov-8 febDir.: Eraldo Salmieri; Prod.: Laco Adamik
Traviata (Verdi) 4 des-11 marDir.: Tadeusz Wojciechowski; Prod.: Janina Niesobska, Waldemar Zawodziński
Maria Stuarda (Donizetti) 13 desDir.: Ruben Silva; Prod.: Dieter Kaegi
Madama Butterfly (Puccini) 16 jan-12 aprDir.: Tadeusz Kozłowski / Eraldo Salmieri; Prod.: Janina Niesobska
Der fliegende Hollander (Wagner) 24-27 janDir.: Eraldo Salmieri; Prod.: Herbert Adler
Boheme (Puccini) 31 janDir.: Eraldo Salmieri; Prod.: Laco Adamik
Der Zigeunerbaron (Strauss,J) 21 mar-18 junDir.: Bassem Akiki; Prod.: Tomasz Konina
Anna Bolena (Donizetti) 16 aprDir.: Eraldo Salmieri; Prod.: Janina Niesobska
Poznan, Teatr Wielki Poznan  / 
Carmen (Bizet) 19 sep-7 junDir.: Bassem Akiki; Prod.: Denis Krief
Straszny dwor (Moniuszko) 28 sep-4 marDir.: Maciej Wieloch; Prod.: Emil Wesołowski
Comedy of the Dumb Wife (Kassern) 3-11 oktDir.: Krzysztof Słowiński; Prod.: Piotr Kruszczyński
Nabucco (Verdi) 10 okt-24 febDir.: Massimiliano Caldi; Prod.: Marek Weiss-Grzesiński
L'enfant et les sortileges (Ravel) 25 okt-29 aprDir.: Grzegorz Wierus; Prod.: Ran Arthur Braun
The Nightingale (Stravinsky) 25 okt-29 aprDir.: Grzegorz Wierus; Prod.: Ran Arthur Braun
Traviata (Verdi) 5 nov-19 junDir.: Gabriel Chmura; Prod.: Marek Weiss-Grzesiński
The Angel of the Odd (Coli) 9 nov-17 marDir.: Grzegorz Wierus; Prod.: Krzysztof Cicheński
Tamerlano (Handel) 14-15 novDir.: Alexis Kossenko
Aida (Verdi) 28 nov-28 junDir.: Gabriel Chmura; Prod.: Marek Weiss-Grzesiński
Jas i Malgosia (Humperdinck) 4 des-12 mai
Cyganeria (Puccini) 7-11 desDir.: Gabriel Chmura; Prod.: Ran Arthur Braun
Wesele Figara (Mozart) 13 des-17 aprDir.: Zbigniew Graca; Prod.: Marek Weiss-Grzesiński
The Portrait (Weinberg) 11 janDir.: Gabriel Chmura; Prod.: David Pountney(original), Anelia Kadieva(revival)
Cyberiada (Meyer,K) 14 janDir.: Krzysztof Słowiński; Prod.: Ran Arthur Braun
Cavalleria rusticana (Mascagni) 31 jan-31 marDir.: Gabriel Chmura; Prod.: Leszek Mądzik
Pagliacci (Leoncavallo) 31 jan-31 marDir.: Gabriel Chmura; Prod.: Krzysztof Cicheński
Don Giovanni (Mozart) 19 feb-18 aprDir.: Gabriel Chmura; Prod.: Pippo Delbono
Madama Butterfly (Puccini) 27 feb-13 junProd.: Marek Weiss-Grzesiński
Space Opera (Nowak) 14 mar-22 aprDir.: Marek Moś; Prod.: Ewelina Pietrowiak
Parsifal (Wagner) 20-22 marDir.: Gabriel Chmura; Prod.: Kirsten Dehlholm
Cosi fan tutte (Mozart) 10 apr-5 maiDir.: Gabriel Chmura; Prod.: Grzegorz Jarzyna
Tosca (Puccini) 17 mai-23 junDir.: Tadeusz Kozłowski; Prod.: Laco Adamik
Halka (Moniuszko) 29 mai-6 junDir.: Gabriel Chmura; Prod.: Maciej Prus
Szczecin, Opera na Zamku  / 
Madama Butterfly (Puccini) 10 okt-26 aprDir.: Vladimir Kiradjiev; Prod.: Pia Partum
Napoj milosny (Donizetti) 7 nov-11 janDir.: Vladimir Kiradjiev; Prod.: Jitka Stokalska
Zemsta nietoperza (Strauss,J) 29 nov-8 febDir.: Jerzy Wołosiuk; Prod.: Jitka Stokalska
Nabucco (Verdi) 13 des-29 marDir.: Vladimir Kiradjiev; Prod.: Olga Iwanowa
Hrabina Marica (Kalman,E) 31 des-15 marDir.: Jerzy Wołosiuk; Prod.: Natalia Babińska
Warszawa, Polish National Opera  / 
The Merchant of Venice (Tchaikowsky) 24-30 oktDir.: Lionel Friend; Prod.: Keith Warner
Nabucco (Verdi) 2 nov-5 junDir.: Andriy Yurkevych; Prod.: Marek Weiss
Lohengrin (Wagner) 19-28 desDir.: Stefan Soltesz; Prod.: Antony McDonald, Helen Cooper
Oniegin (Tchaikovsky,P) 11-23 janDir.: Andriy Yurkevych; Prod.: Mariusz Treliński
Orfeusz i Eurydyka (Gluck) 25-27 janDir.: Łukasz Borowicz; Prod.: Mariusz Treliński
Madame Butterfly (Puccini) 6 feb-15 maiDir.: Andriy Yurkevych / Piotr Staniszewski; Prod.: Mariusz Treliński
Maria Stuarda (Donizetti) 20-28 febDir.: Andriy Yurkevych; Prod.: Moshe Leiser, Patrice Caurier
Rigoletto (Verdi) 5-8 marDir.: Carlo Montanaro; Prod.: Gilbert Deflo
Traviata (Verdi) 19-22 marDir.: Carlo Montanaro; Prod.: Mariusz Treliński
Straszny Dwor (Moniuszko) 3-29 aprDir.: Jakub Chrenowicz; Prod.: Mikołaj Grabowski
Halka (Moniuszko) 10-12 aprDir.: José Maria Florêncio; Prod.: Natalia Korczakowska
Powder Her Face (Ades) 9-19 maiDir.: Alejo Pérez / Bassem Akiki; Prod.: Mariusz Treliński
Voyager (Kupczak) 22-24 maiDir.: Bassem Akiki; Prod.: Michał Borczuch
Requiem for an Icon (Glowacka) 22-24 maiDir.: Bassem Akiki; Prod.: Michał Borczuch
Guillaume Tell (Rossini) 21-30 junDir.: Andriy Yurkevych; Prod.: David Pountney
Powder her face (Ades) 13-15 oktDir.: Alejo Pérez; Prod.: Mariusz Treliński
Warszawa, Warszawska Opera Kameralna / Warsaw Chamber Opera  / 
Agrippina (Handel) 6-14 sepDir.: Lilianna Stawarz; Prod.: Natalia Kozłowska
Die Entfuhrung aus dem Serail (Mozart) 19-21 sepDir.: Tadeusz Karolak; Prod.: Lesław Piecka
Imeneo (concert) (Handel) 4 okt
Die Entfuhrung aus dem Serail (Mozart) 10-11 oktDir.: Ruben Silva; Prod.: Ewelina Pietrowiak
La cenerentola (Rossini) 14-15 novDir.: Zbigniew Graca; Prod.: Jitka Stokalska
Gianni Schicchi (Puccini) 20-21 novDir.: Rafał Kłoczko; Prod.: Natalia Kozłowska
Nocleg w Apeninach (Moniuszko) 28-29 novDir.: Sławomir A Wróblewski; Prod.: Małgorzata Kaczmarska
La serva padrona (Pergolesi) 4-5 desDir.: Krzysztofa Garstka; Prod.: Aneta Groszyńska
Imeno (Handel) 12-13 desDir.: Władysław Kłosiewicz; Prod.: Ryszard Peryt
Zamek na Czorsztynie (Kurpinski) 19-20 desDir.: Paweł Kapuła; Prod.: Błażej Peszek
Le nozze di Figaro (Mozart) 11-14 jun
Die Entfuhrung aus dem Serail (Mozart) 19-20 jun
Zaide (Mozart) 25 jun
Die Zauberflote (Mozart) 27-28 jun
Lo sposo deluso (Mozart) 30 jun
Der Schauspieldirektor (Mozart) 30 jun
L'oca del Cairo (Mozart) 30 jun
Idomeneo (Mozart) 4 jul
La finta giardiniera (Mozart) 7 jul
Don Giovanni (Mozart) 10-11 jul
Ascanio in Alba (Mozart) 14 jul
La clemenza di Tito (Mozart) 16 jul
Cosi fan tutte (Mozart) 18-19 jul
Wroclaw, Opera Wrocławska  / 
Rigoletto (Verdi) 5 sep-13 maiDir.: Ewa Michnik; Prod.: Michał Znaniecki
Samson et Dalila (Saint-Saens) 17 sep-12 maiDir.: Tadeusz Zathey; Prod.: Michał Znaniecki
Die Frau ohne Schatten (Strauss) 18 sep-25 aprDir.: Ewa Michnik; Prod.: Hans-Peter Lehmann
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 19 sep-22 aprDir.: Tomasz Szreder; Prod.: Anette Leistenschneider
L'elisir d'amore (Donizetti) 20 sep-17 aprDir.: Ewa Michnik; Prod.: Michał Znaniecki
La traviata (Verdi) 21 sep-15 maiDir.: Ewa Michnik; Prod.: Adam Frontczak
Alice in Wonderland (Chauls) 23 sep-31 marDir.: Michał Czubaszek; Prod.: Adam Frontczak
Cosi fan tutte (Mozart) 24 sep-15 aprDir.: Tomasz Szreder; Prod.: Michał Znaniecki
Parsifal (Wagner) 27 sep-25 marDir.: Tomasz Szreder; Prod.: Georg Rootering
Angels in America (Eotvos) 3-4 oktDir.: Peter Eötvös; Prod.: András Almási-Tóth
Paradise Lost (Penderecki) 5 okt-21 febDir.: Tomasz Szreder; Prod.: Waldemar Zawodzinski
The Trap (Krauze) 9 okt-24 aprDir.: Tomasz Szreder; Prod.: Ewelina Pietrowiak
Sid, the serpent who wanted to sing (Fox) 14 okt-1 junDir.: Michał Czubaszek; Prod.: Adam Frontczak
Boris Godunov (Musorgsky) 15 okt-16 maiDir.: Ewa Michnik; Prod.: Waldemar Zawodziński
Chopin (Orefice) 16 okt-7 maiDir.: Ewa Michnik; Prod.: Laco Adamik
La boheme (Puccini) 17 okt-8 maiDir.: Ewa Michnik; Prod.: Waldemar Zawodziński
Nabucco (Verdi) 18 okt-27 maiDir.: Ewa Michnik; Prod.: Marek Weiss
Le nozze di Figaro (Mozart) 19 okt-6 maiDir.: Tadeusz Zathey; Prod.: Marek Weiss
Giovanna d'Arco (Verdi) 22 okt-12 apr
The Haunted Manor (Moniuszko) 25 okt-10 maiDir.: Tomasz Szreder; Prod.: Lado Adamic
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 26 okt-14 maiDir.: Ewa Michnik; Prod.: Waldemar Zawodziński
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 30 okt-20 maiDir.: Tadeusz Zathey; Prod.: Igor Przegrodzki
Carmen (Bizet) 4 nov-24 mai
Cavalleria rusticana (Mascagni) 9 nov-28 mai
Pagliacci (Leoncavallo) 9 nov-28 mai
Otello (Verdi) 12 nov-23 aprDir.: Ewa Michnik; Prod.: Michał Znaniecki
Falstaff (Verdi) 14 nov-29 maiDir.: Ewa Michnik; Prod.: Waldemar Zawodziński
Halka (Moniuszko) 15 nov-17 maiDir.: Ewa Michnik; Prod.: Laco Adamik
Die Zauberflote (Mozart) 26 nov-16 aprDir.: Tadeusz Zathey; Prod.: Anna Długołęcka
Der Rosenkavalier (Strauss) 13 des-9 mai
Die Fledermaus (Strauss,J) 28 des-6 janDir.: Ewa Michnik; Prod.: Helena Kaut-Howson
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 7 feb-29 aprDir.: Marcin Nałęcz-Niesiołowski; Prod.: Yury Alexandrov
Krol Roger (Szymanowski) 13 feb-11 apr
Der fliegende Hollander (Wagner) 19-21 junDir.: Ewa Michnik; Prod.: Waldemar Zawodziński