2014/15 > Polen 
*Hjemmeside     >Operabase Professional 
2014/15 > Polen

 Urpremiere
 Sjeldne fremføringer
 Nyproduksjon
 Nyproduksjon for dette kompaniet

  
Sverige Litauen
Tyskland

Polen
 
Hvite-Russland
Tsjekkia Slovakia Ukraina

Bialystok, Opera i Filharmonia Podlaska  / 

Die Zauberflote (Mozart) 19 des-22 febDir.: Michał Klauza; Prod.: Jarosław Marszewski
Baron cygański (Strauss,J) 30 desDir.: Piotr Wójtewicz
Bydgoszcz, Opera Nova w Bydgoszczy  / 
Halka (Moniuszko) 20-23 sepDir.: Piotr Wajrak; Prod.: Natalia Babińska
Die Zauberflote (Mozart) 3-5 oktDir.: Dirk Vermeulen; Prod.: Matthias Remus
Die Csárdásfürstin (Kálmán) 23-28 oktDir.: Piotr Wajrak; Prod.: Wojciech Adamczyk
Manru (Paderewski) 5-6 novDir.: Maciej Figas; Prod.: Laco Adamik
La traviata (Verdi) 8-9 novDir.: Maciej Figas; Prod.: Bodo Igesz
L'elisir d'amore (Donizetti) 12-14 desDir.: Piotr Wajrak; Prod.: Krzysztof Nazar
Der Zigeunerbaron (Strauss,J) 10-13 janDir.: Piotr Wajrak; Prod.: Janina Niesobska
Rigoletto (Verdi) 18-20 janDir.: Maciej Figas; Prod.: Natalia Babińska
Gräfin Mariza (Kálmán) 31 jan-4 febDir.: Maciej Figas; Prod.: Laco Adamik
Jaś i Małgosia (Humperdinck) 13-15 febDir.: Jerzy Wołosiuk; Prod.: Cezary Domagała
Madama Butterfly (Puccini) 28 febDir.: Maciej Figas; Prod.: Marianne Berglof
Bytom, Opera Śląska / Silesian Opera Bytom  / 
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 21 sep-21 desDir.: Tadeusz Serafin; Prod.: Bert Bijnen
Baron cygański (Strauss,J) 30 sep-28 desDir.: Krzysztof Dziewięcki; Prod.: Henryk Konwiński
Cyganeria (Puccini) 4 okt
Cyrulik sewilski (Rossini) 14 okt
Aida (Verdi) 25 okt
Nabucco (Verdi) 26 okt-13 desDir.: Tadeusz Serafin; Prod.: Laco Adamik
Don Giovanni (Mozart) 5 nov-14 desDir.: Tadeusz Serafin; Prod.: Wiesław Ochman
Carmen (Bizet) 14 nov-7 febDir.: Tadeusz Serafin; Prod.: Wiesław Ochman
Tosca (Puccini) 30 novDir.: Tadeusz Serafin; Prod.: Tadeusz Bradecki
Straszny dwór (Moniuszko) 27 desDir.: Tadeusz Serafin; Prod.: Wiesław Ochman
Zemsta nietoperza (Strauss,J) 1 janDir.: Tadeusz Serafin; Prod.: Henryk Konwiński
Madama Butterfly (Puccini) 18 janDir.: Piotr Warzecha; Prod.: Henryk Konwiński
La traviata (Verdi) 31 janDir.: Tadeusz Serafin; Prod.: Wiesław Ochman
Tannhäuser (Wagner) 21 febDir.: Tadeusz Serafin; Prod.: Laco Adamik
Gdansk, Opera Bałtycka  / 
Carmen (Bizet) 19 sep-13 maiDir.: Tadeusz Kozłowski; Prod.: Marek Weiss
Maria (Statkowski) 4-5 oktDir.: Sylwia Anna Janiak / Jakub Kontz; Prod.: Michael Gieleta
Così fan tutte (Mozart) 17 okt-15 febDir.: Friedrich Haider; Prod.: Marek Weiss
Tosca (Puccini) 21 nov-25 janDir.: Tadeusz Kozłowski; Prod.: Marek Weiss
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 29 nov-2 desDir.: Tadeusz Kozłowski; Prod.: Marek Weiss
La traviata (Verdi) 11-14 desDir.: Tadeusz Kozłowski; Prod.: Karolina Sofulak
Die Zauberflote (Mozart) 14-22 marProd.: Marek Weiss
Otello (Verdi) 25 apr-7 jun
Ubu Rex (Penderecki) 20-21 junProd.: Janusz Wiśniewski
Krakow, Opera Krakowska  / 
Mefistofele (Boito) 25-30 sepDir.: Tomasz Tokarczyk; Prod.: Tomasz Konina
La cenerentola (Rossini) 4 okt-10 febDir.: Sebastian Perłowski; Prod.: Giorgio Madia
Rigoletto (Verdi) 12-14 oktDir.: Tomasz Tokarczyk; Prod.: Henryk Baranowski
Orpheus and Eurydice (Gluck) 17-18 oktDir.: Jan Jazownik; Prod.: Giorgio Madia
Madama Butterfly (Puccini) 24-26 oktDir.: Tomasz Tokarczyk; Prod.: Waldemar Zawodziński
Carmen (Bizet) 14-16 novDir.: Tomasz Tokarczyk; Prod.: Laco Adamik
La traviata (Verdi) 21-23 novDir.: Tomasz Tokarczyk; Prod.: Krzysztof Nazar
The Love for Three Oranges (Prokofiev) 28-30 novDir.: Tomasz Tokarczyk; Prod.: Michał Znaniecki
Tosca (Puccini) 12-14 desDir.: Michał Klauza; Prod.: Laco Adamik
Der Zigeunerbaron (Strauss,J) 3-25 janDir.: Tomasz Tokarczyk; Prod.: Laco Adamik
Die Fledermaus (Strauss,J) 16-20 janDir.: Tomasz Tokarczyk; Prod.: Janusz Józefowicz
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 30 jan-1 febProd.: Michał Znaniecki
L'elisir d'amore (Donizetti) 13-15 febDir.: Evgeny Volynskiy; Prod.: Henryk Baranowski
La belle Hélène (Offenbach) 27-28 febDir.: Piotr Wajrak
Lodz, Teatr Wielki Łódź  / 
Tosca (Puccini) 8 oktDir.: Tadeusz Kozłowski; Prod.: Janina Niesobska, Waldemar Zawodziński
Straszny dwór (Moniuszko) 17 okt-10 desDir.: Piotr Wajrak; Prod.: Krystyna Janda
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 25-26 oktDir.: Eraldo Salmieri; Prod.: Natalia Babińska
Nabucco (Verdi) 30 oktDir.: Ruben Silva; Prod.: Marek Okopiński
Carmen (Bizet) 5 novDir.: Bassem Akiki; Prod.: Laco Adamik
Trubadúr (Verdi) 22-25 novDir.: Eraldo Salmieri; Prod.: Laco Adamik
La traviata (Verdi) 4 desDir.: Tadeusz Wojciechowski; Prod.: Janina Niesobska, Waldemar Zawodziński
Maria Stuarda (Donizetti) 13 desDir.: Ruben Silva; Prod.: Dieter Kaegi
Madama Butterfly (Puccini) 16 janDir.: Eraldo Salmieri
Der fliegende Holländer (Wagner) 24-27 jan
La bohème (Puccini) 31 janDir.: Eraldo Salmieri
Poznan, Teatr Wielki Poznan  / 
Carmen (Bizet) 19 sep-7 junDir.: Bassem Akiki; Prod.: Denis Krief
Straszny dwór (Moniuszko) 28 sep-4 marDir.: Maciej Wieloch; Prod.: Emil Wesołowski
Comedy of the Dumb Wife (Kassern) 3-11 oktDir.: Krzysztof Słowiński; Prod.: Piotr Kruszczyński
Nabucco (Verdi) 10 okt-24 febDir.: Massimiliano Caldi; Prod.: Marek Weiss-Grzesiński
L'Enfant et les sortilèges (Ravel) 25 okt-29 aprDir.: Grzegorz Wierus; Prod.: Ran Arthur Braun
The Nightingale (Stravinsky) 25 okt-29 aprDir.: Grzegorz Wierus; Prod.: Ran Arthur Braun
La traviata (Verdi) 5 nov-19 junDir.: Gabriel Chmura; Prod.: Marek Weiss-Grzesiński
The Angel of the Odd (Coli) 9 nov-17 marDir.: Grzegorz Wierus; Prod.: Krzysztof Cicheński
Tamerlano (Handel) 14-15 novDir.: Alexis Kossenko
Aida (Verdi) 28 nov-28 junDir.: Gabriel Chmura; Prod.: Marek Weiss-Grzesiński
Jaś i Małgosia (Humperdinck) 4 des-12 mai
Cyganeria (Puccini) 7-11 desDir.: Gabriel Chmura; Prod.: Ran Arthur Braun
Wesele Figara (Mozart) 13 des-17 aprDir.: Zbigniew Graca; Prod.: Marek Weiss-Grzesiński
The Portrait (Weinberg) 11 janDir.: Gabriel Chmura; Prod.: David Pountney(original), Anelia Kadieva(revival)
Cyberiada (Meyer,K) 14 janDir.: Krzysztof Słowiński; Prod.: Ran Arthur Braun
Cavalleria rusticana (Mascagni) 31 jan-31 marDir.: Gabriel Chmura; Prod.: Leszek Mądzik
Pagliacci (Leoncavallo) 31 jan-31 marDir.: Gabriel Chmura; Prod.: Krzysztof Cicheński
Don Giovanni (Mozart) 19 feb-18 aprDir.: Gabriel Chmura; Prod.: Pippo Delbono
Madama Butterfly (Puccini) 27 feb-13 junProd.: Marek Weiss-Grzesiński
Space Opera (Nowak) 14 mar-22 aprDir.: Marek Moś; Prod.: Ewelina Pietrowiak
Parsifal (Wagner) 20-22 marDir.: Gabriel Chmura; Prod.: Kirsten Dehlholm
Così fan tutte (Mozart) 10 apr-5 maiDir.: Gabriel Chmura; Prod.: Grzegorz Jarzyna
Tosca (Puccini) 17 mai-23 junDir.: Tadeusz Kozłowski; Prod.: Laco Adamik
Halka (Moniuszko) 29 mai-6 junDir.: Gabriel Chmura; Prod.: Maciej Prus
Mikołajek i inne chłopaki (Mateja) 6 junProd.: Regina Lissowska
Szczecin, Opera na Zamku  / 
Madama Butterfly (Puccini) 10-11 oktDir.: Vladimir Kiradjiev; Prod.: Pia Partum
Napój miłosny (Donizetti) 7 nov-11 janDir.: Vladimir Kiradjiev; Prod.: Jitka Stokalska
Zemsta nietoperza (Strauss,J) 29 nov-8 febDir.: Jerzy Wołosiuk; Prod.: Jitka Stokalska
Nabucco (Verdi) 13 des-29 marDir.: Vladimir Kiradjiev; Prod.: Olga Iwanowa
Hrabina Marica (Kálmán) 31 des-15 marDir.: Jerzy Wołosiuk; Prod.: Natalia Babińska
La traviata (Verdi) 11 apr-17 maiDir.: Vladimir Kiradjiev; Prod.: Michał Znaniecki
Warszawa, Polish National Opera  / 
The Merchant of Venice (Tchaikowsky) 24-30 oktDir.: Lionel Friend; Prod.: Keith Warner
Nabucco (Verdi) 2 nov-5 junDir.: Andriy Yurkevych; Prod.: Marek Weiss
Lohengrin (Wagner) 19-28 desDir.: Stefan Soltesz; Prod.: Antony McDonald, Helen Cooper
Eugeniusz Oniegin (Tchaikovsky,P) 11-23 janDir.: Andriy Yurkevych; Prod.: Mariusz Trelinski
Orfeusz i Eurydyka (Gluck) 25-27 janDir.: Łukasz Borowicz; Prod.: Mariusz Trelinski
Madame Butterfly (Puccini) 6 feb-15 maiDir.: Andriy Yurkevych / Piotr Staniszewski; Prod.: Mariusz Trelinski
Maria Stuarda (Donizetti) 20-28 febDir.: Andriy Yurkevych; Prod.: Moshe Leiser, Patrice Caurier
Rigoletto (Verdi) 5-8 marDir.: Carlo Montanaro; Prod.: Gilbert Deflo
La traviata (Verdi) 19-22 marDir.: Carlo Montanaro; Prod.: Mariusz Trelinski
Straszny dwór (Moniuszko) 3-29 aprDir.: Jakub Chrenowicz; Prod.: Mikołaj Grabowski
Halka (Moniuszko) 10-12 aprDir.: José Maria Florêncio; Prod.: Natalia Korczakowska
Powder her face (Adès) 9-19 maiDir.: Alejo Pérez / Bassem Akiki; Prod.: Mariusz Trelinski
Voyager (Kupczak) 22-24 maiDir.: Bassem Akiki; Prod.: Michał Borczuch
Requiem for an Icon (Głowacka) 22-24 maiDir.: Bassem Akiki; Prod.: Michał Borczuch
Guillaume Tell (Rossini) 21-30 junDir.: Andriy Yurkevych; Prod.: David Pountney
Warszawa, Warszawska Opera Kameralna / Warsaw Chamber Opera  / 
Agrippina (Handel) 6-14 sepDir.: Lilianna Stawarz; Prod.: Natalia Kozłowska
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 19-21 sepDir.: Tadeusz Karolak; Prod.: Lesław Piecka
Imeneo (concert) (Handel) 4 okt
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 10-11 oktDir.: Ruben Silva; Prod.: Ewelina Pietrowiak
La cenerentola (Rossini) 14-15 novDir.: Zbigniew Graca; Prod.: Jitka Stokalska
Gianni Schicchi (Puccini) 20-21 novDir.: Rafał Kłoczko; Prod.: Natalia Kozłowska
Nocleg w Apeninach (Moniuszko) 28-29 novDir.: Sławomir A Wróblewski; Prod.: Małgorzata Kaczmarska
La serva padrona (Pergolesi) 4-5 desDir.: Krzysztofa Garstka; Prod.: Aneta Groszyńska
Imeno (Handel) 12-13 desDir.: Władysław Kłosiewicz; Prod.: Ryszard Peryt
Zamek na Czorsztynie (Kurpiński) 19-20 desDir.: Paweł Kapuła; Prod.: Błażej Peszek
Wroclaw, Opera Wrocławska  / 
Rigoletto (Verdi) 5 sep-13 maiDir.: Ewa Michnik; Prod.: Michał Znaniecki
Samson et Dalila (Saint-Saëns) 17 sep-12 maiDir.: Tadeusz Zathey; Prod.: Michał Znaniecki
Die Frau ohne Schatten (Strauss) 18 sep-25 aprDir.: Ewa Michnik; Prod.: Hans-Peter Lehmann
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 19 sep-22 aprDir.: Tomasz Szreder; Prod.: Anette Leistenschneider
L'elisir d'amore (Donizetti) 20 sep-17 aprDir.: Ewa Michnik; Prod.: Michał Znaniecki
La traviata (Verdi) 21 sep-15 maiDir.: Ewa Michnik; Prod.: Adam Frontczak
Alice in Wonderland (Chauls) 23 sep-31 marDir.: Michał Czubaszek; Prod.: Adam Frontczak
Così fan tutte (Mozart) 24 sep-15 aprDir.: Tomasz Szreder; Prod.: Michał Znaniecki
Parsifal (Wagner) 27 sep-25 marDir.: Tomasz Szreder; Prod.: Georg Rootering
Angels in America (Eötvös) 3-4 oktDir.: Peter Eötvös; Prod.: András Almási-Tóth
Paradise Lost (Penderecki) 5 okt-21 febDir.: Tomasz Szreder; Prod.: Waldemar Zawodzinski
The Trap (Krauze) 9 okt-24 aprDir.: Tomasz Szreder; Prod.: Ewelina Pietrowiak
Sid, the serpent who wanted to sing (Fox) 14 okt-1 junDir.: Michał Czubaszek; Prod.: Adam Frontczak
Boris Godunov (Musorgsky) 15 okt-16 maiDir.: Ewa Michnik; Prod.: Waldemar Zawodziński
Chopin (Orefice) 16 okt-7 maiDir.: Ewa Michnik; Prod.: Laco Adamik
La bohème (Puccini) 17 okt-8 maiDir.: Ewa Michnik; Prod.: Waldemar Zawodziński
Nabucco (Verdi) 18 okt-27 maiDir.: Ewa Michnik; Prod.: Marek Weiss
Le nozze di Figaro (Mozart) 19 okt-6 maiDir.: Tadeusz Zathey; Prod.: Marek Weiss
Giovanna d'Arco (Verdi) 22 okt-12 apr
The Haunted Manor (Moniuszko) 25 okt-10 maiDir.: Tomasz Szreder; Prod.: Lado Adamic
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 26 okt-14 maiDir.: Ewa Michnik; Prod.: Waldemar Zawodziński
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 30 okt-20 maiDir.: Tadeusz Zathey; Prod.: Igor Przegrodzki
Carmen (Bizet) 4 nov-24 mai
Cavalleria rusticana (Mascagni) 9 nov-28 mai
Pagliacci (Leoncavallo) 9 nov-28 mai
Otello (Verdi) 12 nov-23 aprDir.: Ewa Michnik; Prod.: Michał Znaniecki
Falstaff (Verdi) 14 nov-29 maiDir.: Ewa Michnik; Prod.: Waldemar Zawodziński
Halka (Moniuszko) 15 nov-17 maiDir.: Ewa Michnik; Prod.: Laco Adamik
Die Zauberflote (Mozart) 26 nov-16 aprDir.: Tadeusz Zathey; Prod.: Anna Długołęcka
Der Rosenkavalier (Strauss) 13 des-9 mai
Die Fledermaus (Strauss,J) 28 des-6 janDir.: Ewa Michnik; Prod.: Helena Kaut-Howson
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 7 feb-29 apr
Król Roger (Szymanowski) 13 feb-11 apr
Der fliegende Holländer (Wagner) 19-21 junDir.: Ewa Michnik; Prod.: Waldemar Zawodziński