2014/15 > Russland 
*Hjemmeside     >Operabase Professional 
2014/15 > Russland

 Urpremiere
 Sjeldne fremføringer
 Nyproduksjon
 Nyproduksjon for dette kompaniet

  
Finland
Estland
Latvia
Hvite-Russland

Russland
 
USA
Ukraina
Georgia
Aserbajdsjan
Kasakstan Japan

Astrakhan, Astrakhan Opera and Ballet Theatre  / 

Prince Igor (Borodin) 5-6 sep
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 19 sep-26 oktDir.: Valery Voronin; Prod.: Konstantin Balakin
María de Buenos Aires (Piazzolla) 20 sep-11 des
Madama Butterfly (Puccini) 5 okt-7 desDir.: Valery Voronin; Prod.: Olga Malikova
La traviata (Verdi) 7 oktDir.: Valentin Bogdanov
Otello (Verdi) 10 oktDir.: Valery Voronin; Prod.: Konstantin Balakin
Boris Godunov (Musorgsky) 7 novDir.: Valery Voronin; Prod.: Konstantin Balakin
Pagliacci (Leoncavallo) 29-30 nov
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 13 desDir.: Valery Voronin; Prod.: Konstantin Balakin
Chelyabinsk, Chelyabinsk State Academic Opera and Ballet Theatre named after Glinka  / 
Faust (Gounod) 10 sep-2 novDir.: Evgeny Volynskiy; Prod.: Ekatarina Vassileva
Mr X (Kálmán) 12 sep-22 janDir.: Vyacheslav Gubanov
Silvia (Kálmán) 18 sep-29 janDir.: Vyacheslav Gubanov
Tosca (Puccini) 20 sep-30 novDir.: Evgeny Volynskiy
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 25 sep-28 novDir.: Evgeny Volynskiy
Die Fledermaus (Strauss,J) 27 sep-18 desDir.: Roman Kaloshin
Ruslan and Ludmilla (Glinka) 1 okt-22 nov
Grafin Maritza (Kálmán) 3 okt-23 nov
La traviata (Verdi) 9 okt-10 des
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 11 okt
Iolanta (Tchaikovsky,P) 17 okt-14 jan
Il trovatore (Verdi) 23 okt-6 desProd.: Alexander Lebedev
Carmen (Bizet) 8 nov-14 des
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 19 des
Prince Igor (Borodin) 17 jan
A Life for the Tsar (Glinka) 24 jan
L'elisir d'amore (Donizetti) 31 jan
Ekaterinburg, Ekaterinburg Opera House  / 
Satyagraha (Glass) 16 sep-24 jan
Madama Butterfly (Puccini) 19 sep-29 jan
La traviata (Verdi) 20 sep-10 feb
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 23 sep-14 feb
Der fliegende Holländer (Wagner) 26 sep-13 jan
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 30 sep-7 jan
The Snow Maiden (Rimsky-Korsakov) 4 okt-31 jan
The Love for Three Oranges (Prokofiev) 7 okt-13 des
Ruslan and Lyudmila (Glinka) 9 okt-21 jan
Boris Godunov (Musorgsky) 11 okt-27 jan
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 17 okt
Le comte Ory (Rossini) 28 okt
The Tsar's Bride (Rimsky-Korsakov) 30 okt-28 des
Otello (Verdi) 4 nov-20 jan
La bohème (Puccini) 7 nov-17 jan
Don Giovanni (Mozart) 11 nov
Prince Igor (Borodin) 13 nov-23 des
Le nozze di Figaro (Mozart) 15 nov-15 jan
Rigoletto (Verdi) 28 feb-3 mar
Kazan, Tatar State Opera and Ballet Theatre named after Mussa Djalil  / 
L'elisir d'amore (Donizetti) 20 sep-21 des
The Pearl Fishers (Bizet) 27 sepDir.: Marco Boemi; Prod.: Vernon Mound
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 4 okt-30 novDir.: Marco Boemi; Prod.: Yury Alexandrov
Die Fledermaus (Strauss,J) 2 nov
Aida (Verdi) 27 nov
Boris Godunov (Musorgsky) 3 des
Der Graf von Luxemburg (Lehár) 4 des
Jalil (Zhiganov) 7 desDir.: Vladimir Vasilyev; Prod.: Mikhail Pandzhavidze
Tosca (Puccini) 14 desDir.: Stefan Linev; Prod.: Christopher Grosser
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 18 des
The Bondmaid (Strelnikov) 13 jan
Krasnoyarsk, State Opera and Ballet Theatre  / 
Aida (Verdi) 14 sepDir.: Anatoliy Chepurnoy; Prod.: Andrejs Žagars
Prince Igor (Borodin) 15 oktDir.: Anatoliy Chepurnoy; Prod.: Yuliana Malkhasyants
Madama Butterfly (Puccini) 22 okt-9 janDir.: Aleksandr Kosinskiy; Prod.: Gennadiy Malkhasyants
Iolanta (Tchaikovsky,P) 24 oktDir.: Aleksandr Kosinskiy
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 26 oktDir.: Aleksandr Kosinskiy; Prod.: Aleksandr Fedorov
Boris Godunov (Musorgsky) 13 desDir.: Dmitriy Volosnikov; Prod.: Nadezhda Stolbova
Pagliacci (Leoncavallo) 11 janDir.: Aleksandr Kosinskiy
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 24 janDir.: Anatoliy Chepurnoy / Yevgeniy Brazhnik / Aleksandr Kosinskiy
La traviata (Verdi) 25 janDir.: Aleksandr Kosinskiy; Prod.: Vyacheslav Tsyupa
Moscow, Bolshoi Theatre  / 
Semyon Kotko (concert) (Prokofiev) 11 sepDir.: Valery Polyansky
Boris Godunov (Musorgsky) 14 sep-15 marDir.: Pavel Sorokin / Alexander Polianichko; Prod.: Leonid Baratov(original), Igor Ushakov(revival)
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 18 sep-15 aprDir.: Alexander Polianichko / Alexander Soloviev; Prod.: Dmitri Tcherniakov
Orleanskaya Deva (concert) (Tchaikovsky,P) 26-28 sepDir.: Tugan Sokhiev; Prod.: Igor Ushakov
La traviata (Verdi) 2 okt-10 aprDir.: Pavel Klinichev / Tugan Sokhiev; Prod.: Francesca Zambello
The Enchantress (Tchaikovsky,P) 7 okt-29 marDir.: Alexander Lazarev; Prod.: Alexander Titel
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 11 okt-19 novDir.: Alexei Bogorad / Gennady Rozhdestvensky; Prod.: Julia Pevzner
Così fan tutte (Mozart) 15 okt-15 febDir.: Alexander Soloviev; Prod.: Floris Visser
La sonnambula (Bellini) 24-26 oktDir.: Julian Reynolds; Prod.: Pier Luigi Pizzi
Don Carlos (Verdi) 31 okt-8 febDir.: Robert Treviño / Giacomo Sagripanti; Prod.: Adrian Noble
La bohème (Puccini) 4 nov-22 marDir.: Tugan Sokhiev / Alexei Bogorad; Prod.: Federik Mirdita
The Story of Kai and Gerda (Banevich) 28 nov-7 jan
Rigoletto (Verdi) 14 des-5 aprDir.: Evelino Pidò; Prod.: Robert Carsen
L'Enfant et les sortilèges (Ravel) 22-25 janDir.: Alexei Bogorad / Alexander Soloviev; Prod.: Antony McDonald
The Fiery Angel (Prokofiev) 28-31 janDir.: Michail Jurowski; Prod.: Francesca Zambello
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 27 feb-5 marDir.: Michail Jurowski; Prod.: Lev Dodin
Prince Igor (Borodin) 11-12 marDir.: Pavel Klinichev; Prod.: Yuri Lyubimov
Faust (Gounod) 17 marProd.: George Isaakyan
Madama Butterfly (Puccini) 10-12 aprProd.: Henry Akina
Le nozze di Figaro (Mozart) 25-30 aprProd.: Evgeny Pisarev
Moscow, Moscow Chamber Opera Theatre named after Boris Pokrovsky  / 
The Three Pintos (Weber) 22 aug-16 novDir.: Gennady Rozhdestvensky / Alexei Vereshchagin; Prod.: Mikhail Kislyarov
La Voix humaine (Poulenc) 27 aug-14 des
The Prodigal Son (Britten) 29 aug-28 feb
Mavra (Stravinsky) 29 aug-28 feb
Strider (Kobekin) 3 sep-4 jan
Poor Folk (Sedelnikov) 16-22 sep
Leonora (Beethoven) 10 okt-24 jan
Nos (Shostakovich) 15 okt-23 jan
Pinocchio (Valtinoni) 17 okt-2 nov
I quatro rusteghi (Wolf-Ferrari) 21 okt-18 janProd.: Mikhail Kislyarov
Lazarus (Schubert) 5 nov-7 des
Pimpinone (Telemann) 12 nov-18 feb
Der Schauspieldirektor (Mozart) 12 nov-18 feb
Running (Sidelnikov) 11 des-16 jan
Il mondo della luna (Haydn) 16 des-14 jan
The Inspector General (Dashkevich) 21-23 des
Cherevichki (Tchaikovsky,P) 26-31 des
Danilov the Violist (Tchaikovsky,Alexander) 11 jan
Die Zauberflote (Mozart) 25-28 jan
Il tabarro (Puccini) 30 jan-10 feb
Gianni Schicchi (Puccini) 30 jan-10 feb
Don Giovanni (Mozart) 1-4 feb
The Rake's Progress (Stravinsky) 7-8 feb
Giulio Cesare in Egitto (Handel) 13-15 feb
Moscow, Galina Vishnevskaya Opera Centre  / 
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 19-23 sepDir.: Yaroslav Tkalenko; Prod.: Andris Liepa
Pagliacci (Leoncavallo) 25 okt-18 desDir.: Gianluca Marcianò; Prod.: Ivan Popovsky
Moscow, Helikon-Opera  / 
Boris Godunov (Musorgsky) 9 aug
La belle Hélène (Offenbach) 3 okt-7 jun
Mavra (Stravinsky) 14 okt
Le Rossignol (Stravinsky) 14 okt
Concert (Wagner) 16-19 okt
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 23-26 oktDir.: Kirill Tikhonov; Prod.: Dmitry Bertman
Dialogues des Carmélites (Poulenc) 31 okt-2 nov
Un ballo in maschera (Verdi) 13-16 nov
Mazeppa (Tchaikovsky,P) 21-23 nov
Die Fledermaus (Strauss,J) 19-28 desProd.: Dmitry Bertman
Das Liebesverbot (Wagner) 23-25 jan
The Demon (Rubinstein) 30 jan-2 feb
Vec Makropulos (Janáček) 14-15 feb
Vampuka (Ehrenberg) 27 feb-1 mar
Lady Macbeth of Mtsensk District (Shostakovich) 12-15 marProd.: Dmitry Bertman
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 20-22 marProd.: Dmitry Bertman
Boris Godunov (Musorgsky) 26-29 mar
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 16-19 aprProd.: Dmitry Bertman
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 23-26 apr
Carmen (Bizet) 14-17 mai
La bohème (Puccini) 20 nov
Moscow, Novaya Opera Theatre  / 
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 20 aug-25 mar
The Turn of the Screw (Britten) 27-28 aug
La traviata (Verdi) 4 sep-24 mar
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 9 sep-11 mar
Operetta anthology (Strauss,J) 10 sep-13 mar
L'elisir d'amore (Donizetti) 11 sep-13 feb
Il trovatore (Verdi) 16 sep-15 feb
Rigoletto (Verdi) 19 sep-15 mar
Lohengrin (Wagner) 22 sep-17 mar
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 25 sep
Le nozze di Figaro (Mozart) 7 okt-23 jan
Nabucco (Verdi) 19 okt
Prince Igor (Borodin) 21 okt-6 mar
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 24 okt
L'Enfant et les sortilèges (Ravel) 25 okt
Boris Godunov (Musorgsky) 26 okt-4 feb
Dido and Aeneas (Purcell) 29 okt
Norma (Bellini) 31 okt
Tristan und Isolde (Wagner) 2 nov-7 feb
Aleko (Rakhmaninov) 9 nov
Salome (concert) (Strauss) 11 nov
Aida (concert) (Verdi) 18 nov
Roméo et Juliette (Gounod) 29 nov-3 desDir.: Fabio Mastrangelo / Andrey Lebedev; Prod.: Arnaud Bernard
Cenerentola (Rossini) 10 des
Cavalleria rusticana (concert) (Mascagni) 11 des
Pagliacci (concert) (Leoncavallo) 11 des
Mazepa (concert) (Tchaikovsky,P) 14 jan
La bohème (concert) (Puccini) 18 jan
Giovanna d'Arco (concert) (Verdi) 21 jan
Król Roger (concert) (Szymanowski) 24 jan
Requiem (Mozart) 11 feb
Iphigenie en Tauride (concert) (Gluck) 10 mar
Snegurotchka (Rimsky-Korsakov) 20-21 mar
Aida (Verdi) 22 mar
Moscow, Stanislavsky and Nemirovich-Danchenko Academic Music Theatre  / 
Aida (Verdi) 12 sep-25 des
Il matrimonio segreto (Cimarosa) 20 sep-14 feb
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 21 sep-26 nov
L'elisir d'amore (Donizetti) 9 okt-4 jan
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 12 okt-11 jan
The Demon (Rubinstein) 15 okt-1 feb
Don Giovanni (Mozart) 18 okt-4 feb
Carmen (Bizet) 19 okt-28 des
La traviata (Verdi) 20 okt-25 jan
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 23 okt
Tosca (Puccini) 24 okt-29 jan
Die Zauberflote (Mozart) 25 okt-9 jan
L'italiana in Algeri (Rossini) 9 nov-3 feb
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 12 nov-27 janProd.: Alexander Titel
La bohème (Puccini) 13 nov-26 feb
Così fan tutte (Mozart) 14 nov-28 feb
Madama Butterfly (Puccini) 16 nov-13 desProd.: Ludmila Naletova
The Tale of Tsar Saltan (Rimsky-Korsakov) 16 nov-6 janProd.: Alexander Titel
Tannhäuser (Wagner) 21 nov-21 janProd.: Andrejs Žagars
Le cinesi (Gluck) 29 novProd.: Georgy Isaakyan
L'Ivrogne corrigé (Gluck) 29 novProd.: Anatoly Ledukhovsky
May Night (Rimsky-Korsakov) 30 nov-8 janProd.: Alexander Titel
Orfeo ed Euridice (Gluck) 22 des-24 jan
Snegurotchka (Rimsky-Korsakov) 9-10 jan
Khovanshchina (Musorgsky) 18-22 feb
Nizhni Novgorod, State Academic Opera and Ballet Theatre named after Pushkin  / 
La traviata (Verdi) 25 sep
La traviata (Verdi) 25 sepDir.: Vladimir Boykov / Yevgeniy Sheyko; Prod.: Vladimir Agababov
Veselá Vdova (Lehár) 27 sepDir.: Sergey Vanteev; Prod.: Dmitry Sukhanov
Madama Butterfly (Puccini) 28 sepDir.: Yevgeniy Sheyko; Prod.: Vadim Milkov
Belaya akatsiya (Dunayevsky) 3 okt
Aida (Verdi) 5 oktDir.: Sergey Vanteyev; Prod.: Otar Dadishkiliani
Otello (Verdi) 16 oktDir.: Yevgeniy Sheyko; Prod.: Vadim Milkov
Carmen (Bizet) 25 okt-23 novDir.: Yevgeniy Sheyko; Prod.: Olga Ivanova
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 30 oktDir.: Sergey Vanteyev; Prod.: Otar Dadishkiliani
Sylvia (Kálmán) 1 novDir.: Nikolay Klinov; Prod.: Olga Ivanova
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 7 nov
Boris Godunov (Musorgsky) 14 novDir.: Vladimir Boykov; Prod.: Otar Dadishkiliani
Mazeppa (Tchaikovsky,P) 16 nov
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 19 nov-25 janDir.: Vladimir Boykov; Prod.: Olga Ivanova
Rusalka (Dargomizhsky) 4 des
Cherevichki (Tchaikovsky,P) 11 des-28 jan
Mr X (Kálmán) 18-27 des
Die Fledermaus (Strauss,J) 9 jan
Novosibirsk, Novosibirsk State Opera and Ballet Theatre  / 
La traviata (Verdi) 24 sep-12 okt
Bastien und Bastienne (Mozart) 27 sep-10 jan
Prince Igor (Borodin) 28 sep-18 okt
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 30 sep-25 jan
Iolanta (Tchaikovsky,P) 4 okt-11 jan
Carmen (Bizet) 10 okt-28 jan
Mass (Bernstein) 15 okt-26 nov
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 30 okt-9 jan
Faust (Gounod) 14-16 nov
Madama Butterfly (Puccini) 22 nov-23 jan
Tannhäuser (Wagner) 20-22 des
Mavra (Stravinsky) 24 des
La cambiale di matrimonio (Rossini) 24 des
The Story of Kai and Gerda (Banevich) 7-31 jan
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 21 jan
Tosca (Puccini) 29 jan
Perm, Perm Tchaikovsky Opera and Ballet Theatre  / 
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 31 aug-17 janDir.: Valery Platonov; Prod.: George Isaakyan
Don Giovanni (Mozart) 21-28 sepDir.: Teodor Currentzis; Prod.: Valentina Carrasco
Cendrillon (Massenet) 25-26 oktDir.: Valery Platonov; Prod.: Georgy Isaakyan
The Twelve Months (Banevich) 28 okt-6 janDir.: Evgenii Kirilov; Prod.: Georgy Isaakyan(original), Olga Enns(original), Tatyana Stepanova(revival)
Le nozze di Figaro (Mozart) 30 okt
The Malachite Casket (Batin) 1 nov-5 janDir.: Damir Maksutov; Prod.: Olga Enns
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 11 nov-3 marDir.: Valery Platonov; Prod.: Evgenia Minakova(original), Georgy Isaakyan(revival)
Così fan tutte (Mozart) 27 nov
Don Giovanni (Mozart) 4 des
Boris Godunov (Musorgsky) 6 des
The Indian Queen (Purcell) 18 des
L'orfeo (Monteverdi) 10-11 jan
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 27 jan-2 feb
Tosca (Puccini) 10 feb
Nosferatu (Kourliandski) 20 feb
La traviata (Verdi) 25-26 feb
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 8 mar
Kníže Igor (Borodin) 27-31 mar
Betrothal in a Monastery (Prokofiev) 16-17 apr
Petrozavodsk, Republic of Karelia State Music Theatre  / 
Die Fledermaus (Strauss,J) 2 nov-30 desProd.: Olga Mukhortova
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 9 nov
Die Csárdásfürstin (Kálmán) 26 nov-13 des
Carmen (Bizet) 30 nov
Die Zauberflote (concert) (Mozart) 5 des
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 25 janProd.: Yuri Alexandrov
Rostov, Rostov State Opera  / 
Faust (Gounod) 27 sep-30 novProd.: George Isaakyan
The Country Wives' Revolt (Ptichkin) 4 okt-21 febProd.: Kirill Vassiliev
Madama Butterfly (Puccini) 10 oktProd.: Yuri Alexandrov
Ball im Savoy (Abraham) 12 okt-4 febProd.: Yuri Alexandrov
Prince Igor (Borodin) 7 nov-22 febProd.: Yuri Alexandrov
Die Zirkusprinzessin (Kálmán) 15 nov-7 desProd.: Susanna Tsiryuk
Bajadere (Kálmán) 21 nov-15 febProd.: Alexei Stepanyuk
Iolanta (Tchaikovsky,P) 22 nov-14 febProd.: Konstantin Balakin
Carmen (Bizet) 1 desProd.: Yuri Laptev
Lady Macbeth of Mtsensk (Shostakovich) 12 desProd.: Susanna Tsiryuk
Die lustige Witwe (Lehár) 16 janProd.: Susanna Tsiryuk
White Acacia (Dunayevsky) 23 janProd.: Kirill Strezhnev
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 25 janProd.: Susanna Tsiryuk
La traviata (Verdi) 6 febProd.: Susanna Tsiryuk
Rigoletto (Verdi) 8 febProd.: Yuri Laptev
Samara, Samara Academic Theatre of Opera and Ballet  / 
Aida (Verdi) 11 sep-17 janDir.: Alexander Anissimov.cond; Prod.: Yuri Alexandrov
Silvia (Kálmán) 12 sep-6 janDir.: Eugene Khokhlov; Prod.: Evgenia Tenyakova
Prince Igor (Borodin) 20 sep-30 novDir.: Vladimir Kovalenko; Prod.: Yuri Alexandrov
Die Fledermaus (Strauss,J) 28 sep-14 janDir.: Eugene Khokhlov; Prod.: Galina Tarasova
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 1 okt-28 novDir.: Alexander Anissimov.cond; Prod.: Mikhail Pandzhavidze
Tosca (Puccini) 5 okt-12 novDir.: Alexander Anissimov.cond; Prod.: Yuri Alexandrov
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 11 okt-25 janDir.: Alexander Anissimov.cond; Prod.: Vladimir Petrov
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 16 okt-17 desDir.: Vladimir Kovalenko
Madama Butterfly (Puccini) 20 novProd.: Dieter Kaegi
The Tale of Tsar Saltan (Rimsky-Korsakov) 22 novProd.: Ivan Fadeev
Boris Godunov (Musorgsky) 2 des-30 jan
La traviata (Verdi) 13-14 desProd.: Antonio de Lucia
Saratov, Saratov Opera and Ballet  / 
Prince Igor (Borodin) 1 okt
Madama Butterfly (Puccini) 4 okt-29 jan
Iolanta (Tchaikovsky,P) 7 okt
Oresteia (Taneyev) 9 okt
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 11 okt-29 nov
Il matrimonio segreto (Cimarosa) 17 okt-23 jan
Grafin Maritza (Kálmán) 1 nov-10 jan
Tosca (Puccini) 2 nov
Un ballo in maschera (Verdi) 8 nov
Sadko (Rimsky-Korsakov) 12 nov
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 15 nov
Silvia (Kálmán) 16 nov
Die Zauberflote (Mozart) 19 nov
Les brigands (Offenbach) 22 nov
Rienzi, der letzte der Tribunen (Wagner) 26 novProd.: Alexei Stepanyuk
Rusalka (Dargomizhsky) 3 des
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 9 des
Der Zigeunerbaron (Strauss,J) 10 des
Die Csárdásfürstin (Kálmán) 16 des
Veselá Vdova (Lehár) 5 jan
La traviata (Verdi) 25 jan
Le nozze di Figaro (Mozart) 31 jan
St Petersburg, St Petersburg Chamber Opera  / 
Die Fledermaus (Strauss,J) 6 sep-6 feb
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 12 sep-13 feb
La belle Hélène (Offenbach) 14 sep-25 jan
Pagliacci (Leoncavallo) 17 sep-21 feb
Tosca (Puccini) 21 sep-18 des
The Rape of Lucretia (Britten) 24 sep-4 feb
Madama Butterfly (Puccini) 1 okt-24 des
La traviata (Verdi) 3 okt-8 feb
La bohème (Puccini) 8 okt-18 feb
Betrothal in a Monastery (Prokofiev) 22 okt-25 feb
Not Love Alone (Shchedrin) 24 okt-28 feb
Don Juan (Mozart) 31 okt-15 feb
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 12 nov-28 jan
Rigoletto (Verdi) 20 nov-12 feb
Boris Godunov (Musorgsky) 27 nov-20 feb
Pietro il Grande (Donizetti) 28 des
St Petersburg, Mariinsky Theatre  / 
Il trovatore (Verdi) 26 sep-29 marDir.: Mikhail Tatarnikov; Prod.: Dmitri Tcherniakov
La traviata (Verdi) 27 sep-28 apr
Le nozze di Figaro (Mozart) 28 sep-10 janDir.: Zaurbek Gugkaev; Prod.: Yuri Alexandrov
War Requiem (concert) (Britten) 29 sepDir.: Valery Gergiev
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 30 sep-24 mar
La bohème (Puccini) 1 okt
Salome (concert) (Strauss) 1 oktDir.: Valery Gergiev
Aida (Verdi) 2 okt-21 mar
Otello (Verdi) 3 okt-13 apr
Don Giovanni (Mozart) 4 okt-5 des
Recital (Schubert) 5 okt
Macbeth (Verdi) 5 okt-10 mar
Madama Butterfly (Puccini) 7 okt-25 feb
Die Zauberflote (Mozart) 7 okt-19 apr
Don Quichotte (Massenet) 9 oktProd.: Yannis Kokkos
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 10 okt-23 nov
The Love for Three Oranges (Prokofiev) 11 okt-23 janProd.: Alain Maratrat
A Life for the Tsar (Glinka) 15 okt
A Midsummer Night's Dream (Britten) 15 okt-22 jan
Mazepa (Tchaikovsky,P) 17 oktProd.: Ilya Shlepyanov(original), Yuri Laptev(revival)
Iolanta (Tchaikovsky,P) 18 okt-7 desProd.: Mariusz Trelinski
Le nozze di Figaro (Mozart) 19 okt-29 janDir.: Mikhail Sinkevich; Prod.: Alexander Petrov
Ivan the Terrible (Prokofiev) 20 oktDir.: Andrei Petrenko
Betrothal in a Monastery (Prokofiev) 21 okt-16 junProd.: Vladislav Pazi
Les Troyens (Berlioz) 22 okt-1 apr
Prince Igor (Borodin) 23 okt-4 aprProd.: Yevgeny Sokovnin(original), Irkin Gabitov(revival)
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 24 okt-18 feb
The Lefthander (Shchedrin) 25 okt-8 jan
Boris Godunov (Musorgsky) 28 okt-21 aprProd.: Graham Vick
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 29 okt-5 jan
Boyarina Morozova (concert) (Shchedrin) 29 okt-16 des
Faust (Gounod) 30 okt-27 febProd.: Isabella Bywater
Tosca (Puccini) 31 okt-28 mar
Così fan tutte (Mozart) 1 nov-4 desProd.: Walter Le Moli
Ariadne auf Naxos (Strauss) 4 nov
L'elisir d'amore (Donizetti) 5 nov-6 jan
Iolanta (Tchaikovsky,P) 6 nov
Semyon Kotko (Prokofiev) 11 nov
The Gadfly (concert) (Spadavecchia) 11 novDir.: Andrei Petrenko
The Brothers Karamazov (Smelkov) 12 nov-24 feb
The Gambler (Prokofiev) 14 nov
Ruslan and Lyudmila (Glinka) 15 nov-31 janProd.: Lotfi Mansouri
War and Peace (Prokofiev) 16 nov
Nos (Shostakovich) 18 nov-16 mar
Pelléas et Mélisande (Debussy) 20 nov
Aida (Verdi) 20 nov-12 mar
The Enchanted Wanderer (Shchedrin) 21 nov
Lohengrin (Wagner) 23 nov-30 apr
La forza del destino (Verdi) 25 novProd.: Elijah Moshinsky
Suor Angelica (Puccini) 27 nov-7 febProd.: Walter Le Moli
Gianni Schicchi (Puccini) 27 nov-7 febProd.: Walter Le Moli
Il tabarro (Puccini) 27 nov-7 febProd.: Walter Le Moli
Don Carlos (Verdi) 2 des
Attila (Verdi) 6 des
Bela (concert) (Klinichev) 6 desDir.: Karen Durgaryan
Rusalka (Dargomizhsky) 11 des
Pagliacci (Leoncavallo) 13 des
Christmas Eve (Rimsky-Korsakov) 17 des-13 jan
Un ballo in maschera (Verdi) 17 des
Turandot (Puccini) 19 des-19 apr
Der fliegende Holländer (Wagner) 20 des-17 mai
Roméo et Juliette (Berlioz) 21 des
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 22 des
Khovanshchina (Musorgsky) 24 des-7 apr
The Golden Cockerel (Rimsky-Korsakov) 25 des-3 jan
Carmen (Bizet) 27 des-14 feb
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 28 des-11 apr
Sadko (Rimsky-Korsakov) 4 jan
Le Rossignol (Stravinsky) 9-10 jan
Los niños perdidos (Kolonovits) 15-18 jan
Lady Macbeth of Mtsensk (Shostakovich) 28 jan-5 mai
Sorochinskaya yarmarka (Musorgsky) 29 jan
The Gambler (Prokofiev) 30 jan
Falstaff (Verdi) 4 feb
Idomeneo re di Creta (Mozart) 6 feb
Snegurotchka (Rimsky-Korsakov) 9-10 feb
Tristan und Isolde (Wagner) 2 mar
Das Rheingold (Wagner) 4 mar
Die Walküre (Wagner) 5 mar
Siegfried (Wagner) 7 mar
Götterdämmerung (Wagner) 8 mar
Dead Souls (Shchedrin) 14 mar
Jenůfa (Janáček) 20 mar
The Legend of the Invisible City of Kitezh (Rimsky-Korsakov) 12 mai
May Night (Rimsky-Korsakov) 17 mai
Die Frau ohne Schatten (Strauss) 19 mai
St Petersburg, Mikhailovsky Theatre  / 
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 29 sep-18 febDir.: Mikhail Tatarnikov; Prod.: Vasily Barkhatov
Tosca (Puccini) 4 okt-5 aprDir.: Mikhail Tatarnikov / Dmitri Jurowski; Prod.: Stanislav Gaudasinsky
La juive (Halévy) 8 oktDir.: Peter Feranec; Prod.: Arnaud Bernard
La traviata (Verdi) 11 okt-22 marDir.: Pavel Klinichev / Alexey Nyaga; Prod.: Stanislav Gaudasinsky
Manon Lescaut (Puccini) 22 okt-17 aprDir.: Mikhail Tatarnikov; Prod.: Jürgen Flimm
La bohème (Puccini) 2 nov-31 marDir.: Mikhail Tatarnikov / Pavel Klinichev; Prod.: Arnaud Bernard
Iolanta (Tchaikovsky,P) 9 nov-19 aprDir.: Alexey Nyaga / Valentin Bogdanov; Prod.: Sergey Shepelyov
Il trovatore (Verdi) 20 nov-11 desDir.: Mikhail Tatarnikov; Prod.: Dmitri Tcherniakov
L'elisir d'amore (Donizetti) 30 nov-14 aprDir.: Mikhail Tatarnikov; Prod.: Fabio Sparvoli
Cinderella (Asaf'yev) 6 des-17 janDir.: Valentin Bogdanov / Igor Tomashevsky; Prod.: Olga Mukhortova
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 13 desDir.: Valentin Bogdanov; Prod.: Daria Panteleyeva
Un ballo in maschera (Verdi) 19 des-11 aprDir.: Mikhail Tatarnikov; Prod.: Andrejs Žagars
Boris Godunov (Musorgsky) 3-4 janDir.: Vladimir Jurowski; Prod.: Vitaly Fialkovsky
Rusalka (Dvorak,A) 27 janProd.: Igor Konyaev
Pagliacci (Leoncavallo) 30 janProd.: Liliana Cavani, Marina Bianchi
Cavalleria rusticana (Mascagni) 1 febProd.: Liliana Cavani
Der fliegende Holländer (Wagner) 11+ febDir.: Vasily Petrenko; Prod.: Vasily Barkhatov
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 28 marProd.: Stanislav Gaudasinsky
St Petersburg, St Petersburg Theatre of Musical Comedy  / 
Baroness Lili (Huszka) 20 sep-11 nov
Bridegrooms (Dunayevsky) 24 sep-3 nov
Die lustige Witwe (Lehár) 25 sep-5 nov
Der Graf von Luxemburg (Lehár) 26 sep-15 nov
Silvia (Kálmán) 27 sep-1 nov
Die Fledermaus (Strauss,J) 28 sep-10 des
Mr X (Kálmán) 4 okt-11 des
Countess Maritza (Kálmán) 5-30 okt
The Country Wives' Revolt (Ptichkin) 28 okt
Das Veilchen vom Montmartre (Kálmán) 16 nov
Ufa, Bashkir State Opera and Ballet Theatre  / 
Silva (Kálmán) 24 sep-29 okt
L'elisir d'amore (Donizetti) 17 okt-21 jan
Un Mari à la porte (Offenbach) 22 nov-25 jan
Monsieur Choufleuri (Offenbach) 22 nov-25 jan