2014/15 > USA 
*Hjemmeside     >Operabase Professional 
2014/15 > USA

 Urpremiere
 Sjeldne fremføringer
 Nyproduksjon
 Nyproduksjon for dette kompaniet

  

Albuquerque, Opera Southwest  / 

Amleto (Faccio) 25 okt-2 novDir.: Anthony Barrese; Prod.: David Bartholomew
La bohème (Puccini) 22-29 marDir.: Anthony Barrese; Prod.: David Bartholomew
Anchorage, Anchorage Opera  / 
Madama Butterfly (Puccini) 7-9 novDir.: Gerald Steichen; Prod.: Albert Sherman
The Impresario (Mozart) 20 feb-1 marDir.: Richard Gordon; Prod.: Mari Hahn
Mozart and Salieri (Rimsky-Korsakov) 20 feb-1 marDir.: Richard Gordon; Prod.: Mari Hahn
Annapolis, Annapolis Opera  / 
Hansel and Gretel (Humperdinck) 31 jan
Così fan tutte (Mozart) 13-15 mar
Arlington, UrbanArias  / 
Three Decembers (Heggie) 27 sep-4 oktDir.: Robert Wood; Prod.: Michael McConnell
Atlanta, Atlanta Opera  / 
Madama Butterfly (Puccini) 8-16 novDir.: Arthur Fagen; Prod.: Tomer Zvulun
Rigoletto (Verdi) 28 feb-8 marDir.: Joseph Rescigno; Prod.: Tomer Zvulun
The Marriage of Figaro (Mozart) 4-12 aprDir.: Arthur Fagen; Prod.: Tara Faircloth
Three Decembers (Heggie) 28-31 mai
Austin, Austin Lyric Opera  / 
Un ballo in maschera (Verdi) 8-16 novProd.: Leon Major
Roméo et Juliette (Gounod) 24 jan-1 feb
Don Giovanni (Mozart) 25 apr-3 mai
Baltimore, Lyric Opera Baltimore  / 
Madama Butterfly (Puccini) 7-9 novDir.: Steven White; Prod.: James Harp
Baltimore, Peabody Institute of the Johns Hopkins University  / 
Cendrillon (Massenet) 14-16 nov
Mansfield Park (Dove) 12-15 feb
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 7-8 mar
Binghamton, Tri-cities Opera  / 
Rigoletto (Verdi) 24-26 oktDir.: Steven Crawford
The Italian Girl in Algiers (Rossini) 6-8 feb
Faust (Gounod) 17-19 apr
Birmingham AL, Opera Birmingham  / 
Hamlet (Thomas,A) 23-25 janDir.: Craig Kier; Prod.: Dona D Vaughn
La bohème (Puccini) 13-15 marDir.: Steven White
Bloomington, Indiana University Opera  / 
The Italian Girl in Algiers (Rossini) 19-27 sepDir.: Marzio Conti; Prod.: Julia Pevsner
La bohème (Puccini) 17-25 oktDir.: Paul Nadler; Prod.: Jeffrey Buchman
The Last Savage (Menotti) 14-21 novDir.: Constantine Kitsopoulos; Prod.: Ned Canty
Alcina (Handel) 6-14 febDir.: Arthur Fagen; Prod.: Chas Rader-Shieber
South Pacific (Rodgers) 27 feb-7 marDir.: Constantine Kitsopoulos; Prod.: Vincent Liotta
The Magic Flute (Mozart) 10-18 aprDir.: David Effron; Prod.: Helena Binder
Boise, Opera Idaho  / 
The King and I (concert) (Rodgers) 15-17 aug
Orpheus and Eurydice (Gluck) 24-26 okt
Rigoletto (Verdi) 14-16 nov
Evgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 13-15 feb
Brundibár (Krása) 16 apr
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 8-10 mai
Boston, Boston Lyric Opera  / 
La traviata (Verdi) 10-19 oktDir.: Arthur Fagen; Prod.: Chas Rader-Shieber
Le vin herbé (Martin,F) 19-23 novDir.: David Angus; Prod.: David Schweizer
Katya Kabanova (Janáček) 13-22 marDir.: David Angus; Prod.: Tim Albery
Don Giovanni (Mozart) 1-10 junDir.: David Angus; Prod.: Emma Griffin
Boston, Handel and Haydn Society  / 
The Messiah (concert) (Handel) 28-30 novDir.: Harry Christophers
Elijah (concert) (Mendelssohn) 6-8 marDir.: Christopher Hogwood
The Creation (concert) (Haydn) 1-3 maiDir.: Harry Christophers
Charleston WV, West Virginia Symphony Orchestra  / 
Charlotte, Opera Carolina  / 
Nabucco (Verdi) 18-26 oktDir.: James Meena; Prod.: Michael Baumgarten
Turandot (Puccini) 24 jan-1 febDir.: James Meena; Prod.: Michael Baumgarten
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 11-19 aprDir.: James Meena; Prod.: Michael Baumgarten
Chicago, Lyric Opera of Chicago  / 
Don Giovanni (Mozart) 27 sep-29 oktDir.: Andrew Davis; Prod.: Robert Falls
Capriccio (Strauss) 6-28 oktDir.: Andrew Davis; Prod.: John Cox(original), Peter McClintock(revival)
Il trovatore (Verdi) 27 okt-29 novDir.: Asher Fisch; Prod.: David McVicar(original), Leah Hausman(revival)
Porgy and Bess (Gershwin) 17 nov-20 desDir.: Ward Stare; Prod.: Francesca Zambello
Anna Bolena (Donizetti) 6 des-16 janDir.: Patrick Summers; Prod.: Kevin Newbury
Tosca (Puccini) 24 jan-14 marDir.: Dmitri Jurowski; Prod.: John Caird
Tannhäuser (Wagner) 9 feb-6 marDir.: Andrew Davis; Prod.: Tim Albery
The Passenger (Weinberg) 24 feb-15 marDir.: Andrew Davis; Prod.: David Pountney
El pasado nunca se termina (Martinez) 28-29 marProd.: Leonard Foglia
Carousel (Rodgers) 10-26 aprDir.: Rob Fisher; Prod.: Rob Ashford
Columbus, Opera Columbus  / 
The Marriage of Figaro (Mozart) 4-8 mar
La Voix humaine (Poulenc) 3-7 jun
Pagliacci (Leoncavallo) 3-7 jun
Dallas, The Dallas Opera  / 
The Marriage of Figaro (Mozart) 24 okt-9 novDir.: Emmanuel Villaume; Prod.: Kevin Moriarty
Salome (Strauss) 30 okt-8 novDir.: Evan Rogister; Prod.: Francesca Zambello
La Wally (Catalani) 30 jan-7 febDir.: Anthony Barrese; Prod.: Candace Evans
Everest (Talbot) 30 jan-7 febDir.: Nicole Paiement; Prod.: Leonard Foglia
La bohème (Puccini) 13-29 marDir.: Riccardo Frizza; Prod.: Peter Kazaras
Iolanta (Tchaikovsky,P) 10-18 aprDir.: Emmanuel Villaume; Prod.: Christian Rath
Dayton, Dayton Opera  / 
The Magic Flute (Mozart) 21-23 novDir.: Patrick Reynolds; Prod.: Kathleen Clawson
Dead Man Walking (Heggie) 27 feb-1 marDir.: Jerome Shannon; Prod.: Gary Briggle
The Pearl Fishers (Bizet) 17-19 aprDir.: Neal Gittleman; Prod.: Thomas Bankston
Denver, Opera Colorado  / 
Madama Butterfly (Puccini) 15-23 novDir.: Ari Pelto; Prod.: Keturah Stickann
The Magic Flute (Mozart) 2-10 maiDir.: Joseph Mechavich; Prod.: Daniel Witzke
Aida (Verdi) 7-15 sepDir.: Ari Pelto; Prod.: David Gately
The Scarlet Letter (Laitman) 7-15 maiDir.: Ari Pelto; Prod.: Beth Greenberg
Detroit, Michigan Opera Theatre  / 
Elektra (Strauss) 18-26 oktDir.: Steven Mercurio; Prod.: Nicholas Muni
Madama Butterfly (Puccini) 15-23 novDir.: Steven Lord; Prod.: Bernard Uzan
The Merry Widow (Lehár) 11-19 aprDir.: Ted Sperling; Prod.: Kelly Robinson
Faust (Gounod) 9-17 maiDir.: Steven Mercurio; Prod.: Bernard Uzan
Eugene, Eugene Opera  / 
The Elixir of Love (Donizetti) 31 des-4 jan
Fargo, Fargo-Moorhead Opera  / 
The Merry Wives of Windsor (Nicolai) 1-2 nov
The Daughter of the Regiment (Donizetti) 10-12 apr
Fort Lee, New Jersey Association of Verismo Opera  / 
La bohème (Puccini) 19-26 okt
La traviata (Verdi) 6 aprDir.: Anthony Morss; Prod.: Evelyn la Quaif
Grand Rapids, Opera Grand Rapids  / 
Carmen (Bizet) 31 okt-1 nov
Noah's Flood (Britten) 13-15 feb
Tosca (Puccini) 1-2 mai
Honolulu, Hawaii Opera Theatre  / 
Madama Butterfly (Puccini) 10-14 oktDir.: Ivan Törzs; Prod.: Henry Akina
The Flying Dutchman (Wagner) 13-17 febDir.: John Keenan; Prod.: Sara Widzer
Siren Song (Dove) 20-28 marDir.: Vincent de Kort; Prod.: Henry Akina
Houston, Opera in the Heights  / 
Rigoletto (Verdi) 26 sep-5 oktProd.: Susan Stone Li
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 14-23 novProd.: Mary Birnbaum
La clemenza di Tito (Mozart) 30 jan-8 feb
Carmen (Bizet) 20-29 mar
Houston, Houston Grand Opera  / 
Otello (Verdi) 24 okt-7 novDir.: Patrick Summers; Prod.: John Cox
Così fan tutte (Mozart) 31 okt-15 novDir.: Patrick Summers; Prod.: Harry Silverstein
A Christmas Carol (Bell) 5-21 desDir.: Warren Jones; Prod.: Simon Callow
The Magic Flute (Mozart) 20 jan-14 febDir.: Robert Spano; Prod.: Ian Rutherford
Madame Butterfly (Puccini) 23 jan-8 febDir.: Giancarlo Guerrero; Prod.: Louisa Muller
Die Walküre (Wagner) 18 apr-3 maiDir.: Patrick Summers; Prod.: Carlus Padrissa, Esteban Muñoz
Sweeney Todd (Sondheim) 24 apr-9 maiDir.: James Lowe; Prod.: Lee Blakeley
Kansas City, Lyric Opera of Kansas City  / 
The Italian Girl in Algiers (Rossini) 11-16 aug
La traviata (Verdi) 27 sep-5 oktProd.: David Gately
Silent Night (Puts) 21 feb-1 mar
Tosca (Puccini) 18-26 apr
Knoxville, Knoxville Opera  / 
HMS Pinafore (Sullivan,A) 21-23 nov
Carmen (Bizet) 13-15 feb
Il trovatore (Verdi) 24-26 apr
Long Beach, Long Beach Opera  / 
Therese Raquin (Picker) 24 jan-1 feb
Marilyn forever (Bryars) 21-29 mar
Hydrogen Jukebox (Glass) 30 mai-7 jun
Los Angeles, LA Opera  / 
La traviata (Verdi) 13-28 sepDir.: James Conlon; Prod.: Marta Domingo
Duke Bluebeard's Castle (Bartók) 25 okt-15 novDir.: Steven Sloane; Prod.: Barrie Kosky
Dido and Aeneas (Purcell) 25 okt-15 novDir.: Steven Sloane; Prod.: Barrie Kosky
Florencia en el Amazonas (Catán) 22 nov-20 desDir.: Grant Gershon; Prod.: Francesca Zambello
The Ghosts of Versailles (Corigliano) 7 feb-1 marDir.: James Conlon; Prod.: Darko Tresnjak
The Barber of Seville (Rossini) 28 feb-22 marDir.: James Conlon; Prod.: Emilio Sagi
The Marriage of Figaro (Mozart) 21 mar-12 aprDir.: James Conlon; Prod.: Ian Judge
Dog Days (Little) 11-14 junDir.: Alan Pierson; Prod.: Robert Woodruff
Los Angeles, LA Phil  / 
Roméo et Juliette (concert) (Berlioz) 6-9 novDir.: Esa-Pekka Salonen
Missa Solemnis (Beethoven) 9-11 janDir.: Michael Tilson Thomas; Prod.: Michael Levine
Frankenstein (Gruber) 13 janDir.: John Adams
Alice in Wonderland (Chin) 27-28 febDir.: Susanna Mälkki; Prod.: Netia Jones
Louisville, Kentucky Opera  / 
Fidelio (Beethoven) 19-21 sepDir.: Joseph Mechavich; Prod.: Lillian Groag
La fanciulla del West (Puccini) 14-16 novDir.: David J Jackson; Prod.: John Hoomes
A Streetcar named Desire (Previn) 15-18 febDir.: Joseph Mechavich; Prod.: Jose Maria Condemi
A Woman in Morocco (avant-premiere) (Hagen) 15-17 maiProd.: Daron Aric Hagen
Madison, Madison Opera  / 
Fidelio (Beethoven) 21-23 novDir.: John DeMain; Prod.: Tara Faircloth
Sweeney Todd (Sondheim) 6-8 febDir.: John DeMain; Prod.: Norma Saldivar
The Barber of Seville (Rossini) 24-26 aprDir.: John DeMain; Prod.: Doug Scholz-Carlson
Memphis, Opera Memphis  / 
Don Giovanni (Mozart) 9-11 okt
Hansel and Gretel (Humperdinck) 15-17 jan
Glory Denied (Cipullo) 9-11 apr
Les mamelles de Tirésias (Poulenc) 10-18 apr
Dido and Aeneas (Purcell) 17-18 apr
Miami, Florida Grand Opera  / 
Madama Butterfly (Puccini) 15-22 novDir.: Ramón Tebar; Prod.: Marc Astafan
Così fan tutte (Mozart) 24-27 janDir.: Ramón Tebar; Prod.: Bernard Uzan
The Pearl Fishers (Bizet) 28 feb-3 marDir.: Anthony Barrese; Prod.: A Scott Parry
The Consul (Menotti) 9-16 maiDir.: Andrew Bisantz; Prod.: Julie Maykowski
Milwaukee, Florentine Opera  / 
The Flying Dutchman (Wagner) 24-26 oktDir.: Joseph Rescigno; Prod.: Paula Suozzi
Wuthering Heights (concert) (Floyd) 9-11 jan
Milwaukee, Skylight Music Theatre  / 
A Cinderella (Rossini) 19 sep-5 oktDir.: Viswa Subbaraman; Prod.: Jill Anna Ponasik
The Ring in One Evening (Wagner) 15 mai-7 junProd.: Daniel J Brylow
Minneapolis, Minnesota Opera  / 
La fanciulla del West (Puccini) 20-28 sepDir.: Michael Christie; Prod.: Doug Scholz-Carlson
Hansel and Gretel (Humperdinck) 1-8 novDir.: Anne Manson; Prod.: Doug Varone
The Elixir of Love (Donizetti) 24-31 janDir.: Leonardo Vordoni; Prod.: Helena Binder
The Manchurian Candidate (Puts) 7-14 marDir.: Michael Christie; Prod.: Kevin Newbury
Carmen (Bizet) 25 apr-3 maiDir.: Michael Christie; Prod.: Michael Cavanagh
Mobile, Mobile Opera  / 
Werther (Massenet) 24-26 okt
Manon Lescaut (Puccini) 27-29 mar
Nashville, Nashville Opera  / 
La bohème (Puccini) 9-11 oktDir.: Jerome Shannon; Prod.: John Hoomes
Romulus Hunt (Simon) 5-7 desDir.: Dean Williamson; Prod.: John Hoomes
Florencia en el Amazonas (Catán) 23-27 janDir.: Dean Williamson; Prod.: John Hoomes
The Pirates of Penzance (Sullivan,A) 9-11 aprDir.: William Boggs; Prod.: Dean Anthony
New Orleans, New Orleans Opera  / 
Carmen (Bizet) 10-12 okt
Rusalka (Dvořák,A) 14-16 nov
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 13-15 mar
The Marriage of Figaro (Mozart) 10-12 apr
New York, Brooklyn Academy of Music  / 
As One (Kaminsky) 4-7 sepDir.: Steven Osgood; Prod.: Ken Cazan
The Source (Hearne) 22-25 oktProd.: Daniel Fish
New York, Chelsea Opera  / 
The Face on the Barroom Floor (Mollicone) 7-8 novDir.: Henry Mollicone; Prod.: Lynne Hayden-Findlay
Emperor Norton (Mollicone) 7-8 novDir.: Henry Mollicone; Prod.: Lynne Hayden-Findlay
Tosca (Puccini) 5-6 jun
New York, Gotham Chamber Opera  / 
Alexandre Bis (Martinů) 14-18 oktDir.: Neal Goren; Prod.: James Marvel
The Comedy on the Bridge (Martinů) 14-18 oktDir.: Neal Goren; Prod.: James Marvel
El gato con botas (Montsalvatge) 6-14 desDir.: Neal Goren; Prod.: Moisés Kaufman
New York, Teatro Grattacielo  / 
New York, The Juilliard School  / 
Il turco in Italia (Rossini) 19-23 novDir.: Speranza Scappucci; Prod.: John Giampietro
New York, Little Opera Theatre of New York  / 
Slow Dusk (Floyd) 5-14 des
Markheim (Floyd) 5-14 des
New York, The Metropolitan Opera  / 
Le nozze di Figaro (Mozart) 22 sep-20 desDir.: James Levine / Edo de Waart; Prod.: Richard Eyre
La bohème (Puccini) 23 sep-24 janDir.: Riccardo Frizza; Prod.: Franco Zeffirelli
Macbeth (Verdi) 24 sep-18 oktDir.: Fabio Luisi; Prod.: Adrian Noble
Carmen (Bizet) 30 sep-7 marDir.: Pablo Heras-Casado / Louis Langrée; Prod.: Richard Eyre
Die Zauberflöte (Mozart) 6 okt-8 novDir.: Adam Fischer; Prod.: Julie Taymor
The Death of Klinghoffer (Adams) 20 okt-15 novDir.: David Robertson; Prod.: Tom Morris
Aida (Verdi) 30 okt-20 aprDir.: Marco Armiliato / Plácido Domingo; Prod.: Sonja Frisell
Lady Macbeth of Mtsensk (Shostakovich) 10-29 novDir.: James Conlon; Prod.: Graham Vick
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 18 nov-6 desDir.: Michele Mariotti; Prod.: Bartlett Sher
Die Meistersinger von Nürnberg (Wagner) 2-23 desDir.: James Levine; Prod.: Otto Schenk
La traviata (Verdi) 11 des-24 janDir.: Marco Armiliato; Prod.: Willy Decker
Hansel and Gretel (Humperdinck) 18 des-8 janDir.: Andrew Davis; Prod.: Richard Jones
The Merry Widow (Lehár) 31 des-7 maiDir.: Andrew Davis / NN / Fabio Luisi; Prod.: Susan Stroman
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 12 jan-21 marDir.: Yves Abel / James Levine; Prod.: Bartlett Sher
Iolanta (Tchaikovsky,P) 26 jan-21 febDir.: Valery Gergiev / Pavel Smelkov; Prod.: Mariusz Trelinski
Duke Bluebeard's Castle (Bartók) 26 jan-21 febDir.: Valery Gergiev / Pavel Smelkov; Prod.: Mariusz Trelinski
Don Giovanni (Mozart) 4 feb-6 marDir.: Alan Gilbert; Prod.: Michael Grandage
La donna del lago (Rossini) 16 feb-14 marDir.: Michele Mariotti; Prod.: Paul Curran
Manon (Massenet) 9-28 marDir.: Emmanuel Villaume; Prod.: Laurent Pelly
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 16 mar-10 aprDir.: Maurizio Benini; Prod.: Mary Zimmerman
Ernani (Verdi) 20 mar-11 aprDir.: James Levine / NN; Prod.: Pier Luigi Samaritani
Don Carlos (Verdi) 30 mar-25 aprDir.: Yannick Nézet-Séguin; Prod.: Nicholas Hytner
Cavalleria rusticana (Mascagni) 14 apr-8 maiDir.: Fabio Luisi; Prod.: David McVicar
Pagliacci (Leoncavallo) 14 apr-8 maiDir.: Fabio Luisi; Prod.: David McVicar
Un ballo in maschera (Verdi) 23 apr-9 maiDir.: James Levine; Prod.: David Alden
The Rake's Progress (Stravinsky) 1-9 maiDir.: James Levine; Prod.: Jonathan Miller
New York, Manhattan School of Music  / 
Macbeth (Bloch) 10-14 desDir.: Laurent Pillot; Prod.: Dona D Vaughn
Die Zauberflöte (Mozart) 29 apr-2 maiDir.: George Manahan; Prod.: Jay Lesenger
Norfolk, Virginia Opera  / 
HMS Pinafore (Sullivan,A) 7-11 novDir.: Adam Turner; Prod.: Nicola Bowie
Salome (Strauss) 30 jan-3 febDir.: Ari Pelto; Prod.: Stephen Lawless
La traviata (Verdi) 13-17 marDir.: Andrew Bizantz; Prod.: Lillian Groag
Omaha, Opera Omaha  / 
Rigoletto (Verdi) 17-19 oktDir.: Steven White; Prod.: Tomer Zvulun(original), Stephanie Havey(revival)
A Flowering Tree (Adams) 13-15 feb
Fidelio (Beethoven) 17-19 aprDir.: Nicholas Cleobury; Prod.: Michael Shell
Pensacola, Pensacola Opera  / 
La bohème (Puccini) 23-25 jan
The Pirates of Penzance (Sullivan,A) 13-15 mar
Philadelphia, Academy of Vocal Arts Opera Theatre  / 
L'italiana in Algeri (Rossini) 8-15 nov
La bohème (Puccini) 7-14 feb
Faust (Gounod) 25 apr-2 mai
Philadelphia, Opera Philadelphia  / 
The Barber of Seville (Rossini) 26 sep-5 oktDir.: Corrado Rovaris; Prod.: Michael Shell
Oscar (Morrison) 6-15 febDir.: Evan Rogister; Prod.: Kevin Newbury
Ariadne auf Naxos (Strauss) 4-8 marDir.: George Manahan; Prod.: Chas Rader-Shieber
Don Carlos (Verdi) 24 apr-3 maiDir.: Corrado Rovaris; Prod.: Tim Albery
Charlie Parker's Yardbird (Schnyder) 5-14 junDir.: Corrado Rovaris; Prod.: Ron Daniels
Phoenix, Arizona Opera  / 
Cruzar la Cara de la Luna (Martinez) 10-12 oktDir.: José Martinez; Prod.: Leonard Foglia
Rigoletto (Verdi) 14-16 novDir.: Dean Williamson; Prod.: Fenlon Lamb
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 6-8 febDir.: Steven White; Prod.: Tara Faircloth
The Magic Flute (Mozart) 27 feb-1 mar
The Daughter of the Regiment (Donizetti) 10-12 aprDir.: Keitaro Harada; Prod.: John de los Santos
Pittsburgh, Pittsburgh Opera  / 
Otello (Verdi) 8-16 novDir.: Antony Walker; Prod.: Kristine McIntyre
Rodelinda (Handel) 24 jan-1 febDir.: Michael Beattie; Prod.: Crystal Manich
Sumeida's Song (Fairouz) 21 feb-1 marDir.: Glenn Lewis; Prod.: Jennifer Williams
Carmen (Bizet) 21-29 marDir.: Antony Walker; Prod.: Marc Astafan
The Daughter of the Regiment (Donizetti) 2-10 maiDir.: Antony Walker; Prod.: NN
Portland OR, Portland Opera  / 
Die Fledermaus (Strauss,J) 7-15 novDir.: George Manahan; Prod.: Chas Rader-Shieber
Carmen (Bizet) 6-14 febDir.: George Manahan; Prod.: Eric Einhorn
Show Boat (Kern) 1-9 maiDir.: Hal France; Prod.: Ray Roderick
The Rake's Progress (Stravinsky) 11-14 junDir.: Ari Pelto; Prod.: Roy Rallo
The Elixir of Love (Donizetti) 17 jul-1 augDir.: Nicholas Fox; Prod.: Ned Canty
Raleigh, North Carolina Opera  / 
Tristan and Isolde (concert) (Wagner) 9 novDir.: Timothy Myers
La traviata (Verdi) 27 feb-1 marDir.: Timothy Myers; Prod.: Candace Evans
Don Giovanni (Mozart) 18-26 aprDir.: Timothy Myers; Prod.: Crystal Manich
Roanoke, Opera Roanoke  / 
The Abduction from the Seraglio (Mozart) 22 nov
Cinderella (Rossini) 20 mar
Salt Lake City, Utah Opera  / 
Madama Butterfly (Puccini) 11-19 oktDir.: Robert Tweten; Prod.: Garnett Bruce
The Pearl Fishers (Bizet) 17-25 janDir.: Carlos Izcaray; Prod.: Kristine McIntyre
Così fan tutte (Mozart) 14-22 marProd.: Crystal Manich
The Rake's Progress (Stravinsky) 9-17 maiDir.: Thierry Fischer
San Antonio, Opera Piccola San Antonio  / 
Trouble in Tahiti (Bernstein) 1-2 novDir.: Kristin Roach; Prod.: Joshua Miller
The Italian Lesson (Hoiby) 1-2 novDir.: Kristin Roach; Prod.: Joshua Miller
Dido and Aeneas (Purcell) 21-22 febDir.: Kristin Roach
San Diego, San Diego Opera  / 
La bohème (Puccini) 24 jan-1 febDir.: Karen Keltner
Don Giovanni (Mozart) 14-22 febDir.: Daniele Callegari
Nixon in China (Adams) 14-22 marDir.: Joseph Mechavich; Prod.: James Robinson
El pasado nunca se termina (Martinez) 25 aprDir.: Jose Pepe Martinez
San Francisco, Opera Parallèle  / 
Dead Man Walking (Heggie) 20-22 feb
Heart of Darkness (O'Regan) 1-3 mai
San Francisco, San Francisco Opera  / 
Norma (Bellini) 5-30 sepDir.: Nicola Luisotti; Prod.: Kevin Newbury
Susannah (Floyd) 6-21 sepDir.: Karen Kamensek; Prod.: Michael Cavanagh
A Masked Ball (Verdi) 4-22 oktDir.: Nicola Luisotti; Prod.: Jose Maria Condemi
Partenope (Handel) 15 okt-2 novDir.: Christian Curnyn; Prod.: Christopher Alden
Tosca (Puccini) 23 okt-8 novDir.: Riccardo Frizza; Prod.: Jose Maria Condemi
Cinderella (Rossini) 9-26 novDir.: Jesús López-Cobos; Prod.: Jean-Pierre Ponnelle
La bohème (Puccini) 14 nov-7 desDir.: Giuseppe Finzi; Prod.: John Caird
Les troyens (Berlioz) 7 jun-7 julDir.: Donald Runnicles; Prod.: David McVicar
La Ciociara (Tutino) 13-30 junDir.: Nicola Luisotti; Prod.: Francesca Zambello
The Marriage of Figaro (Mozart) 14 jun-5 julDir.: Patrick Summers; Prod.: Robin Guarino
San Jose CA, Opera San José  / 
Rigoletto (Verdi) 6-21 sepDir.: Joseph Marcheso; Prod.: Brad Dalton
The Italian Girl in Algiers (Rossini) 15-30 novDir.: Ming Luke; Prod.: Michael Shell
Where Angels Fear to Tread (Weiser) 7-22 febDir.: Joseph Marcheso; Prod.: Lillian Groag
The Magic Flute (Mozart) 18 apr-3 maiDir.: George Cleve; Prod.: Brad Dalton
Santa Barbara, Opera Santa Barbara  / 
Rigoletto (Verdi) 7-9 novDir.: Christopher Allen; Prod.: Brad Dalton
L'italiana in Algeri (Rossini) 6-8 marDir.: Craig Kier
A Streetcar named Desire (Previn) 24-26 aprDir.: Mark Morash; Prod.: Jose Maria Condemi
Sarasota, Sarasota Opera  / 
Pagliacci (Leoncavallo) 31 okt-15 novDir.: Victor DeRenzi
Tosca (Puccini) 7 feb-28 marDir.: Victor DeRenzi
The Marriage of Figaro (Mozart) 14 feb-27 mar
The Golden Cockerel (Rimsky-Korsakov) 21 feb-19 mar
Don Carlos (Verdi) 7-24 marDir.: Victor DeRenzi
Seattle, Seattle Opera  / 
Don Giovanni (Mozart) 18 okt-1 novDir.: Gary Thor Wedow; Prod.: Chris Alexander
Tosca (Puccini) 10-24 janDir.: Julian Kovatchev; Prod.: Jose Maria Condemi
Semele (Handel) 21 feb-7 marDir.: Gary Thor Wedow; Prod.: Tomer Zvulun
Ariadne auf Naxos (Strauss) 2-16 maiDir.: Lawrence Renes; Prod.: Chris Alexander
Shreveport, Shreveport Opera  / 
La traviata (Verdi) 15 novDir.: Jerry Shannon
The Pirates of Penzance (Sullivan,A) 21 feb
Cinderella (Rossini) 11 apr
Syracuse, Syracuse Opera  / 
Die Fledermaus (Strauss,J) 24-26 okt
A Little Night Music (Sondheim) 6-15 feb
The Barber of Seville (Rossini) 17-19 apr
Tacoma, Tacoma Opera  / 
The Magic Flute (Mozart) 31 okt-2 nov
The Mikado (Sullivan,A) 6-8 feb
Roméo et Juliette (Gounod) 10-12 apr
Tampa, Opera Tampa  / 
Rigoletto (Verdi) 13-15 febDir.: Daniel Lipton
Madama Butterfly (Puccini) 13-15 marDir.: Daniel Lipton
Toledo, Toledo Opera  / 
Tosca (Puccini) 10-12 okt
Susannah (Floyd) 13-15 febDir.: Robert Mirakian
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 24-26 aprDir.: James Meena
Tucson, Arizona Opera  / 
Cruzar la Cara de la Luna (Martinez) 18-19 oktDir.: José Martinez; Prod.: Leonard Foglia
Rigoletto (Verdi) 22-23 novDir.: Dean Williamson; Prod.: Fenlon Lamb
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 31 jan-1 febDir.: Steven White; Prod.: Tara Faircloth
The Magic Flute (Mozart) 7-8 mar
The Daughter of the Regiment (Donizetti) 18-19 aprDir.: Keitaro Harada; Prod.: John de los Santos
Tulsa, Tulsa Opera  / 
Cinderella (Rossini) 24-26 okt
Romeo and Juliet (Gounod) 13-15 feb
Of Mice and Men (Floyd) 10-12 apr
Washington, Washington Concert Opera  / 
I Capuleti e i Montecchi (concert) (Bellini) 28 oktDir.: Antony Walker
Guntram (concert) (Strauss) 1 marDir.: Antony Walker
Washington, Opera Lafayette  / 
Les Fêtes de l'hymen et de l'amour (Rameau) 6 okt
L'epreuve villageoise (Grétry) 27-28 maiDir.: Ryan Brown; Prod.: Nick Olcott
Washington, Washington National Opera  / 
Florencia in the Amazons (Catán) 20-28 sepDir.: Carolyn Kuan; Prod.: Francesca Zambello
La bohème (Puccini) 1-15 novDir.: Philippe Auguin / Timothy Myers; Prod.: Jo Davies
The Little Prince (Portman) 19-21 desProd.: Francesca Zambello
Penny (Pew) 23-24 janDir.: Anne Manson; Prod.: Alan Paul
Dialogues des Carmélites (Poulenc) 21 feb-10 marDir.: Patrick Summers; Prod.: Francesca Zambello
The Flying Dutchman (Wagner) 7-21 aprDir.: Philippe Auguin / Eric Weimer; Prod.: Stephen Lawless
Cinderella (Rossini) 9-21 maiDir.: Speranza Scappucci; Prod.: Joan Font
West Palm Beach, Palm Beach Opera  / 
La bohème (Puccini) 16-18 janDir.: Daniele Callegari; Prod.: Fenlon Lamb
Enemies, A Love Story (Moore,B) 20-22 febDir.: David Stern; Prod.: Sam Helfrich
The Daughter of the Regiment (Donizetti) 20-22 marDir.: Antonino Fogliani; Prod.: Dona D Vaughn
Wilmington, OperaDelaware  / 
Lakmé (concert) (Delibes) 8-16 mai
La Tragedie de Carmen (Bizet) 9-17 maiDir.: Anthony Barrese; Prod.: Cynthia du Pont Tobias
Winston Salem, Piedmont Opera  / 
Madama Butterfly (Puccini) 31 okt-4 nov