2018/19 > Sveits 
*Hjemmeside   >Operabase Professional 
2018/19 > Sveits

 Urpremiere
 Sjeldne fremføringer
 Nyproduksjon
 Nyproduksjon for dette kompaniet

  
Tyskland
Frankrike
Monaco

Sveits
 
Liechtenstein
Østerrike
Italia

Basel, Theater Basel  / 

King Arthur (Purcell) 13 sep-16 desDir.: Christopher Moulds; Prod.: Stephan Kimmig
Pelléas et Mélisande (Debussy) 28 sep-11 novDir.: Erik Nielsen; Prod.: Barbora Horáková Joly
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 19 okt-27 janDir.: Giampaolo Bisanti; Prod.: Olivier Py
Ein Käfig voller Narren (Herman) 14 des-29 maiProd.: Martin G Berger
Der Kaiser von Atlantis (Ullmann) 8 febDir.: Stephen Delaney; Prod.: Maria-Magdalena Kwaschik
Diodati. Unendlich (Wertmüller) 21 feb-8 aprDir.: Titus Engel; Prod.: Lydia Steier
Madama Butterfly (Puccini) 30 mar-19 junDir.: Antonello Allemandi; Prod.: Vasily Barkhatov
Didone abbandonata (Jommelli) 7-23 junDir.: Daniela Dolci; Prod.: Lotte de Beer
Bern, Konzert Theater Bern  / 
Love Life (Weill) 31 aug-11 sepDir.: Daniel Carter; Prod.: Joan Anton Rechi
Alcina (Handel) 14-18 sepDir.: Markus Märkl; Prod.: Nikolaus Habjan
Così fan tutte (Mozart) 14 okt-23 aprDir.: Kevin John Edusei; Prod.: Maximilian von Mayenburg
La bohème (Puccini) 24 nov-19 maiDir.: Ivo Hentschel; Prod.: Matthew Wild
Fierrabras (Schubert) 27 jan-11 junDir.: Mario Venzago; Prod.: Elmar Goerden
Lotario (Handel) 24 feb-18 junDir.: Christian Curnyn; Prod.: Carlos Wagner
Humanoid (Evers) 14 mar-20 aprDir.: Sebastian Schwab; Prod.: Cordula Däuper
Reigen (Boesmans) 31 mar-4 junDir.: Kevin John Edusei; Prod.: Markus Bothe
Tristan und Isolde (Wagner) 25 mai-30 junDir.: Kevin John Edusei; Prod.: Stephan Märki
Genève, Grand-Théâtre de Genève  / 
Carmen (Bizet) 10-27 sepDir.: John Fiore; Prod.: Reinhild Hoffmann
The Beggar's Opera (Pepusch) 3-7 oktDir.: William Christie; Prod.: Robert Carsen
Boris Godounov (Musorgsky) 28 okt-15 novDir.: Paolo Arrivabeni; Prod.: Matthias Hartmann
Viva la Mamma (Donizetti) 21-31 desDir.: Gergely Madaras; Prod.: Laurent Pelly, Julien Chavaz
Das Rheingold (Wagner) 12 feb-12 marDir.: Georg Fritzsch; Prod.: Dieter Dorn
Die Walküre (Wagner) 13 feb-13 marDir.: Georg Fritzsch; Prod.: Dieter Dorn
Siegfried (Wagner) 15 feb-15 marDir.: Georg Fritzsch; Prod.: Dieter Dorn
Götterdämmerung (Wagner) 17 feb-17 marDir.: Georg Fritzsch; Prod.: Dieter Dorn
Il pirata (concert) (Bellini) 22-24 feb
Médée (Charpentier,M) 3-11 maiDir.: Leonardo García Alarcón; Prod.: David McVicar
Un ballo in maschera (Verdi) 4-22 junDir.: Pinchas Steinberg; Prod.: Giancarlo Del Monaco
Lausanne, Opéra de Lausanne  / 
L'histoire du Soldat (Stravinsky) 28-30 sepProd.: Alex Ollé
Così fan tutte (Mozart) 28 okt-7 novDir.: Joshua Weilerstein; Prod.: Jean Liermier
Cendrillon (Viardot) 23-28 novDir.: Didier Puntos; Prod.: Gilles Rico
La Chauve-souris (Strauss,J) 21-31 desDir.: Frank Beermann; Prod.: Adriano Sinivia
Mam'zelle Nitouche (Hervé) 10-13 janDir.: Christophe Grapperon; Prod.: Pierre-André Weitz
Anna Bolena (Donizetti) 3-13 febDir.: Roberto Rizzi-Brignoli; Prod.: Stefano Mazzonis di Pralafera
Ariadne auf Naxos (Strauss) 17-24 marDir.: Frank Beermann; Prod.: David Hermann
Orphée et Eurydice (Gluck) 2-12 junDir.: Diego Fasolis; Prod.: Aurélien Bory
St Gallen, Theater St Gallen  / 
Die Jahreszeiten (Haydn) 22 sep-8 des
Don Carlo (Verdi) 27 sep-28 febProd.: Nicola Berloffa
Norma (Bellini) 17 jan-1 aprDir.: Michael Balke; Prod.: Nicola Berloffa
Die Nachtigall (Stravinsky) 2 feb-2 aprProd.: Dirk Schmeding
Der unsterbliche Kaschtschei (Rimsky-Korsakov) 2 feb-2 aprProd.: Dirk Schmeding
Cinderella (Davies,PM) 15-30 marProd.: Holger Liebig
L'elisir d'amore (Donizetti) 23 mar-13 junDir.: Pietro Rizzo / Stéphane Fromageot; Prod.: Ulrich Wiggers
L'incoronazione di Poppea (Monteverdi) 11 mai-15 junProd.: Alexander Nerlich
Il trovatore (Verdi) 28 jun-12 julProd.: Aron Stiehl
Zurich, Oper im Knopfloch  / 
Marie Stuart (Niedermeyer) 20-27 oktDir.: Kateryna Tereshchenko; Prod.: Jordi Vilardaga
Zurich, Opernhaus Zürich  / 
Häuptling Abendwind (Offenbach) 22 sep-3 marDir.: Thomas Barthel; Prod.: Rüdiger Burbach
Die Gezeichneten (Schreker) 23 sep-23 oktDir.: Vladimir Jurowski / Giedrė Šlekytė; Prod.: Barrie Kosky
La verita in cimento (Vivaldi) 25 sep-4 oktDir.: Ottavio Dantone; Prod.: Jan Philipp Gloger
Macbeth (Verdi) 27 sep-19 oktDir.: Francesco Lanzillotta; Prod.: Barrie Kosky
La bohème (Puccini) 29 sep-14 oktDir.: Speranza Scappucci; Prod.: Ole Anders Tandberg
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 21 okt-3 novDir.: Riccardo Minasi; Prod.: David Hermann
Così fan tutte (Mozart) 4 nov-1 desDir.: Cornelius Meister; Prod.: Kirill Serebrennikov
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 18 nov-25 aprDir.: Markus Poschner / Michael Richter / Fabio Luisi; Prod.: Robert Carsen
Madama Butterfly (Puccini) 25 nov-14 desDir.: Fabio Luisi; Prod.: Ted Huffman
Sweeney Todd (Sondheim) 9 des-11 janDir.: David Charles Abell; Prod.: Andreas Homoki
Les Pêcheurs de perles (Bizet) 16 des-1 febDir.: Pavel Baleff; Prod.: Jens Daniel Herzog
Semele (Handel) 31 des-8 janDir.: William Christie; Prod.: Robert Carsen
Rigoletto (Verdi) 17 jan-8 febDir.: Gustavo Gimeno; Prod.: Tatjana Gürbaca
Le Grand Macabre (Ligeti) 3 feb-2 marDir.: Fabio Luisi; Prod.: Tatjana Gürbaca
Der Rosenkavalier (Strauss) 15 feb-3 marDir.: Fabio Luisi; Prod.: Sven-Eric Bechtolf
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 22 feb-19 marDir.: Nello Santi; Prod.: Damiano Michieletto
Tannhäuser (Wagner) 23 mar-5 aprDir.: Axel Kober; Prod.: Harry Kupfer
Manon (Massenet) 7 apr-15 maiDir.: Marco Armiliato; Prod.: Floris Visser
Il turco in Italia (Rossini) 28 apr-29 maiDir.: Enrique Mazzola; Prod.: Jan Philipp Gloger
La sonnambula (concert) (Bellini) 5-12 maiDir.: Maurizio Benini
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 15-25 maiDir.: Antonino Fogliani; Prod.: Johannes Pölzgutter
Hippolyte et Aricie (Rameau) 19 mai-14 junDir.: Emmanuelle Haïm; Prod.: Jetske Mijnssen
Norma (Bellini) 2-20 junDir.: Fabio Luisi; Prod.: Robert Wilson
Le nozze di Figaro (Mozart) 10 jun-6 julDir.: Ottavio Dantone; Prod.: Sven-Eric Bechtolf
Nabucco (Verdi) 23 jun-12 julDir.: Fabio Luisi; Prod.: Andreas Homoki
Last Call (Pelzel) 28 jun-6 julDir.: Jonathan Stockhammer; Prod.: Isabel Ostermann
La forza del destino (Verdi) 30 jun-13 julDir.: Fabio Luisi; Prod.: Andreas Homoki
Elektra (Strauss) 7-14 julDir.: Simone Young; Prod.: Martin Kušej