2013/14 > Polska 
*Strona ogólna     >Operabase Professional 
2013/14 > Polska

 Prapremiera
 Rzadkie wydarzenie
 Nowa produkcja
 Nowa produkcja w tym teatrze

  
Szwecja Litwa
Niemcy

Polska
 
Białoruś
Czechy Słowacja Ukraina

Bialystok, Opera i Filharmonia Podlaska  / 

Straszny dwór (Moniuszko) 3 XI-12 IID: Mieczysław Dondajewski; R: Roberto Skolmowski
La traviata (Verdi) 20 XII-22 VID: Michał Klauza; R: Roberto Skolmowski
Bydgoszcz, Opera Nova w Bydgoszczy  / 
Halka (Moniuszko) 20 IX-6 IVD: Piotr Wajrak; R: Natalia Babińska
Rusalka (Dvořák,A) 28 IX-25 IID: Maciej Figas; R: Kristina Wuss
Manru (Paderewski) 10 X-23 IIID: Maciej Figas; R: Laco Adamik
Cavalleria rusticana (Mascagni) 26 X-4 IID: Wojciech Rajski; R: Andrzej Bubień
Pagliacci (Leoncavallo) 26 X-4 IID: Wojciech Rajski; R: Andrzej Bubień
Madama Butterfly (Puccini) 7-10 XID: Maciej Figas; R: Marianne Berglof
Baron cygański (Strauss,J) 27 XI-1 XIID: Piotr Wajrak; R: Janina Niesobska
Die Zauberflöte (Mozart) 12-13 XIID: Dirk Vermeulen; R: Matthias Remus
L'elisir d'amore (Donizetti) 16-19 ID: Piotr Wajrak; R: Krzysztof Nazar
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 8-9 IID: Maciej Wierzchoń / Piotr Wajrak; R: Cezary Domagała
La traviata (Verdi) 1 III-14 VD: Simca Heled; R: Bodo Igesz
Gräfin Mariza (Kálmán) 13-16 IIID: Maciej Figas; R: Laco Adamik
La bohème (Puccini) 28 III-8 VID: Andrzej Knap; R: Maciej Prus
Die Csárdásfürstin (Kálmán) 26 IV-15 VID: Piotr Wajrak; R: Wojciech Adamczyk
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 29 IVD: Eraldo Salmieri; R: Natalia Babińska
The Portrait (Weinberg) 1 VD: Tadeusz Kozłowski; R: David Pountney(original), Anelia Kadieva(revival)
Aleko (Rakhmaninov) 4 V
Krakowiacy i Górale (Stefani) 8 V
Lakmé (Delibes) 22-25 VD: Andrzej Straszyński; R: Krzysztof Kelm
Gdansk, Opera Bałtycka  / 
Maria (Statkowski) 25-29 VIIID: Łukasz Borowicz; R: Michael Gieleta
Carmen (Bizet) 6-8 IXD: Tadeusz Kozłowski; R: Marek Weiss
Ubu Rex (Penderecki) 27 IX-29 IVD: Wojciech Michniewski; R: Janusz Wiśniewski
Maria (Statkowski) 15-17 XID: Łukasz Borowicz; R: Michael Gieleta
La traviata (Verdi) 7-11 XIID: Andriy Yurkevych; R: Karolina Sofulak
Madame Curie (Sikora) 18-19 ID: Wojciech Michniewski; R: Marek Weiss
Macbeth (Verdi) 14-16 IID: José Maria Florêncio; R: Marek Weiss
Così fan tutte (Mozart) 1-5 IIID: Friedrich Haider; R: Marek Weiss
The Gamblers (Shostakovich) 30 III-2 IVD: Michał Klauza; R: Andrzej Chyra
Rothschild's Violin (Fleyshman) 30 III-2 IVD: Michał Klauza; R: Marek Weiss
Tosca (Puccini) 25 V-17 VID: Tadeusz Kozłowski; R: Marek Weiss
Krakow, Opera Krakowska  / 
The Gypsy Baron (Strauss,J) 14 IX-15 VID: Tomasz Tokarczyk; R: Laco Adamik
Rigoletto (Verdi) 22 IXD: Tomasz Tokarczyk; R: Henryk Baranowski
The Devils of Loudun (Penderecki) 27 IX-16 IIID: Tomasz Tokarczyk; R: Laco Adamik
Messa da Requiem (concert) (Verdi) 4 X-3 XID: Tomasz Tokarczyk
Paradise Lost (Penderecki) 5 X
Madama Butterfly (Puccini) 11 X-6 IVD: Tomasz Tokarczyk; R: Waldemar Zawodziński
Orpheus and Eurydice (Gluck) 19 X-2 VIID: Marek Toporowski; R: Giorgio Madia
The Marriage of Figaro (Mozart) 25 X-10 VID: Tomasz Tokarczyk; R: Laco Adamik
Halka (Moniuszko) 8-10 XID: Łukasz Borowicz; R: Waldemar Zawodziński
Pierrot Lunaire (Schoenberg,A) 20 XI-21 IID: Paweł Szczepański; R: Włodzimierz Nurkowski
The Troubadour (Verdi) 22 XI-9 IIID: Tomasz Tokarczyk; R: Laco Adamik
La traviata (Verdi) 29 XI-6 VD: Tomasz Tokarczyk; R: Krzysztof Nazar
L'elisir d'amore (Donizetti) 7 XII-18 VD: Evgeny Volynskiy; R: Henryk Baranowski
The Haunted Manor () 4-5 ID: Piotr Sułkowski; R: Laco Adamik
Die Fledermaus (Strauss,J) 17 I-2 IIID: Uwe Theimer; R: Janusz Józefowicz
Carmen (Bizet) 7-9 IID: Tomasz Tokarczyk; R: Laco Adamik
La cenerentola (Rossini) 15 II-25 VD: Damiano Binetti; R: Giorgio Madia
Little Lord (Markwick) 21 II-31 VD: Sebastian Perłowski; R: Janusz Szydłowski
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 28-30 IIID: Evgeny Volynskiy; R: Michał Znaniecki
Tosca (Puccini) 11-13 IVD: Andrzej Straszyński; R: Laco Adamik
The Love for Three Oranges (Prokofiev) 25 IV-4 VIID: Tomasz Tokarczyk; R: Michał Znaniecki
Lodz, Teatr Wielki  / 
Madama Butterfly (Puccini) 22 IX-25 VD: Tadeusz Kozłowski / Eraldo Salmieri; R: Janina Niesobska
Tosca (Puccini) 27 IX-8 VID: Tadeusz Kozłowski; R: Janina Niesobska, Waldemar Zawodziński
Nabucco (Verdi) 2 X-13 IVD: Tadeusz Kozłowski; R: Marek Okopiński
La bohème (Puccini) 4 X-2 IVD: Tadeusz Wojciechowski / Eraldo Salmieri; R: Laco Adamik
La traviata (Verdi) 6 X-18 VD: Eraldo Salmieri; R: Janina Niesobska, Waldemar Zawodziński
Carmen (Bizet) 9 X-4 VID: Bassem Akiki; R: Laco Adamik
Anna Bolena (Donizetti) 13 X-26 IVD: Eraldo Salmieri; R: Janina Niesobska
My Fair Lady (Loewe) 16 X-21 I
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 11 I-11 VID: Eraldo Salmieri; R: Natalia Babińska
The Magic Flute (Mozart) 25 I-28 VD: Bassem Akiki; R: Waldemar Zawodziński
Aida (Verdi) 8-11 IID: Tadeusz Kozłowski; R: Marek Weiss-Grzesiński
Maria Stuarda (Donizetti) 23 IID: Eraldo Salmieri; R: Dieter Kaegi
Requiem (concert) (Verdi) 18 IVD: Eraldo Salmieri
Poznan, Teatr Wielki  / 
Falstaff (Verdi) 21 IX-9 IID: Gabriel Chmura; R: Tomasz Konina
Cyberiada (Meyer,K) 28-29 IXD: Krzysztof Słowiński; R: Ran Arthur Braun
Parsifal (Wagner) 18 X-13 IVD: Gabriel Chmura; R: Kirsten Dehlholm
Le nozze di Figaro (Mozart) 27 X-6 IID: Zbigniew Graca; R: Marek Weiss-Grzesiński
Jaś i Małgosia (Humperdinck) 7 XI-31 VD: Agnieszka Nagórka; R: Monika Dobrowlańska
Messa da Requiem (concert) (Verdi) 17 XID: Gabriel Chmura
Nabucco (Verdi) 22 XI-6 IVD: Tadeusz Kozłowski / Agnieszka Nagórka; R: Marek Weiss-Grzesiński
The Portrait (Weinberg) 6 XII-19 ID: Tadeusz Kozłowski; R: David Pountney(original), Anelia Kadieva(revival)
La traviata (Verdi) 15 XII-4 IID: Gabriel Chmura; R: Marek Weiss-Grzesiński
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 8 I-6 VD: Zbigniew Graca; R: Marek Weiss-Grzesiński
Aida (Verdi) 12 I-9 IIID: Gabriel Chmura; R: Marek Weiss-Grzesiński
Straszny dwór (Moniuszko) 22 I-2 IVD: Maciej Wieloch; R: Emil Wesołowski
Tosca (Puccini) 23 II-30 IIID: Tadeusz Kozłowski; R: Laco Adamik
Don Giovanni (Mozart) 22 III-10 VID: Gabriel Chmura; R: Pippo Delbono
La bohème (Puccini) 24 IV-13 VD: Gabriel Chmura; R: Ran Arthur Braun
Carmen (Bizet) 24 V-20 VID: Kees Bakels; R: Denis Krief
The Angel of the Odd (Coli) 7-14 VID: Grzegorz Wierus; R: Krzysztof Cicheński
Szczecin, Opera na Zamku  / 
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 28 IX-6 IVD: Frank Zacher / Jerzy Wołosiuk; R: Dmitry Bertman
Madama Butterfly (Puccini) 26-27 XD: Vladimir Kiradjiev; R: Pia Partum
Zemsta nietoperza (Strauss,J) 23 XI-25 VD: Jerzy Wołosiuk; R: Jitka Stokalska
Lohengrin (Wagner) 13 XII-11 ID: Golo Berg; R: Dirk Löschner
Robinson Crusoe (Offenbach) 31 XII-23 IID: Jerzy Wołosiuk / Piotr Deptuch; R: Martin Otava
L'elisir d'amore (Donizetti) 14 II-1 VID: Vladimir Kiradjiev; R: Jitka Stokalska
Nabucco (Verdi) 22-23 IIID: Vladimir Kiradjiev; R: Olga Iwanowna
Hrabina Marica (Kálmán) 22 VID: Jerzy Wołosiuk; R: Natalia Babińska
Warszawa, Teatr Wielki - Opera Narodowa / Polish National Opera  / 
The Devils of Loudun (Penderecki) 2-8 XD: Lionel Friend; R: Keith Warner
Don Carlos (Verdi) 27 X-2 XID: Carlo Montanaro; R: Willy Decker
Nabucco (Verdi) 19 XI-25 IID: Bassem Akiki; R: Marek Weiss
Jolanta (Tchaikovsky,P) 12-19 XIID: Valery Gergiev; R: Mariusz Trelinski
Duke Bluebeard's Castle (Bartók) 13-19 XIID: Valery Gergiev; R: Mariusz Trelinski
Orfeo ed Euridice (Gluck) 10 I-21 IID: Łukasz Borowicz; R: Mariusz Treliński
Straszny dwór (Moniuszko) 24 I-5 VID: Jakub Chrenowicz; R: Mikołaj Grabowski
Qudsja Zaher (Szymański) 2-4 IID: Wojciech Michiewski; R: Eimuntas Nekrošius
Le Rossignol (Stravinsky) 15-18 IID: Modestas Pitrenas; R: Alexander Petrov
Madame Butterfly (Puccini) 14 III-10 VD: Andriy Yurkevych / Piotr Staniszewski; R: Mariusz Treliński
Attila (concert) (Verdi) 15 IIID: Carlo Montanaro
Lohengrin (Wagner) 11-17 IVD: Stefan Soltesz; R: Antony McDonald
Zwycięstwo nad słońcem (Wojciechowski) 26-29 IVD: Marta Kluczyńska; R: Krzysztof Garbaczewski
Solarize (Stańczyk) 26-29 IVD: Marta Kluczyńska; R: Krzysztof Garbaczewski
Elektra (Strauss) 4-6 VD: Mikhail Tatarnikov; R: Willy Decker
Moby Dick (Knapik) 25-29 VID: Gabriel Chmura; R: Barbara Wysocka
Warszawa, Warszawska Opera Kameralna / Warsaw Chamber Opera  / 
Imeneo (Handel) 13 IX-15 IID: Władysław Kłosiewicz; R: Ryszard Peryt
The Telephone (Menotti) 27-28 IXR: Katarzyna Kowalska-Smoleń
(Łopacki) 27-28 IXD: Marcin Piotr Łopacki
The Young Wife (Brochocka) 11-12 XR: Adam Biernacki
Così fan tutte (Mozart) 18 X-30 XID: Ruben Silva; R: Marek Weiss
Suor Angelica (Puccini) 25-26 XD: Marta Kosielska; R: Maria Gabriella Munari
La cenerentola (Rossini) 31 I-22 IID: Zbigniew Graca; R: Jitka Stokalska
Rinaldo (Handel) 14-15 IIID: Władysław Kłosiewicz; R: Ryszard Peryt
Die Zauberflöte (Mozart) 22-23 IIIR: Jacek Papis
Nocleg w Apeninach (Moniuszko) 28-29 IIID: Sławomir A. Wróblewski; R: Małgorzata Kaczmarska
L'elisir d'amore (Donizetti) 11 IV-24 VD: Ruben Silva; R: Jitka Stokalska
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 12-15 VI
Requiem (Mozart) 16 VI
Ascanio in Alba (Mozart) 17 VI
Le nozze di Figaro (Mozart) 20-21 VI
Betulia liberata (Mozart) 22 VI
La clemenza di Tito (Mozart) 24 VI
Don Giovanni (Mozart) 27-28 VI
Lucio Silla (Mozart) 1 VII
Così fan tutte (Mozart) 4-5 VII
Apollo et Hyacinthus (Mozart) 7 VII
Die Zauberflöte (Mozart) 18-19 VII
Wroclaw, Opera Wrocławska  / 
Le nozze di Figaro (Mozart) 11 IX-19 XD: Tadeusz Zathey; R: Marek Weiss
La traviata (Verdi) 12 IX-18 XIID: Ewa Michnik; R: Adam Frontczak
Chopin (Orefice) 13 IX-21 XID: Ewa Michnik
Rigoletto (Verdi) 14 IX-8 XID: Ewa Michnik; R: Michał Znaniecki
Król Roger (Szymanowski) 15 IX-24 XD: Ewa Michnik; R: Mariusz Treliński
Little Red Riding Hood (Pauer) 17 IX-21 XD: Michał Czubaszek; R: Adam Frontczak
Nabucco (Verdi) 18 IX-23 XID: Ewa Michnik; R: Marek Weiss
Cavalleria rusticana (Mascagni) 19 IX-9 XID: Ewa Michnik; R: Waldemar Zawodziński
Pagliacci (Leoncavallo) 19 IX-9 XID: Ewa Michnik; R: Waldemar Zawodziński
Così fan tutte (Mozart) 20-24 IXD: Tomasz Szreder; R: Michał Znaniecki
Carmen (Bizet) 22 IX-21 XIID: Tomasz Szreder; R: Adam Frontczak
L'elisir d'amore (Donizetti) 24 IX-6 XID: Ewa Michnik; R: Michał Znaniecki
Halka (Moniuszko) 25 IX-26 XID: Ewa Michnik; R: Laco Adamik
La bohème (Puccini) 26 IX-29 XID: Ewa Michnik; R: Waldemar Zawodziński
Paradise Lost (Penderecki) 27 IX-31 VD: Andrzej Straszyński; R: Waldemar Zawodziński
Boris Godunov (Musorgsky) 28 IX-28 XID: Ewa Michnik; R: Waldemar Zawodziński
Die Zauberflöte (Mozart) 29 IX-27 XIID: Tadeusz Zathey; R: Anna Długołęcka
Otello (Verdi) 9 X-12 XID: Ewa Michnik; R: Michał Znaniecki
The Trap (Krauze) 10-5 XD: Tomasz Szreder; R: Ewelina Pietrowiak
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 11-26 XD: Ewa Michnik; R: Waldemar Zawodziński
Falstaff (Verdi) 12 X-14 XID: Ewa Michnik; R: Waldemar Zawodziński
Giovanna d'Arco (Verdi) 23 X-20 XID: Ewa Michnik; R: Natascha Ursuliak
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 27 X-5 XID: Tadeusz Zathey; R: Igor Przegrodzki
Sid, the serpent who wanted to sing (Fox) 29 X-25 XID: Michał Czubaszek; R: Adam Frontczak
Les Pêcheurs de perles (Bizet) 8-17 XID: Ewa Michnik; R: Waldemar Zawodziński
Samson et Dalila (Saint-Saëns) 26 XI-17 IXD: Tadeusz Zathey; R: Michał Znaniecki
Die Frau ohne Schatten (Strauss) 1 XII-18 IX
The Haunted Manor () 5 XII-19 XID: Tomasz Szreder; R: Lado Adamic
Alice in Wonderland (Chauls) 17 XII-18 XID: Michał Czubaszek; R: Adam Frontczak
Anatevka (Bock) 4-19 ID: Ewa Michnik; R: Marek Weiss, Adam Frontczak
Die Fledermaus (Strauss,J) 23 I-31 XIID: Ewa Michnik; R: Helena Kaut-Howson
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 8 III-30 XD: Tomasz Szreder; R: Anette Leistenschneider
Parsifal (Wagner) 17 IV-27 IXD: Walter E Gugerbauer / Tomasz Szreder; R: Georg Rootering
Macbeth (Verdi) 13-22 VID: Ewa Michnik; R: Bruno Berger-Gorski
Angels in America (Eötvös) 3-4 X
Sunken Garden (van der Aa) 8 X
Der Rosenkavalier (Strauss) 13-20 XII