2012/13 > Češka 
*Vstopna stran     >Operabase Professional 
2012/13 > Češka

 Svetovna premiera
 Redkost
 Nova produkcija
 Nova produkcija tega organizacije

  
Poljska
Nemčija

Češka
 
Avstrija Slovaška
Madžarska

Brno, Národní divadlo Brno / National Theatre Brno  / 

Přihody Lišky Bystroušky (Janáček) 7 Sep-7 OktD: Tomáš Hanus / Jakub Klecker; P: James Conway
La Périchole (Offenbach) 9 Sep-17 FebD: Caspar Richter / Pavel Šnajdr; P: Tomáš Studený
Turandot (Puccini) 11 Sep-25 MajD: Jakub Klecker / Ondrej Olos; P: Jiří Nekvasil
Carmen (Bizet) 15 Sep-3 MajD: Jaroslav Kyzlink / Jan Zbavitel / Ondrej Olos; P: Ladislav Štros
La Dafne (Hanzlík) 16 Sep-27 AprD: Ondrej Olos; P: Rocc
Nabucco (Verdi) 19 Sep-30 MajD: Gergely Kesselyák / Jakub Klecker; P: György Selmeczi
Das Wunder der Heliane (Korngold) 27 Sep-20 NovD: Peter Feranec / Pavel Šnajdr; P: Heinz Lukas-Kindermann
Papageno spielt auf der Zauberflöte (Streul) 2-13 OktP: Tomáš Pilař
Rusalka (Dvořák,A) 5 Okt-4 JunD: Jaroslav Kyzlink / Ondrej Olos; P: Vladimír Morávek
La traviata (Verdi) 16 Okt-7 MajD: Jaroslav Kyzlink; P: Zbyněk Srba
Prodaná nevěsta (Smetana) 28 Okt-12 JunD: Petr Vronský / Jaroslav Kyzlink; P: Ondřej Havelka
Aida (Verdi) 30 Okt-11 MajD: Jaroslav Kyzlink; P: Václav Věžník
Osud (Janáček) 16 Nov-20 JanD: Jakub Klecker; P: Ansgar Haag
Kát'a Kabanová (Janáček) 25 NovD: Stefan Veselka; P: Harry Kupfer
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 1 Dec-13 MarD: Jaroslav Kyzlink; P: Zdeněk Kaloč
I vespri siciliani (Verdi) 11 Jan-5 MajD: Jaroslav Kyzlink / Ondrej Olos; P: Ladislav Adamík
Die Schöpfung (Haydn) 17 Jan-12 MarD: Caspar Richter / Ondrej Olos; P: Uwe Scholz
Madama Butterfly (Puccini) 25 Jan-21 MajD: Jaroslav Kyzlink; P: Jiří Nekvasil
Její pastorkyňa (Janáček) 1 Feb-16 MarD: Jaroslav Kyzlink; P: Zdeněk Kaloč
Lo speziale (Haydn) 12-16 FebD: Ondrej Olos; P: Tomáš Studený
A Midsummer Night's Dream (Britten) 8 Mar-1 JunD: Jakub Klecker; P: Roman Meluzín
Netopýr (Strauss,J) 22 Mar-6 JunD: Kaspar Zehnder / Ondrej Olos; P: Ondřej Havelka
Don Giovanni (Mozart) 17 Maj-18 JunD: Peter Feranec; P: Bruno Berger-Gorski
Carmen (Bizet) 13 Sep-19 FebD: Jan Zbavitel; P: Ladislav Stros
Don Giovanni (Mozart) 21 Sep-31 MajD: Peter Feranec; P: Bruno Berger-Gorski
Der fliegende Holländer (Wagner) 27 Sep-2 MajD: Peter Feranec; P: Roman Polák
A Midsummer Night's Dream (Britten) 3 Okt-15 FebD: Jakub Klecker; P: Roman Meluzín
Sen nocy letniej (Britten) 3 Okt-15 FebD: Jakub Klecker; P: Roman Meluzín
Eugen Onegin (Tchaikovsky) 5 Okt-14 MajD: Jaroslav Kyzlink; P: Zdeněk Kaloč
Sicilské nešpory (Verdi) 7 Okt-16 JunD: Jaroslav Kyzlink / Ondrej Olos; P: Laco Adamik
Rusalka (Dvořák,A) 11 Okt-5 JunD: Jaroslav Kyzlink / Ondrej Olos; P: Vladimír Morávek
Nabucco (Verdi) 22 Okt-21 MarD: Gergely Kesselyák / Jakub Klecker; P: György Selmeczi
La Dafne (Hanzlík) 25 Okt-16 MarD: Ondrej Olos; P: Rocc
Prodaná nevěsta (Smetana) 6 Nov-18 JunD: Petr Vronský / Jakub Klecker / Jaroslav Kyzlink; P: Ondřej Havelka
Aida (Verdi) 9 Nov-20 MajD: Jaroslav Kyzlink / Peter Feranec; P: Václav Věžník
La traviata (Verdi) 12 Nov-19 MarD: Jaroslav Kyzlink; P: Zbyněk Srba
Netopýr (Strauss,J) 22 Dec-15 MarD: Ondrej Olos / Kaspar Zehnder; P: Ondřej Havelka
Maria di Rohan (Donizetti) 31 Jan-3 MajD: Ondrej Olos; P: Barbara Klimo
Madama Butterfly (Puccini) 7 Feb-30 AprD: Jaroslav Kyzlink; P: Jiří Nekvasil
Turandot (Puccini) 8 Mar-15 JunD: Jakub Klecker / Ondrej Olos; P: Jiří Nekvasil
Polish Blood (Nedbal) 28 Mar-20 JunD: Jakub Klecker; P: Tomáš Pilař
Die Schöpfung (Haydn) 11-26 AprD: Caspar Richter / Ondrej Olos; P: Uwe Scholz
Přihody Lišky Bystroušky (Janáček) 22 Maj-3 JunD: Tomáš Hanus / Jakub Klecker; P: James Conway
Ceské Budějovice, Jihočeské divadlo / South Bohemian Theatre  / 
Rigoletto (Verdi) 27 Sep-29 AprD: Mario De Rose; P: Jana Kališová
The Abduction from the Seraglio (Mozart) 14 Dec-7 MarD: Martin Peschík / Petr Jiříkovský; P: Oldřich Kříž
Orpheus in the Underworld (Offenbach) 15 Feb-30 AprD: Martin Peschík / Petr Jiříkovský; P: Dagmar Hlubková
Mam'zelle Nitouche (Hervé) 25 Mar-28 AprP: Jana Kališová
Pagliacci (Leoncavallo) 28 Mar-13 AprP: Josef Průdek
Don Pasquale (Donizetti) 8 AprP: Miloslav Veselý
Rigoletto (Verdi) 25-31 JulD: Mario De Rose; P: Jana Kališová
Tosca (Puccini) 27 Sep-2 OktD: Martin Peschík; P: Jan Burian
Orpheus in the Underworld (Offenbach) 9 OktD: Martin Peschík / Petr Jiříkovský; P: Dagmar Hlubková
Hello Dolly! (Herman) 25 Okt
The Abduction from the Seraglio (Mozart) 26 OktD: Martin Peschík / Petr Jiříkovský; P: Oldřich Kříž
Liberec, Divadlo F X Šaldy  / 
Robinson Crusoe (Offenbach) 21 Sep-7 MajD: František Babický; P: Martin Otava
La traviata (Verdi) 7 Okt-28 AprD: Martin Doubravský; P: Martin Otava
Nabucco (Verdi) 9 Okt-27 MajD: Martin Doubravský; P: Zdeněk Kaloč
Madama Butterfly (Puccini) 13 OktD: František Babický; P: Václav Věžník
Der Freischütz (Weber) 18 Okt-18 MajD: František Babický; P: Werner Pichler
The Merry Widow (Lehár) 20 Okt-5 AprD: František Babický; P: Jan Ježek
Carmen (Bizet) 30 OktD: František Babický; P: Václav Věžník
The Demon (Rubinstein) 31 OktD: Martin Doubravský; P: Martin Otava
Don Quichotte (Massenet) 23 Nov-30 MajD: Martin Doubravský; P: Linda Keprtová
Die Fledermaus (Strauss,J) 1 Feb-10 MajD: František Babický; P: Martin Otava
The Bartered Bride (Smetana) 17 Feb-12 Maj
La forza del destino (Verdi) 24 MajD: Martin Doubravský; P: Tomáš Pilař
La forza del destino (Verdi) 18 Sep-30 OktD: Martin Doubravský; P: Tomáš Pilař
Die Fledermaus (Strauss,J) 21 Sep-29 OktD: František Babický; P: Martin Otava
La traviata (Verdi) 29 SepD: Martin Doubravský; P: Martin Otava
The Merry Widow (Lehár) 1 OktD: František Babický; P: Jan Ježek
Carmen (Bizet) 9 OktD: František Babický; P: Václav Věžník
Rusalka (Dvořák,A) 25 OktD: František Babický; P: Josef Průdek
Olomouc, Moravian Theatre Olomouc  / 
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 14 Dec-21 MajD: Miloslav Oswald; P: Martin Otava
Netopýr (Strauss,J) 22 Feb-24 MajD: Tomáš Hanák; P: Zbyněk Brabec
My Fair Lady (Loewe) 6 Apr
Carmen (Bizet) 21 Apr-5 Maj
Prodaná nevěsta (Smetana) 27 Apr
Polska krev (Nedbal) 4 Maj-23 Jun
Turandot (Puccini) 7+ Jun
Netopýr (Strauss,J) 17 Sep-7 Okt
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 19 Sep
My Fair Lady (Loewe) 21 Sep
Carmen (Bizet) 28 Sep
Falstaff (Verdi) 4-22 Okt
Concert (Wagner) 9-14 Okt
Prodaná nevěsta (Smetana) 11 Okt
Cert a Kaca (Dvorak,A) 20 Okt
Polska krev (Nedbal) 27 Okt
Opava, Slezské divadlo / Silesian Theatre Opava  / 
La traviata (Verdi) 7 Sep-30 Nov
Uličnice (Beneš) 8 Sep-10 MarD: Karel Mládek; P: Gustav Skála
Les Pêcheurs de perles (Bizet) 14 Sep-25 Mar
Paganini (Lehár) 6 Okt-29 Jan
Nabucco (Verdi) 14 Okt-13 MajD: Tomáš Hanák; P: Jana Andělová-Pletichová
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 19 Nov-27 Apr
Netopýr (Strauss,J) 16 Dec-11 MajD: Petr Chromčák; P: Rudolf Tesáček
The Devil and Kate (Dvořák,A) 24 Feb-7 MajD: Petr Šumník; P: Lubor Cukr
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 21 Apr-17 Maj
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 6 Sep-17 Okt
Perly panny Serafínky (Piskáček) 7 Sep-29 Okt
Cert a Kaca (Dvorak,A) 29 Sep
Madama Butterfly (Puccini) 12-15 Okt
Nabucco (Verdi) 25 Okt
Ostrava, Národní Divadlo Moravskoslezské / National Moravian-Silesian Theatre  / 
Let's Make an Opera! (Britten) 12 Sep-17 JunD: Jan Šrubař; P: Lubor Cukr
La Wally (Catalani) 20 Sep-24 FebD: Robert Jindra / Jan Šrubař; P: Václav Klemens
The Bartered Bride (Smetana) 28 Sep-8 MajD: Jan Šrubař; P: Ilja Racek
Nabucco (Verdi) 29 Sep-9 MajD: Tomáš Brauner; P: Michael Tarant
Armida (Dvořák,A) 4 Okt-14 JanD: Robert Jindra / Jan Šrubař; P: Jiří Nekvasil
Orpheus in the Underworld (Offenbach) 12 Okt-9 JunD: Karol Kevický / Jan Šrubař; P: Pavel Mikuláštík
Katya Kabanova (Janáček) 15 Nov-24 MajD: Robert Jindra / Jakub Žídek; P: Jiří Nekvasil
La bohème (Puccini) 6 Dec-23 AprD: Robert Jindra / Jan Šrubař; P: Tomáš Studený
Eine Nacht in Venedig (Strauss,J) 20 Dec-16 JunD: Jan Šrubař / Marek Prášil; P: Pavel Mikuláštík
The Makropulos Case (Janáček) 9-22 JanD: Robert Jindra
Fedora (Giordano) 17 Jan-10 FebD: Zbyněk Müller; P: Peter Gábor
Roméo et Juliette (Gounod) 27 Jan-19 AprD: Tomáš Brauner / Jakub Žídek; P: Peter Gábor
La traviata (Verdi) 13-26 FebD: Jan Chalupecký; P: Carmen Or
Lohengrin (Wagner) 7 Mar-12 JunD: Robert Jindra; P: ROCC
Anna Bolena (Donizetti) 6-19 JunD: Oliver Dohnányi / Jan Šrubař; P: Ivan Krejčí
Anna Bolena (Donizetti) 17 Sep-30 MarD: Oliver Dohnányi / Jakub Žídek; P: Ivan Krejčí
Katya Kabanova (Janáček) 20-25 SepD: Robert Jindra; P: Jiří Nekvasil
La belle Hélène (Offenbach) 26 Sep-20 Maj
Ernani (Verdi) 10 Okt-6 MajD: Tomáš Brauner / Jan Šrubař; P: Marián Chudovský
La Wally (Catalani) 26 Okt-23 NovD: Robert Jindra / Jan Srubař; P: Václav Klemens
The Gypsy Princess (Kálmán) 31 Okt-3 Maj
Lohengrin (Wagner) 1 Nov-18 DecD: Robert Jindra / Jan Šrubař; P: ROCC
The Bartered Bride (Smetana) 16 Nov-29 DecD: Jan Šrubař; P: Ilja Racek
Mirandolina (Martinů) 5 Dec-1 JunD: Marko Ivanovič; P: Jiří Nekvasil
A Night in Venice (Strauss,J) 28 Dec-2 MajD: Jan Šrubař / Marek Prášil; P: Pavel Mikuláštík
Nabucco (Verdi) 24 Jan-4 JunD: Tomáš Brauner; P: Michael Tarant
Genoveva (Schumann) 27 Feb-20 MajD: Charles Olivieri Munroe; P: Martin Glaser
La traviata (Verdi) 5 Apr-24 MajD: Jan Chalupecký; P: Carmen Or
Jenůfa (Janáček) 11-14 MajD: Robert Jindra; P: Michael Tarant
The Devil's Wall (Smetana) 12-17 JunD: Robert Jindra; P: Jiří Nekvasil
Plzen, J K Tyl Theatre  / 
La Gioconda (Ponchielli) 5 Sep-26 AprD: Tomáš Brauner; P: Oldřich Kříž
Rigoletto (Verdi) 9 Sep-21 NovD: Ivan Pařík / Tomáš Brauner / Jiří Štrunc; P: Róbert Alföldi
Don Giovanni (Mozart) 21 Sep-17 Mar
L'elisir d'amore (Donizetti) 25 Sep-20 AprD: Ivan Pařík / Jiří Štrunc; P: Blažena Hončarivová
Turandot (Puccini) 29 Sep-23 MarD: Jiří Štrunc; P: Václav Málek
In the Penal Colony (Glass) 30 SepD: Petr Kofroň; P: Viktorie Čermáková
Netopýr (Strauss,J) 6 Okt-30 AprD: Pavel Kantořík / Jiří Petrdlík; P: Petr Novotný
Ruze z Argentiny (Beneš) 14 Okt-15 MajD: Jan Rezek; P: Martin Pacek
Tajemství (Smetana) 27 Okt-23 MajD: Jiří Štrunc; P: Dominik Beneš
Kníže Igor (Borodin) 11 DecD: Petr Kofroň; P: Michael Tarant
Die Zauberflöte (Mozart) 22 Dec-9 AprD: Ivan Pařík; P: Jana Kališová
Faust (Gounod) 19 Jan-21 MajD: Tomáš Brauner; P: Jiří Heřman
Polska krev (Nedbal) 23 Feb-31 MajD: Pavel Kantořík / Jiří Petrdlík; P: Jan Ježek
La Voix humaine (Poulenc) 16 Mar-31 Maj
Tosca (Puccini) 6 Apr-28 MajD: Petr Kofroň; P: Jan Burian
Faust (Gounod) 5 Sep-30 Okt
La Gioconda (Ponchielli) 8 SepD: Tomáš Brauner; P: Oldřich Kříž
Tajemství (Smetana) 22-27 SepD: Jiří Štrunc; P: Dominik Beneš
Polska krev (Nedbal) 24 Sep-4 OktD: Pavel Kantořík / Jiří Petrdlík; P: Jan Ježek
Die Fledermaus (Strauss,J) 2 OktD: Pavel Kantořík / Jiří Petrdlík; P: Petr Novotný
La traviata (Verdi) 19-20 OktD: Jiří Štrunc; P: Linda Keprtová
Ruze z Argentiny (Beneš) 19 OktD: Jan Rezek; P: Martin Pacek
Tosca (Puccini) 23-29 OktD: Petr Kofroň; P: Jan Burian
Voják a tanečnice (Martinů) 25+ JanD: Petr Kofroň; P: Tomáš Pilař
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 5+ AprD: Tomáš Brauner; P: Dominik Beneš
Prodaná nevěsta (Smetana) 7+ JunD: Jiří Štrunc; P: Jana Kališová
Praha, Stavovské divadlo / Theatre of the Estates  / 
Die Zauberflöte (Mozart) 24 Avg-11 JunD: Jan Chalupecký / David Švec; P: David Radok
Don Giovanni (Mozart) 25 Avg-23 JunD: Tomáš Netopil / David Švec / Jan Chalupecký; P: Martin Kukučka, Lukáš Trpišovský
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 31 Avg-27 AprD: Tomáš Netopil / David Švec / Jan Chalupecký; P: Joël Lauwers
Le nozze di Figaro (Mozart) 17 Sep-18 JunD: Tomáš Netopil / Jan Chalupecký / Robert Jindra; P: Josef Průdek
Così fan tutte (Mozart) 22 Sep-20 AprD: Robert Jindra / Jan Chalupecký; P: Martin Čičvák
Orfeo ed Euridice (Gluck) 2 Feb-16 MajD: Jan Latham-Koenig / Zbyněk Müller; P: Hartmut Schörghofer
L'olimpiade (Mysliveček) 2-6 MajD: Václav Luks; P: Ursel Herrmann
Don Giovanni (Mozart) 23 Avg-7 JunD: Tomáš Netopil / Jan Chalupecký / David Švec; P: Martin Kukučka, Lukáš Trpišovský
Le nozze di Figaro (Mozart) 24 Avg-29 MajD: Tomáš Netopil / Jan Chalupecký / Robert Jindra; P: Josef Průdek
Orfeo ed Euridice (Gluck) 3 Sep-17 MajD: Jan Latham-Koenig / Zbyněk Müller; P: Hartmut Schörghofer
The Magic Flute (Mozart) 7 Sep-3 JunD: Jan Chalupecký / David Švec; P: David Radok
Così fan tutte (Mozart) 19 Sep-5 JunD: Robert Jindra / Jan Chalupecký; P: Martin Čičvák
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 29 Nov-23 MarD: Tomáš Netopil / David Švec / Jan Chalupecký; P: Joël Lauwers
Praha, Divadlo Kolowrat / Kolowrat Theatre  / 
Tomorrow there will be... (Březina) 25 Sep-19 Mar
Toufar (Březina) 18 Sep-6 DecD: Jiří Štrunc; P: Petr Zelenka
Praha, Národní divadlo / National Theatre Prague  / 
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 3 Sep-29 MajD: Zbyněk Müller; P: Ondřej Havelka
The Jacobin (Dvořák,A) 4 Sep-1 JunD: Zbyněk Müller / Tomáš Netopil / David Švec; P: Jiří Heřman
Čarokraj (Ivanovič) 8 Sep-15 JunD: Marko Ivanovič / David Švec; P: Petr Forman
La traviata (Verdi) 14 Sep-6 JunD: Jan Chalupecký / Jaroslav Kyzlink; P: Jana Kališová
Rusalka (Dvořák,A) 18 Sep-5 JunD: Jakub Hrůša / Zbyněk Müller / Jaroslav Kyzlink; P: Jiří Heřman
Carmen (Bizet) 20 Sep-20 MajD: Robert Jindra / Zbyněk Müller; P: Jozef Bednárik
Pelléas et Mélisande (Debussy) 30 Sep-17 JunD: Jean-Luc Tingaud / David Švec; P: Rocc
L'elisir d'amore (Donizetti) 5 Okt-28 AprD: David Švec / Jan Chalupecký; P: Simone Sandroni
Kát'a Kabanová (Janáček) 16-20 OktD: Tomáš Netopil / Robert Jindra; P: Robert Wilson, Jean Yves Courregelongue
Libuse (Smetana) 28 Okt-8 MajD: Tomáš Netopil / Jan Chalupecký; P: Petr Novotný
The Bartered Bride (Smetana) 30 Okt-22 JunD: Ondrej Lenárd / David Švec / Jan Chalupecký; P: Magdalena Švecová
The Devil and Kate (Dvořák,A) 4 Nov-22 JunD: Jan Chalupecký; P: Marián Chudovský
Jenůfa (Janáček) 31 Jan-22 MajD: Ondrej Lenárd; P: Jiří Nekvasil
The Miracles of Mary (Martinů) 17-22 AprD: Jiří Bělohlávek / David Švec; P: Jiří Heřman
The Two Widows (Smetana) 30 Maj-21 JunD: Robert Jindra; P: Jiří Nekvasil
Čarokraj (Ivanovič) 27 Avg-23 JunD: Marko Ivanovič / David Švec; P: Petr Forman
Aida (Verdi) 5 Sep-16 JunD: Zbyněk Müller / Jaroslav Kyzlink; P: Steffen Piontek
The Two Widows (Smetana) 11 Sep-30 MajD: Robert Jindra; P: Jiří Nekvasil
Carmen (Bizet) 13 Sep-5 MajD: Robert Jindra / Zbyněk Müller; P: Jozef Bednárik
The Devil and Kate (Dvořák,A) 15 Sep-3 MajD: Jan Chalupecký; P: Marián Chudovský
The Bartered Bride (Smetana) 15 Sep-4 JunD: Ondrej Lenárd / David Švec / Jan Chalupecký; P: Magdalena Švecová
The Jacobin (Dvořák,A) 20 Sep-21 MajD: Zbyněk Müller / Tomáš Netopil / David Švec; P: Jiří Heřman
L'elisir d'amore (Donizetti) 25 Sep-7 FebD: David Švec / Jan Chalupecký; P: Simone Sandroni
Libuse (Smetana) 27 Sep-8 MajD: Tomáš Netopil / Jan Chalupecký; P: Petr Novotný
Simon Boccanegra (Verdi) 25 Okt-4 AprD: Jaroslav Kyzlink; P: David Pountney
Rusalka (Dvořák,A) 31 Okt-28 MajD: Jaroslav Kyzlink / Zbyněk Müller; P: Jiří Heřman
Jenůfa (Janáček) 31 Jan-22 MajD: Ondrej Lenárd; P: Jiří Nekvasil
Gloriana (Britten) 11-16 FebD: Zbyněk Müller / Jan Chalupecký; P: Jiří Heřman
The Cunning Little Vixen (Janáček) 20 Mar-1 JunD: Jan Latham-Koenig; P: Ondřej Havelka
Praha, Státní Opera / State Opera  / 
La traviata (Verdi) 24-31 AvgD: Enrico Dovico / František Drs / Richard Hein; P: Arnaud Bernard
Rigoletto (Verdi) 25 Avg-5 JunD: Enrico Dovico / František Drs / Richard Hein; P: Karel Jernek
Otello (Verdi) 26 Avg-16 AprD: Tomáš Brauner / Heiko Mathias Förster; P: Dominik Neuner, Lubor Cukr
Trubadúr (Verdi) 29 Avg-11 AprD: Jan Latham-Koenig / Jiří Štrunc; P: Lubor Cukr
Nabucco (Verdi) 30 Avg-30 JunD: Tomáš Brauner / Hilary Griffiths / Richard Hein / Enrico Dovico / Rastislav Štúr; P: Karel Němec
Aida (Verdi) 1 Sep-28 JunD: Enrico Dovico / Richard Hein / Jiří Mikula / Jiří Kyzlink; P: Petar Selem
Madama Butterfly (Puccini) 4 Sep-18 JunD: Enrico Dovico / František Drs / Hilary Griffiths / Jiří Štrunc; P: Karel Jernek
La bohème (Puccini) 6 Sep-23 JunD: Ondrej Lenárd / Jiří Štrunc; P: Ondřej Havelka
Turandot (Puccini) 9 Sep-21 JunD: Enrico Dovico / Richard Hein / Jaroslav Kyzlink; P: Václav Věžník
Tosca (Puccini) 12 Sep-19 JunD: František Drs / Ondrej Lenárd / Jiří Štrunc / Jaroslav Kyzlink; P: Martin Otava
Rusalka (Dvořák,A) 13 Sep-20 JunD: František Drs / Ondrej Lenárd / Jiří Štrunc / Jan Chalupecký; P: Zdeněk Troška
Carmen (Bizet) 15 Sep-29 JunD: František Drs / Jiří Mikula; P: Zdeněk Troška
Pagliacci (Leoncavallo) 16 Sep-7 MajD: Hilary Griffiths / Jiří Štrunc; P: Inga Levant
Cavalleria rusticana (Mascagni) 16 Sep-7 MajD: Hilary Griffiths / Jiří Štrunc; P: Inga Levant
Die Zauberflöte (Mozart) 7 Okt-22 JunD: Heiko Mathias Förster / Richard Hein; P: Ladislav Štros
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 6 Nov-12 JunD: Tomáš Brauner / Enrico Dovico; P: Martin Otava
Die Fledermaus (Strauss,J) 10 Nov-16 MarD: Richard Hein / František Drs / Rudolf Krečmer; P: Martin Otava
Valka s mloky (Franz) 10 Jan-3 MarD: Marko Ivanović / František Drs; P: David Drábek
Don Carlos (Verdi) 28 Mar-26 JunD: Jaroslav Kyzlink / Richard Hein; P: Manfred Schweigkofler
Persephone (concert) (Stravinsky) 23-28 MajD: Jiří Štrunc
La traviata (Verdi) 30 Avg-14 JunD: Enrico Dovico / František Drs / Richard Hein; P: Arnaud Bernard
Nabucco (Verdi) 31 Avg-22 JunD: Tomáš Brauner / Hilary Griffiths / Richard Hein / Enrico Dovico / Rastislav Štúr; P: Karel Němec
Madama Butterfly (Puccini) 3 Sep-7 JunD: Enrico Dovico / František Drs / Hilary Griffiths / Jiří Štrunc; P: Karel Jernek
Don Carlos (Verdi) 7 Sep-28 DecD: Jaroslav Kyzlink / Richard Hein; P: Manfred Schweigkofler
Turandot (Puccini) 12 Sep-1 MajD: Enrico Dovico / Richard Hein / Jaroslav Kyzlink; P: Václav Věžník
La bohème (Puccini) 14 Sep-19 JunD: Ondrej Lenárd / Jiří Štrunc; P: Ondřej Havelka
Il trovatore (Verdi) 19 Sep-6 MajD: Jan Latham-Koenig / Jiří Štrunc; P: Lubor Cukr
Die Fledermaus (Strauss,J) 21 Sep-19 FebD: Richard Hein / František Drs / Rudolf Krečmer; P: Martin Otava
Carmen (Bizet) 30 Sep-27 JunD: František Drs / Jiří Mikula; P: Zdeněk Troška
Rusalka (Dvořák,A) 3 Okt-12 JunD: František Drs / Ondrej Lenárd / Jiří Štrunc / Jan Chalupecký; P: Zdeněk Troška
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 9 Okt-11 MajD: Tomáš Brauner / Enrico Dovico; P: Martin Otava
Rigoletto (Verdi) 19 Okt-5 JunD: Enrico Dovico / František Drs / Richard Hein; P: Karel Jernek
Tosca (Puccini) 29 Nov-26 JunD: František Drs / Ondrej Lenárd / Jiří Štrunc / Jaroslav Kyzlink; P: Martin Otava
Tannhäuser (Wagner) 11 Jan-25 MajD: Hilary Griffiths / Richard Hein; P: Andrejs Žagars
Otello (Verdi) 26 Jan-30 MajD: Tomáš Brauner / Heiko Mathias Förster; P: Dominik Neuner, Lubor Cukr
La rondine (concert) (Puccini) 14-16 MajD: Martin Leginus
Die Zauberflöte (Mozart) 23 Maj-24 JunD: Heiko Mathias Förster / Richard Hein; P: Ladislav Štros
Valka s mloky (Franz) 4-25 JunD: Marko Ivanović, František Drs; P: David Drábek
Ustí nad Labem, Severočeské divadlo / North Bohemian Theatre of Opera and Ballet  / 
Komedianti (Leoncavallo) 31 Avg-11 AprD: Norbert Baxa
Na tý louce zelený (Beneš) 5 Sep-31 DecD: Norbert Baxa
Nabucco (Verdi) 5 Okt-5 MajD: Milan Kaňák; P: Martin Dubovic
Rusalka (Dvořák,A) 20 Okt-23 Mar
V studni (Blodek) 4 Nov
Vinobraní (Nedbal) 7 Nov-8 Feb
Così fan tutte (Mozart) 30 Nov-6 Feb
Requiem (Mozart) 4 Dec
Aida (Verdi) 23 MajD: Norbert Baxa
La traviata (Verdi) 7-11 JunD: Miloš Formáček; P: Martina Dubovice
La traviata (Verdi) 11 Sep-15 OktD: Miloš Formáček; P: Martin Dubovic
Nabucco (Verdi) 18 Sep-5 OktD: Milan Kaňák; P: Martin Dubovic
Hraběnka Marica () 13+ Dec