2012/13 > Poljska 
*Vstopna stran     >Operabase Professional 
2012/13 > Poljska

 Svetovna premiera
 Redkost
 Nova produkcija
 Nova produkcija tega organizacije

  
Švedska Litva
Nemčija

Poljska
 
Belorusija
Češka Slovaška Ukrajina

Bydgoszcz, Opera Nova w Bydgoszczy  / 

My Fair Lady (Loewe) 7 Sep-23 JunD: Maciej Figas; D: Maciej Korwin
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 15-16 SepD: Jerzy Wołosiuk; D: Cezary Domagała
Rusalka (Dvořák,A) 22-26 SepD: Maciej Figas; D: Kristina Wuss
La traviata (Verdi) 17-20 OktD: Maciej Figas; D: Bodo Igesz
La bohème (Puccini) 8 Nov-19 MajD: Andrzej Knap; D: Maciej Prus
Hrabina Marica (Kálmán) 15 Nov-7 AprD: Maciej Figas; D: Laco Adamik
L'elisir d'amore (Donizetti) 14 Dec-14 AprD: Jerzy Wołosiuk; D: Krzysztof Nazar
La Gioconda (Ponchielli) 11-12 JanD: Ruben Silva; D: Krzysztof Nazar
Der Zigeunerbaron (Strauss,J) 16 Jan-9 JunD: Jerzy Wołosiuk / Maciej Figas; D: Janina Niesobska
Zemsta nietoperza (Strauss,J) 27 Jan-27 FebD: Maciej Figas; D: Grzegorz Boniecki
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 6-7 FebD: Włodzimierz Szymański; D: Sławomir Żerdzicki
Madama Butterfly (Puccini) 15-17 FebD: Maciej Figas; D: Marianne Berglof
Die Zauberflöte (Mozart) 22-24 FebD: Dirk Vermeulen; D: Matthias Remus
Carmen (Bizet) 14-17 MarD: Maciej Figas; D: Bodo Igesz
Il trovatore (Verdi) 22-23 MarD: Lukas Beikircher; D: Maciej Korwin
Halka (Moniuszko) 27 Apr-16 JunD: Piotr Wajrak; D: Natalia Babińska
Don Giovanni (Mozart) 1 MajD: Andrejs Žagars
Khovanschina (Musorgsky) 9 Maj
Nabucco (Verdi) 23-26 MajD: Maciej Figas; D: Ryszard Peryt
Halka (Moniuszko) 20-23 SepD: Piotr Wajrak; D: Natalia Babińska
Rusalka (Dvořák,A) 28-29 SepD: Maciej Figas; D: Kristina Wuss
Manru (Paderewski) 10-13 OktD: Maciej Figas; D: Laco Adamik
Gdansk, Opera Bałtycka  / 
Carmen (Bizet) 13 Okt-4 JunD: Tadeusz Kozłowski; D: Marek Weiss
Salome (Strauss) 7-13 NovD: Michał Klauza; D: Marek Weiss
La traviata (Verdi) 24-27 NovD: Tadeusz Kozłowski / Jakub Kontz; D: Karolina Sofulak
Die Zauberflöte (Mozart) 2 Dec-19 MajD: Michał Klauza; D: Marek Weiss
Rothschild's Violin (Fleyshman) 26 Jan-14 AprD: Michał Klauza; D: Marek Weiss
The Gamblers (Shostakovich) 26 Jan-14 AprD: Michał Klauza; D: Andrzej Chyra
Macbeth (Verdi) 9-13 Feb
Madame Curie (Sikora) 8-9 MarD: Wojciech Michniewski; D: Marek Weiss
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 23-26 Mar
Maria (Statkowski) 25-29 AvgD: Łukasz Borowicz; D: Michael Gieleta
Carmen (Bizet) 6-8 SepD: Tadeusz Kozłowski; D: Marek Weiss
Ubu Rex (Penderecki) 27 Sep-13 OktD: Wojciech Michniewski; D: Janusz Wiśniewski
Maria (Statkowski) 15-17 NovD: Łukasz Borowicz; D: Michael Gieleta
La traviata (Verdi) 7-11 DecD: Karolina Sofulak
Krakow, Opera Krakowska  / 
Carmen (Bizet) 19 Sep-29 JanD: Tomasz Tokarczyk; D: Laco Adamik
The Gypsy Baron (Strauss,J) 27 Sep-22 JanD: Tomasz Tokarczyk; D: Laco Adamik
Rigoletto (Verdi) 3 Okt-5 JulD: Tomasz Tokarczyk; D: Henryk Baranowski
Le nozze di Figaro (Mozart) 6 Okt-21 AprD: Tomasz Tokarczyk; D: Laco Adamik
La cenerentola (Rossini) 12 Okt-19 MajD: Damiano Binetti; D: Giorgio Madia
La traviata (Verdi) 19 Okt-14 JunD: Tomasz Tokarczyk; D: Krzysztof Nazar
Madama Butterfly (Puccini) 26 Okt-12 MajD: Tomasz Tokarczyk; D: Waldemar Zawodziński
Tosca (Puccini) 3 Nov-5 MajD: Vladimir Kiradjiev; D: Laco Adamik
Halka (Moniuszko) 9 Nov-7 AprD: Piotr Wajrak; D: Waldemar Zawodziński
Ariadne auf Naxos (Strauss) 16 Nov-3 MajD: Tomasz Tokarczyk; D: Włodzimierz Nurkowski
L'elisir d'amore (Donizetti) 2 Dec-17 MarD: Evgeny Volynskiy; D: Henryk Baranowski
Little Lord (Markwick) 14 Dec-26 MajD: Sebastian Perłowski; D: Janusz Szydłowski
The Haunted Manor () 20-22 DecD: Piotr Wajrak; D: Laco Adamik
Die Fledermaus (Strauss,J) 4-8 JanD: Uwe Theimer; D: Janusz Józefowicz
Winterreise (Schubert) 24 Jan-19 MarD: Konrad Mastyło; D: Józef Opalski
Don Giovanni (Mozart) 22-24 FebD: Tomasz Tokarczyk; D: Michał Znaniecki
The Emperor of Atlantis (Ullmann) 8-10 MarD: Grzegorz Berniak; D: Beata Redo-Dobber
Orpheus and Eurydice (Gluck) 27 Apr-18 JunD: Marek Toporowski; D: Giorgio Madia
Il trovatore (Verdi) 8-12 Jun
Rodelinda (concert) (Handel) 13 JunD: Jan Tomasz Adamus
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 21-23 JunD: Łukasz Borowicz; D: Michał Znaniecki
Carmina Burana (Orff) 28-30 Jun
The Gypsy Baron (Strauss,J) 14-15 SepD: Tomasz Tokarczyk; D: Laco Adamik
Rigoletto (Verdi) 22 SepD: Tomasz Tokarczyk; D: Henryk Baranowski
The Devils of Loudun (Penderecki) 27-29 SepD: Tomasz Tokarczyk; D: Laco Adamik
Messa da Requiem (concert) (Verdi) 4 Okt-3 NovD: Tomasz Tokarczyk
Madama Butterfly (Puccini) 11-13 OktD: Tomasz Tokarczyk; D: Waldemar Zawodziński
Orpheus and Eurydice (Gluck) 19-20 OktD: NN; D: Giorgio Madia
The Marriage of Figaro (Mozart) 25-27 OktD: Tomasz Tokarczyk; D: Laco Adamik
Halka (Moniuszko) 8-10 NovD: Łukasz Borowicz
The Troubadour (Verdi) 22-24 NovD: Tomasz Tokarczyk
La traviata (Verdi) 29 NovD: Tomasz Tokarczyk
Lodz, Teatr Wielki  / 
Tosca (Puccini) 27 Okt-21 MajD: Tadeusz Kozłowski; D: Janina Niesobska, Waldemar Zawodziński
Madama Butterfly (concert) (Puccini) 28 Dec-23 JunD: Tadeusz Kozłowski; D: Janina Niesobska
Anna Bolena (Donizetti) 23 Mar-26 MajD: Eraldo Salmieri; D: Janina Niesobska
La traviata (Verdi) 27 Apr-12 MajD: Tadeusz Kozłowski; D: Guy Coutance
Maria Stuarda (Donizetti) 29 MajD: Eraldo Salmieri; D: Dieter Kaegi
Carmen (Bizet) 9 JunD: Bassem Akiki / Tadeusz Kozłowski; D: Laco Adamik
Madama Butterfly (Puccini) 22 Sep-12 NovD: Tadeusz Kozłowski; D: Janina Niesobska
Tosca (Puccini) 27 Sep-26 NovD: Tadeusz Kozłowski; D: Janina Niesobska, Waldemar Zawodziński
Nabucco (Verdi) 2 Okt-27 NovD: Marek Okopiński
Cyganeria (Puccini) 4 Okt-29 DecD: Laco Adamik
La traviata (Verdi) 6 OktD: Janina Niesobska, Waldemar Zawodziński
Carmen (Bizet) 9 Okt-1 DecD: Laco Adamik
Anna Bolena (Donizetti) 13 Okt-8 DecD: Janina Niesobska
My Fair Lady (Loewe) 16-17 Okt
Aida (Verdi) 3 Nov
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 14-17 Dec
Poznan, Teatr Wielki  / 
Wesele Figara (Mozart) 6 Okt-21 AprD: Zbigniew Graca; D: Marek Weiss-Grzesiński
Straszny dwór (Moniuszko) 10 Okt-16 MajD: Maciej Wieloch; D: Emil Wesołowski
La traviata (Verdi) 19 Okt-28 FebD: Gabriel Chmura; D: Marek Weiss-Grzesiński
Cyganeria (Puccini) 27 Okt-4 NovD: Gabriel Chmura; D: Ran Arthur Braun
Aida (Verdi) 6 Nov-5 FebD: Gabriel Chmura; D: Marek Weiss-Grzesiński
La serva padrona (Pergolesi) 16 Nov-17 AprD: Francesco Bottigliero; D: Natalia Babińska
Hamlet (Thomas,A) 17-18 NovD: Tadeusz Kozłowski; D: Ignacio Garcia
Lady Macbeth of Mtsensk District (Shostakovich) 30 Nov-14 FebD: Gabriel Chmura; D: Marcelo Lombardero(original), Pablo Maritano(revival)
The Marriage (Musorgsky) 4 Dec-21 Feb
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 7 Dec-13 Jan
Anatevka (Bock) 12 Dec-8 Feb
Der Freischütz (Weber) 25 Jan-17 Feb
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 23 Feb-1 Jun
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 10 Mar-6 AprD: Zbigniew Graca; D: Marek Weiss-Grzesiński
Nabucco (Verdi) 17-21 Mar
Comedy of the Dumb Wife (Kassern) 7-17 Apr
Werther (Massenet) 12-14 AprD: Gabriel Chmura; D: Ignacio Garcia
Krol Edyp (Stravinsky) 27 Apr-6 JunD: Gabriel Chmura; D: Jacek Przybyłowicz
Tosca (Puccini) 9 Maj-11 JunD: Tadeusz Kozłowski; D: Laco Adamik
Cyberiada (Meyer,K) 25-28 MajD: Krzysztof Słowiński; D: Ran Arthur Braun
Falstaff (Verdi) 21-25 Jun
Falstaff (Verdi) 21 Sep-9 FebD: Gabriel Chmura; D: Tomasz Konina
Cyberiada (Meyer,K) 28-29 SepD: Krzysztof Słowiński; D: Ran Arthur Braun
Parsifal (Wagner) 18 Okt-13 AprD: Gabriel Chmura; D: Kirsten Dehlholm
Le nozze di Figaro (Mozart) 27 Okt-6 FebD: Zbigniew Graca; D: Marek Weiss-Grzesiński
Jaś i Małgosia (Humperdinck) 7 Nov-31 MajD: Agnieszka Nagórka; D: Monika Dobrowlańska
Messa da Requiem (Verdi) 17 NovD: Gabriel Chmura
Nabucco (Verdi) 22 Nov-6 AprD: Tadeusz Kozłowski; D: Marek Weiss-Grzesiński
The Portrait (Weinberg) 6 Dec-19 JanD: Tadeusz Kozłowski; D: David Pountney(original), Anelia Kadieva(revival)
La traviata (Verdi) 15 Dec-4 FebD: Gabriel Chmura; D: Marek Weiss-Grzesiński
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 8 Jan-6 MajD: Zbigniew Graca; D: Marek Weiss-Grzesiński
Aida (Verdi) 12 Jan-9 MarD: Gabriel Chmura; D: Marek Weiss-Grzesiński
Straszny dwór (Moniuszko) 22 Jan-2 AprD: Maciej Wieloch; D: Emil Wesołowski
Tosca (Puccini) 23 Feb-30 MarD: Tadeusz Kozłowski; D: Laco Adamik
Don Giovanni (Mozart) 22-25 MarD: Gabriel Chmura; D: Pippo Delbono
La bohème (Puccini) 24 Apr-13 MajD: Gabriel Chmura; D: Ran Arthur Braun
Carmen (Bizet) 24-28 MajD: Kees Bakels; D: Denis Krief
The Angel of the Odd (Coli) 7-14 JunD: Grzegorz Wierus; D: Krzysztof Cicheński
Szczecin, Opera na Zamku  / 
Madama Butterfly (Puccini) 14-23 SepD: Wojciech Semerau-Siemianowski; D: Pia Partum
Wiener Blut (Strauss,J) 26 Okt-19 AprD: Piotr Deptuch; D: Daniel Kustosik
Fidelio (Beethoven) 17-18 NovD: Piotr Deptuch; D: Werner Pichler
Nabucco (Verdi) 23-25 NovD: Vladimir Kiradjiev; D: Olga Iwanowna
Zemsta nietoperza (Strauss,J) 4-18 JanD: Wojciech Semerau-Siemianowski / Norbert Twórczyński; D: Jitka Stokalska
Kraina uśmiechu (Lehár) 1-2 FebD: Frank Zacher; D: Wiesław Ochmann
Księżniczka czardasza (Kálmán) 22-23 FebD: Jerzy Kosek; D: Maria Sartowa
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 22 Mar-14 AprD: Frank Zacher; D: Dmitry Bertman
Robinson Crusoe (Offenbach) 22 JunD: Piotr Deptuch; D: Martin Otava
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 28 Sep-6 AprD: Frank Zacher / Jerzy Wołosiuk; D: Dmitry Bertman
Madama Butterfly (Puccini) 26-27 OktD: Vladimir Kiradjiev; D: Pia Partum
Zemsta nietoperza (Strauss,J) 23-24 NovD: Jerzy Wołosiuk; D: Jitka Stokalska
Lohengrin (Wagner) 13 Dec-11 JanD: Golo Berg
Robinson Crusoe (Offenbach) 31 Dec-19 JanD: Jerzy Wołosiuk / Piotr Deptuch; D: Martin Otava
Nabucco (Verdi) 22-23 MarD: Vladimir Kiradjiev; D: Olga Iwanowna
Warszawa, Teatr Wielki - Opera Narodowa / Polish National Opera  / 
Nabucco (Verdi) 19 Sep-29 JanD: Andrzej Straszyński; D: Marek Weiss
Manon Lescaut (Puccini) 23 Okt-2 NovD: Patrick Fournillier; D: Mariusz Treliński
Madama Butterfly (Puccini) 29 Nov-4 DecD: Tadeusz Kozłowski; D: Mariusz Treliński
Pygmalion (concert) (Rameau) 7 DecD: Paul Agnew
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 8-12 DecD: Keri-Lynn Wilson; D: Mariusz Treliński
Don Carlos (Verdi) 13-22 JanD: Carlo Montanaro; D: Willy Decker
The Makropulos Affair (Janáček) 17-23 FebD: Gerd Schaller; D: Christoph Marthaler
La traviata (Verdi) 1-3 MarD: Miguel A Gomez-Martinez; D: Mariusz Treliński
Medeamaterial (Dusapin) 8-10 MarD: NN; D: Barbara Wysocka
Turandot (Puccini) 24-28 MarD: Carlo Montanaro; D: Mariusz Treliński
Halka (Moniuszko) 4 Apr-14 MajD: Łukasz Borowicz; D: Natalia Korczakowska
Lady Sarashina (Eötvös) 7-14 AprD: Christian Schumann; D: Ushio Amagatsu
Qudsja Zaher (Szymański) 20-24 AprD: Wojciech Michiewski; D: Eimuntas Nekrošius
Le Rossignol (Stravinsky) 5-8 MajD: Modestas Pitrenas; D: Alexander Petrov
Transcryptum (Blecharz) 23-28 MajD: Marta Kluczynska; D: Wojtek Blecharz
Der fliegende Holländer (Wagner) 24-31 MajD: Andriy Yurkevych; D: Mariusz Treliński
Rigoletto (Verdi) 13-16 JunD: Andriy Yurkevych; D: Gilbert Deflo
The Devils of Loudun (Penderecki) 2-8 OktD: Lionel Friend; D: Keith Warner
Don Carlos (Verdi) 27 Okt-2 NovD: Carlo Montanaro; D: Willy Decker
Nabucco (Verdi) 19 Nov-25 FebD: Bassem Akiki; D: Marek Weiss
Jolanta (Tchaikovsky) 12-19 DecD: Valery Gergiev; D: Mariusz Trelinski
Duke Bluebeard's Castle (Bartók) 13-19 DecD: Valery Gergiev; D: Mariusz Trelinski
Orfeo ed Euridice (Gluck) 10 Jan-21 FebD: Łukasz Borowicz; D: Mariusz Treliński
Straszny dwór (Moniuszko) 24 Jan-5 JunD: Jakub Chrenowicz; D: Mikołaj Grabowski
Qudsja Zaher (Szymański) 2-4 FebD: Wojciech Michiewski; D: Eimuntas Nekrošius
Le Rossignol (Stravinsky) 15-18 FebD: Modestas Pitrenas; D: Alexander Petrov
Madame Butterfly (Puccini) 14 Mar-10 MajD: Andriy Yurkevych, Piotr Staniszewski; D: Mariusz Treliński
Attila (concert) (Verdi) 15 MarD: Carlo Montanaro
Lohengrin (Wagner) 11-17 AprD: Stefan Soltesz; D: Antony McDonald
Zwycięstwo nad słońcem (Wojciechowski) 26-29 AprD: Krzysztof Garbaczewski
Solarize (Stańczyk) 26-29 AprD: Krzysztof Garbaczewski
Elektra (Strauss) 4-6 MajD: NN; D: Willy Decker
Moby Dick (Knapik) 25-29 JunD: Gabriel Chmura; D: Barbara Wysocka
Warszawa, Warszawska Opera Kameralna / Warsaw Chamber Opera  / 
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 25-28 OktD: Ruben Silva
The Barber of Seville (Paisiello) 4-6 JanD: Tadeusz Karolak; D: Jitka Stokalska
Die Zauberflöte (Mozart) 17 Jan-7 JulD: Ruben Silva; D: Ryszard Peryt
The Rake's Progress (Stravinsky) 1-4 MarD: Charles Olivieri-Munroe; D: Marek Weiss
Orfeusz i Eurydyka (concert) (Gluck) 4 AprD: Kai Bumann
L'elisir d'amore (Donizetti) 1-2 Maj
Così fan tutte (Mozart) 20-23 JunD: Ruben Silva; D: Marek Weiss
Don Giovanni (Mozart) 25 Jun
Le nozze di Figaro (Mozart) 27-30 Jun
La finta giardiniera (Mozart) 2 Jul
La finta semplice (Mozart) 4 Jul
Zaïde (Mozart) 9 Jul
Lo sposo deluso (Mozart) 11 Jul
Der Schauspieldirektor (Mozart) 11 Jul
L'oca del Cairo (Mozart) 11 Jul
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 13-14 Jul
Bastien und Bastienne (Mozart) 18 Jul
Imeneo (Handel) 13-14 SepD: Władysław Kłosiewicz; D: Ryszard Peryt
The Telephone (Menotti) 27-28 Sep
Così fan tutte (Mozart) 18 Okt-30 Nov
Suor Angelica (Puccini) 25-26 Okt
Wroclaw, Opera Wrocławska  / 
Straszny dwór (Moniuszko) 8 Sep-16 MajD: Tomasz Szreder; D: Laco Adamik
La bohème (Puccini) 9 Sep-19 AprD: Ewa Michnik; D: Waldemar Zawodziński
Rigoletto (Verdi) 13 Sep-15 MarD: Ewa Michnik; D: Michał Znaniecki
Czarodziejski flet (Mozart) 14 Sep-18 MajD: Tadeusz Zathey; D: Anna Długołęcka
Król Roger (Szymanowski) 15 Sep-12 AprD: Ewa Michnik; D: Mariusz Treliński
L'elisir d'amore (Donizetti) 16 Sep-20 AprD: Ewa Michnik; D: Michał Znaniecki
Alice in Wonderland (Chauls) 19 Sep-7 MajD: Bassem Akiki; D: Adam Frontczak
Otello (Verdi) 21 Sep-29 MajD: Ewa Michnik; D: Michał Znaniecki
Sid, wąż, który chciał śpiewać (Fox) 25 Sep-18 MajD: Bassem Akiki; D: Adam Frontczak
Carmen (Bizet) 26 Sep-1 JunD: Tomasz Szreder; D: Adam Frontczak
Falstaff (Verdi) 27 Sep-17 MarD: Ewa Michnik; D: Waldemar Zawodziński
Pułapka (Krauze) 28 SepD: Tomasz Szreder; D: Ewelina Pietrowiak
Angels in America (Eötvös) 29 SepD: Bassem Akiki
La libertà chiama la libertà (Knapik) 30 SepD: Jacek Kaspszyk; D: Michał Zadara
Ogrod Marty (Duchnowski) 3 OktD: Cezary Duchnowski
Zítra se bude... (Březina) 5 OktD: Marko Ivanović; D: Jiří Nekvasil
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 9 Okt-30 AprD: Tadeusz Zathey; D: Igor Przegrodzki
Don Giovanni (Mozart) 11 Okt-3 AprD: Jari Hämäläinen / Bassem Akiki; D: Mariusz Treliński
The Mother of Black-Winged Dreams (Kulenty) 24 OktD: Bassem Akiki; D: Ewelina Pietrowiak
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 25 Okt-13 AprD: Ewa Michnik; D: Waldemar Zawodziński
Le nozze di Figaro (Mozart) 26 Okt-5 MajD: Francesco Bottigliero; D: Marek Weiss
Boris Godunow (Musorgsky) 28 Okt-17 MajD: Ewa Michnik; D: Waldemar Zawodziński
Giovanna d'Arco (Verdi) 30 Okt-16 MarD: Ewa Michnik; D: Natascha Ursuliak
Halka (Moniuszko) 4 Nov-2 JunD: Tomasz Szreder; D: Laco Adamik
Raj utracony (Penderecki) 7 Nov-9 MajD: Tomasz Szreder; D: Waldemar Zawodziński
Chopin (Orefice) 15 Nov-8 MajD: Ewa Michnik; D: Laco Adamik
Die Frau ohne Schatten (Strauss) 18 Nov-19 MajD: Ewa Michnik; D: Hans-Peter Lehmann
Parsifal (Wagner) 21 Nov-9 MarD: Tomasz Szreder; D: Georg Rootering
Samson i Dalila (Saint-Saëns) 27 Nov-15 MajD: Tadeusz Zathey; D: Michał Znaniecki
Così fan tutte (Mozart) 28 Nov-11 AprD: Bassem Akiki; D: Michał Znaniecki
Little Red Riding Hood (Pauer) 30 Nov-2 JunD: Bassem Akiki; D: Adam Frontczak
Cavalleria rusticana (Mascagni) 15 Dec-5 AprD: Ewa Michnik; D: Waldemar Zawodziński
Pagliacci (Leoncavallo) 15 Dec-5 AprD: Ewa Michnik; D: Waldemar Zawodziński
Fiddler on the Roof (Bock) 29 Dec-25 MajD: Ewa Michnik; D: Marek Weiss
Die Fledermaus (Strauss,J) 31 Dec-7 JanD: Ewa Michnik; D: Helena Kaut-Howson
Nabucco (Verdi) 24 Feb-18 AprD: Ewa Michnik; D: Marek Weiss
La traviata (Verdi) 27 Apr-28 MajD: Bassem Akiki; D: Adam Frontczak
Aida (Verdi) 8 JunD: Ewa Michnik; D: Adam Frontczak
Tosca (Puccini) 14-30 JunD: Tomasz Szreder; D: Adam Frontczak
Little Red Riding Hood (Pauer) 10 Sep-1 AprD: Michał Czubaszek; D: Adam Frontczak
Le nozze di Figaro (Mozart) 11 Sep-8 MajD: Tadeusz Zathey; D: Marek Weiss
La traviata (Verdi) 12 Sep-10 MajD: Ewa Michnik; D: Adam Frontczak
Chopin (Orefice) 13 Sep-6 MajD: Ewa Michnik
Rigoletto (Verdi) 14 Sep-5 AprD: Ewa Michnik; D: Michał Znaniecki
Król Roger (Szymanowski) 15 Sep-24 AprD: Ewa Michnik; D: Mariusz Treliński
Nabucco (Verdi) 18 Sep-11 AprD: Ewa Michnik; D: Marek Weiss
Cavalleria rusticana (Mascagni) 19 Sep-10 AprD: Ewa Michnik; D: Waldemar Zawodziński
Pagliacci (Leoncavallo) 19 Sep-10 AprD: Ewa Michnik; D: Waldemar Zawodziński
Così fan tutte (Mozart) 20 Sep-15 AprD: Tomasz Szreder; D: Michał Znaniecki
Carmen (Bizet) 22 Sep-4 MajD: Tomasz Szreder; D: Adam Frontczak
L'elisir d'amore (Donizetti) 24 Sep-22 MajD: Ewa Michnik; D: Michał Znaniecki
Halka (Moniuszko) 25 Sep-30 MajD: Ewa Michnik; D: Laco Adamik
La bohème (Puccini) 26 Sep-6 AprD: Ewa Michnik; D: Waldemar Zawodziński
Paradise Lost (Penderecki) 27 Sep-31 MajD: Andrzej Straszyński; D: Waldemar Zawodziński
Boris Godunov (Musorgsky) 28 Sep-29 MajD: Ewa Michnik; D: Waldemar Zawodziński
Die Zauberflöte (Mozart) 29 Sep-9 AprD: Tadeusz Zathey; D: Anna Długołęcka
Otello (Verdi) 9 Okt-24 MajD: Ewa Michnik; D: Michał Znaniecki
The Trap (Krauze) 10 Okt-27 MajD: Tomasz Szreder; D: Ewelina Pietrowiak
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 11 Okt-9 MajD: Ewa Michnik; D: Waldemar Zawodziński
Falstaff (Verdi) 12 Okt-7 MajD: Ewa Michnik; D: Waldemar Zawodziński
Giovanna d'Arco (Verdi) 23 Okt-2 AprD: Ewa Michnik; D: Natascha Ursuliak
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 27 Okt-13 AprD: Tadeusz Zathey; D: Igor Przegrodzki
Sid, the serpent who wanted to sing (Fox) 29 Okt-21 MajD: Michał Czubaszek; D: Adam Frontczak
Les Pêcheurs de perles (Bizet) 8-17 NovD: Ewa Michnik; D: Waldemar Zawodziński
Samson et Dalila (Saint-Saëns) 26 Nov-30 AprD: Tadeusz Zathey; D: Michał Znaniecki
Die Frau ohne Schatten (Strauss) 1 Dec-26 Apr
The Haunted Manor () 5 Dec-23 MajD: Tomasz Szreder; D: Lado Adamic
Alice in Wonderland (Chauls) 17 Dec-8 AprD: Michał Czubaszek; D: Adam Frontczak
Anatevka (Bock) 4-19 JanD: Ewa Michnik; D: Marek Weiss, Adam Frontczak
Die Fledermaus (Strauss,J) 23 Jan-2 FebD: Ewa Michnik; D: Helena Kaut-Howson
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 15 Mar-11 MajD: Tomasz Szreder; D: Anette Leistenschneider
Parsifal (Wagner) 17 AprD: Walter E Gugerbauer / Tomasz Szreder; D: Georg Rootering
Macbeth (Verdi) 13-22 JunD: Ewa Michnik; D: Bruno Berger-Gorski