2013/14 > Litva 
*Vstopna stran     >Operabase Professional 
2013/14 > Litva

 Svetovna premiera
 Redkost
 Nova produkcija
 Nova produkcija tega organizacije

  
Švedska Latvija

Litva
 
Rusija
Poljska Belorusija

Kaunas, Kauno Valstybinis Muzikinis Teatras / Kaunas State Musical Theatre  / 

La cambiale di matrimonio (Rossini) 28 Sep-21 FebD: Julius Geniušas; D: Nerijus Petrokas
Gianni Schicchi (Puccini) 28 Sep-21 FebD: Julius Geniušas; D: Nerijus Petrokas
Der Zigeunerbaron (Strauss,J) 5 Okt-10 AprD: Virgilijus Visockis; D: Gediminas Šeduikis
Madame Pompadour (Fall) 6 Okt-6 AprD: Jonas Janulevičius; D: Anželika Cholina
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 11 Okt-30 MarD: Julius Geniušas; D: Dalia Ibelhauptaite
Die Fledermaus (Strauss,J) 12 Okt-25 AprD: Julius Geniušas; D: Gintas Žilys
Eine Nacht in Venedig (Strauss,J) 17 Okt-24 AprD: Julius Geniušas; D: Gintas Žilys
Martha (Flotow) 18 Okt-17 JanD: Julius Geniušas; D: Gintas Žilys
Wiener Blut (Strauss,J) 19 Okt-4 AprD: Virgilijus Visockis; D: Gediminas Maciulevičius(revival)
Wedding of a Spider (Bružaitė) 20 Okt
Die Bajadere (Kalman,E) 20 Okt-12 AprD: Jonas Janulevičius; D: Gintas Žilys
Das Veilchen vom Montmartre (Kálmán) 24 Okt-16 AprD: Virgilijus Visockis; D: Kęstutis Jakštas
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 24 Okt-21 MarD: Jonas Janulevičius; D: Gintautas Želvys
Gräfin Mariza (Kálmán) 26 Okt-9 FebD: Jonas Janulevičius; D: Alexei Stepanyuk
Grybų karas ir taika (Bružaitė) 27 Okt-24 Nov
Opera anthology (Verdi) 3 Nov
Faust (Gounod) 8 Nov-18 AprD: Julius Geniušas; D: Gintas Žilys
Der Bettelstudent (Millöcker) 10 Nov-5 AprD: Virgilijus Visockis; D: Andrey Bestchastny
The Tsar's Bride (Rimsky-Korsakov) 16 Nov-31 JanD: Erki Pehk / Jonas Janulevičius; D: Teet Kask
Pagliacci (Leoncavallo) 30 NovD: Oleg Lesun / Jurij Galias / Marina Tretjakova; D: Ana Motornaja
Die lustige Witwe (Lehár) 7 Dec-23 MarD: Julius Geniušas; D: Gintas Žilys
La traviata (Verdi) 30 DecD: Julius Geniušas; D: Gintas Žilys
Klaipedos, Klaipėdos Valstybinis Muzikinis Teatras / Klaipėda State Musical Theatre  / 
L'elisir d'amore (Donizetti) 2 Avg-18 JanD: Dainius Pavilionis; D: Daina Adamkevičiūtė
La traviata (Verdi) 16 AvgD: Modestas Barkauskas; D: Eligijus Domarkas
Pagliacci (Leoncavallo) 1 Dec
Ball im Savoy (Abraham) 5 Dec-1 FebD: Stasys Domarkas / Dmitrijus Zlotnikas; D: Ramūnas Kaubrys
La traviata (Verdi) 30 DecD: Modestas Barkauskas; D: Eligijus Domarkas
L'Histoire de Babar (Poulenc) 20 Jan-13 Apr
Die Fledermaus (Strauss,J) 25 JanD: Stasys Domarkas; D: Ramūnas Kaubrys
Suor Angelica (Puccini) 22 FebD: Yana Ross
Gianni Schicchi (Puccini) 22 FebD: Yana Ross
Wiener Blut (Strauss,J) 17-20 MajD: Stasys Domarkas / Dainius Pavilionis; D: Ramūnas Kaubrys
Vilnius, Vilnius City Opera  / 
Così fan tutte (Mozart) 26-30 NovD: Gintaras Rinkevicius; D: Dalia Ibelhauptaite
Manon Lescaut (Puccini) 23-26 JanD: Gintaras Rinkevicius; D: Dalia Ibelhauptaite
La bohème (Puccini) 7-9 MarD: Gintaras Rinkevicius; D: Dalia Ibelhauptaite
Così fan tutte (Mozart) 1-4 MajD: Gintaras Rinkevicius; D: Dalia Ibelhauptaite
Vilnius, Lithuanian National Opera and Ballet Theatre  / 
Ernani (Verdi) 14 Sep-2 MajD: Gianluca Marcianò; D: Jean-Claude Berutti
Die Fledermaus (Strauss,J) 19 Sep-25 MajD: Martynas Staskus / Julius Geniušas; D: Gediminas Šeduikis
La juive (Halévy) 21 SepD: Martynas Staskus; D: Günter Krämer
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 2 Okt-8 MarD: Robertas Servenikas; D: Vasilij Barkhatov
La traviata (Verdi) 4 Okt-6 MajD: Robertas Servenikas / Martynas Staskus; D: Chen Shi-Zheng
Otello (Verdi) 5 Okt-5 JunD: Gintaras Rinkevicius / Martynas Staskus; D: Eimuntas Nekrošius
Rigoletto (Verdi) 10 OktD: Alvydas Šulčys; D: Gintaras Varnas
Carmen (Bizet) 15 Okt-19 MarD: Robertas Servenikas; D: Arnaud Bernard
Boris Godunov (Musorgsky) 24 OktD: Robertas Servenikas; D: Mariusz Treliński
Wiener Blut (Strauss,J) 26 Okt-21 MarD: Julius Geniušas; D: Monika Wiesler
Le nozze di Figaro (Mozart) 8 Nov-27 FebD: Martynas Staskus; D: Emilio Sagi
Die lustige Witwe (Lehár) 20 Dec-15 MarD: Julius Geniušas; D: Monika Wiesler
Der fliegende Holländer (Wagner) 16 JanD: Gintaras Rinkevicius; D: Francesca Zambello
Lohengrin (Wagner) 30 Jan-21 MajD: Robertas Servenikas; D: Andrejs Žagars
L'elisir d'amore (Donizetti) 6 Feb-22 AprD: Modestas Pitrenas; D: Oskaras Koršunovas
Cornet (Narbutaitė) 21 Feb-29 MarD: Robertas Servenikas; D: Gintaras Varnas
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 11 Apr-12 JunD: Julius Geniušas / Alexis Soriano; D: Emilio Sagi
Alexander's Feast (Handel) 20-21 JunD: Rolf Beck; D: Csaba Kael