2014/15 > Belgija 
*Vstopna stran     >Operabase Professional 
2014/15 > Belgija

 Svetovna premiera
 Redkost
 Nova produkcija
 Nova produkcija tega organizacije

  
Velika Britanija Nizozemska

Belgija
 
Nemčija
Francija Luksemburg

Antwerpen, Muziektheater Transparant  / 

Arthur (Purcell) 12 SepD: George Petrou; D: Paul Koek
Antwerpen, Opera Vlaanderen  / 
Elektra (Strauss) 12-19 SepD: Dmitri Jurowski; D: David Bösch
Khovanchtchina (Musorgsky) 31 Okt-8 NovD: Dmitri Jurowski; D: David Alden
Cosi fan tutte (Mozart) 14-31 DecD: Umberto Benedetti Michelangeli / Jan Schweiger; D: Guy Joosten
Akhnaten (Glass) 13-22 FebD: Titus Engel; D: Nigel Lowery
Don Giovanni (Mozart) 17 Mar-2 AprD: Alexander Joel / Yannis Pouspourikas; D: Guy Joosten
La juive (Halevy) 14-21 AprD: Tomáš Netopil / Yannis Pouspourikas; D: Peter Konwitschny
Private View (Van Parys) 13-15 MajD: Etienne Siebens; D: Tom Creed
Tannhauser (Wagner) 4-17 OktD: Dmitri Jurowski; D: Calixto Bieito
Der Konig Kandaules (Zemlinsky) 29 Nov-3 AprD: Dmitri Jurowski; D: Andrij Zholdak
La Boheme (Puccini) 13-31 DecD: Antonino Fogliani; D: Robert Carsen
Otello (Verdi) 12-25 FebD: Alexander Joel; D: Michael Thalheimer
Idomeneo (Mozart) 30 Apr-10 MajD: Paul McCreesh / Benjamin Bayl; D: David Bösch
Aufstieg und Fall der Stadt Mahagonny (Weill) 24 Jun-5 JulD: Dmitri Jurowski; D: Calixto Bieito
Bruxelles, Théâtre Royal de la Monnaie / De Munt  / 
Daphne (Strauss) 9-30 SepD: Lothar Koenigs; D: Guy Joosten
Die Entfuhrung aus dem Serail (concert) (Mozart) 22 SepD: René Jacobs
Schwanengesang (Schubert) 4-5 OktD: Romeo Castellucci
Shell Shock (Lens) 24 Okt-2 NovD: Koen Kessels; D: Sidi Larbi Cherkaoui
Don Giovanni (Mozart) 2-30 DecD: Ludovic Morlot; D: Krzysztof Warlikowski
L'enfance du Christ (concert) (Berlioz) 19-21 DecD: Ludovic Morlot
Die schone Mullerin (Schubert) 12 Jan
Fierrabras (concert) (Schubert) 21-24 JanD: Ádám Fischer
Tamerlano (Handel) 27 Jan-28 FebD: Christophe Rousset; D: Pierre Audi
Alcina (Handel) 28 Jan-1 MarD: Christophe Rousset; D: Pierre Audi
Medulla (Bjork) 4-8 FebD: Bassem Akiki; D: Sjaron Minailo
Winterreise (Schubert) 9 Feb
Schwanengesang (Schubert) 17 Feb
Jakob Lenz (Rihm) 27 Feb-7 MarD: Franck Ollu; D: Andrea Breth
Il barbiere di Siviglia (concert) (Paisiello) 6 MarD: René Jacobs
Le vin herbe (concert) (Martin,F) 10 MarD: Hans-Christoph Rademann
Penthesilea (Dusapin) 31 Mar-18 AprD: Ludovic Morlot; D: Katie Mitchell
Un ballo in maschera (Verdi) 12-27 MajD: Carlo Rizzi; D: Alex Ollé
Dichterliebe (Schumann) 18 Maj
Aleko (Rakhmaninov) 16-30 JunD: Mikhail Tatarnikov; D: Kirsten Dehlholm
Francesca da Rimini (Rakhmaninov) 16-30 JunD: Mikhail Tatarnikov; D: Kirsten Dehlholm
The Miserly Knight (Rakhmaninov) 16-30 JunD: Mikhail Tatarnikov; D: Kirsten Dehlholm
L'elisir d'amore (Donizetti) 8-18 SepD: Thomas Rösner; D: Damiano Michieletto
Powder her face (Ades) 22 Sep-3 OktD: Alejo Pérez; D: Mariusz Treliński
La vestale (Spontini) 13-25 OktD: Alessandro De Marchi; D: Eric Lacascade
Requiem (Berlioz) 6-7 NovD: Alain Altinoglu
Medulla (Bjork) 15-21 NovD: Bassem Akiki; D: Sjaron Minailo
The Messiah (Handel) 3 DecD: Hervé Niquet
Hansel und Gretel (Humperdinck) 15-22 DecD: Lothar Koenigs
To Be Sung (Dusapin) 6-9 JanD: Bassem Akiki; D: Sjaron Minailo
Demon (concert) (Rubinstein) 21-24 JanD: Mikhail Tatarnikov
L'opera seria (concert) (Gassmann) 9-16 FebD: René Jacobs
Adriana Lecouvreur (Cilea) 17-21 FebD: Evelino Pidò
Beatrice et Benedict (Berlioz) 24 Mar-6 AprD: Jérémie Rhorer / Samuel Jean; D: Richard Brunel
Mitridate, re di ponto (Mozart) 5-19 MajD: Christophe Rousset; D: Robert Carsen
Frankenstein (Grey) 14-30 JunD: Leo Hussain / Bassem Akiki; D: Alex Ollé
Gent, Opera Vlaanderen  / 
Elektra (Strauss) 27 Sep-3 OktD: Dmitri Jurowski; D: David Bösch
Khovanchtchina (Musorgsky) 26 Nov-2 DecD: Dmitri Jurowski; D: David Alden
Cosi fan tutte (Mozart) 9-20 JanD: Umberto Benedetti Michelangeli / Jan Schweiger; D: Guy Joosten
Akhnaten (Glass) 4-10 MarD: Titus Engel; D: Nigel Lowery
La juive (Halevy) 29 Apr-6 MajD: Tomáš Netopil / Yannis Pouspourikas; D: Peter Konwitschny
Le nozze di Figaro (Mozart) 16-30 JunD: Paul McCreesh; D: Guy Joosten
Tannhauser (Wagner) 19-27 SepD: Dmitri Jurowski; D: Calixto Bieito
Armida (Rossini) 19 Nov-4 DecD: Alberto Zedda / Ryuichiro Sonoda; D: Mariame Clément
La Boheme (Puccini) 10-20 JanD: Antonino Fogliani; D: Robert Carsen(original), Frans Willem de Haas(revival)
Otello (Verdi) 5-15 MarD: Alexander Joel; D: Michael Thalheimer
Der Konig Kandaules (Zemlinsky) 13-24 AprD: Dmitri Jurowski; D: Andrij Zholdak
Idomeneo (Mozart) 20-25 MajD: Paul McCreesh / Benjamin Bayl; D: David Bösch
Liège, Opéra Royal de Wallonie  / 
La cenerentola (Rossini) 19-30 SepD: Paolo Arrivabeni; D: Cécile Roussat, Julien Lubek
Manon (Massenet) 16-25 OktD: Patrick Davin; D: Stefano Mazzonis di Pralafera
Luisa Miller (Verdi) 26 Nov-7 DecD: Massimo Zanetti; D: Jean-Claude Fall
Tosca (Puccini) 20 Dec-2 JanD: Paolo Arrivabeni / Cyril Englebert; D: Claire Servais
Les Joyeuses commeres de Windsor (Nicolai) 30 Jan-7 FebD: Christian Zacharias; D: David Hermann
L'Auberge du Cheval Blanc (Benatzky) 20-22 FebD: Jean-Pierre Haeck; D: Dominique Serron
Rigoletto (Verdi) 15-31 MarD: Renato Palumbo; D: Stefano Mazzonis di Pralafera
Les Pecheurs de perles (Bizet) 17-25 AprD: Paolo Arrivabeni; D: Yoshi Oïda
L'elisir d'amore (Donizetti) 19-27 JunD: Bruno Campanella; D: Stefano Mazzonis di Pralafera
Ernani (Verdi) 1-29 OktD: Paolo Arrivabeni; D: Jean-Louis Grinda
Il Barbiere di Siviglia (Rossini) 18-24 OktD: Guy Van Waas; D: Stefano Mazzonis di Pralafera
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 17 Nov-1 DecD: Jesús López-Cobos; D: Stefano Mazzonis di Pralafera
Die Zauberflote (Mozart) 18 Dec-5 JanD: Paolo Arrivabeni; D: Cécile Roussat, Julien Lubek
Il segreto di Susanna (Wolf-Ferrari) 24 Jan-5 FebD: Patrick Davin; D: Ludovic Lagarde
La Voix Humaine (Poulenc) 24 Jan-5 FebD: Patrick Davin; D: Ludovic Lagarde
La scala di seta (Rossini) 11-19 MarD: Christopher Franklin; D: Damiano Michieletto
Manon Lescaut (Auber) 10-19 AprD: Cyril Englebert; D: Paul-Emile Fourny
La Traviata (Verdi) 13-22 MajD: Francesco Cilluffo; D: Stefano Mazzonis di Pralafera
La boheme (Puccini) 17-26 JunD: Paolo Arrivabeni; D: Stefano Mazzonis di Pralafera