2014/15 > Bolgarija 
*Vstopna stran     >Operabase Professional 
2014/15 > Bolgarija

 Svetovna premiera
 Redkost
 Nova produkcija
 Nova produkcija tega organizacije

  
Srbija Romunija
Makedonija

Bolgarija
 
Grčija Turčija

Bourgas, State Opera Bourgas  / 

The Gypsy Baron (Strauss,J) 5 Sep-28 OktD: Nayden Todorov / Yuli Damyanov; D: Mario Nikolov
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 7 OktD: Hristo Ignatov; D: Pavel Gerdjikov
Rigoletto (Verdi) 14 OktD: Ivan Kozhuharov; D: Aleksandar Tekeliev
La Princesse Czardas (Kalman,E) 16 OktD: Yuli Damyanov; D: Mario Nikolov
Un ballo in maschera (Verdi) 22 OktD: Ivan Kozhuharov; D: Aleksandar Tekeliev
Attila (Verdi) 31 OktD: Ivailo Krinchev; D: Ognian Draganoff
Ruse, State Opera Rousse  / 
Otello (Verdi) 1 Avg-7 AprD: Salvatore Cicero; D: Boiko Bogdanov
Don Giovanni (Mozart) 13 AvgD: Martin Panteleev; D: Ognian Draganoff
Mozart and Salieri (Rimski-Korsakov) 15 AvgD: Ivan Angelov; D: Bina Haralampieva
Il trovatore (Verdi) 30 Avg-24 FebD: Nayden Todorov; D: Assen Shopov
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 11-30 SepD: Niels Muus / Vladimir Boshnakov; D: Ivan Savov
Aida (Verdi) 16 Sep-20 NovD: Niels Muus; D: Ognian Draganoff
Tosca (Puccini) 19 SepD: Niels Muus; D: Ognian Draganoff
La traviata (Verdi) 24 Sep-27 FebD: Friederike Kienle; D: Georgi Dimitrov
Rigoletto (Verdi) 29 Sep-31 OktD: Nayden Todorov / Roberto Rega; D: Sarah Elena Ilieva
Die Fledermaus (Strauss,J) 2-3 OktD: Vladimir Boshnakov; D: Svetozar Donev
Nabucco (Verdi) 9 Okt-22 NovD: Vladimir Boshnakov; D: Georgi Parvanov
Der Marilyn Monroe Prozess (Baumgartner) 29 OktD: Andrija Pavlič; D: Ognian Draganoff
Grafin Maritza (Kálmán) 3 NovD: Vladimir Boshnakov / Juli Damyanov / Ivan Kozhuharov; D: Mario Nikolov
Orfeo ed Euridice (Gluck) 19 DecD: Roberto Rega; D: Ognian Draganoff
Norma (Bellini) 23-27 JanD: Georgi Dimitrov; D: Sarah Elena Ilieva
La belle Hélène (Offenbach) 6 FebD: Ivan Kozhuharov; D: Aleksandar Tekeliev
Katerina Ismailova (Shostakovich) 25 MarD: Nayden Todorov; D: Vera Nemirova
La bohème (Puccini) 4 AprD: Nayden Todorov; D: Korina Boskovsky
Turandot (Puccini) 5-8 JunD: Nayden Todorov; D: Nina Naydenova
Sofia, Софийска опера и балет / Sofia Opera and Ballet  / 
Madama Butterfly (Puccini) 2-3 AvgD: Grigor Palikarov
Cavalleria rusticana (Mascagni) 9-10 AvgD: Velizar Genchev
Gianni Schicchi (Puccini) 9-10 AvgD: Velizar Genchev
Don Carlos (Verdi) 20 Sep-18 AprD: Grigor Palikarov; D: Plamen Kartaloff
La traviata (Verdi) 3-5 OktD: Velizar Genchev
Madama Butterfly (Puccini) 9-24 OktD: Grigor Palikarov
L'elisir d'amore (Donizetti) 10 Okt-15 JanD: Grigor Palikarov; D: Vera Nemirova
Un ballo in maschera (Verdi) 23 Okt-28 JanD: Boris Spasov
La cenerentola (Rossini) 30 Okt-1 Apr
Samson et Dalila (Saint-Saëns) 11-21 Dec
Tosca (Puccini) 11 Jan
Turandot (Puccini) 15 Jan-7 Jun
Prince Igor (Borodin) 17 Jan-5 Jun
Rigoletto (Verdi) 22-23 Jan
Tosca (Puccini) 4 Feb-24 Apr
Tristan und Isolde (Wagner) 26 Feb-11 Mar
Gianni Schicchi (Puccini) 25-26 Mar
Fidelio (Beethoven) 3 Apr
Aida (Verdi) 8-10 Maj
Les Pêcheurs de perles (Bizet) 28-30 Maj
Das Rheingold (Wagner) 4 JulD: Plamen Kartaloff
Die Walküre (Wagner) 5 JulD: Plamen Kartaloff
Siegfried (Wagner) 7 JulD: Plamen Kartaloff
Götterdämmerung (Wagner) 9 JulD: Plamen Kartaloff
Stara Zagora, State Opera Stara Zagora  / 
La traviata (Verdi) 12 Sep-23 OktD: Zdravko Lazarov; D: Frank-Bernd Gottschalk
Tosca (Puccini) 30 Sep-1 OktD: Stefan Linev / Krasimir Kashev; D: Kuzman Popov
Acis and Galatea (Handel) 3 OktD: Krasimir Kashev; D: Petko Bonev
Die lustige Witwe (Lehár) 4 OktD: Zdravko Lazarov; D: Petko Bonev
Il combattimento di Tancredi e Clorinda (Monteverdi) 27 OktD: Ivailo Krinchev; D: Petko Bonev
Turandot (Puccini) 31 OktD: Dian Tchobanov; D: Nina Naydenova
Varna, Opera Varna  / 
Cavalleria rusticana (Mascagni) 25 SepD: Borislav Ivanov / Viliana Valtcheva; D: Nina Naydenova
Pagliacci (Leoncavallo) 25 SepD: Borislav Ivanov; D: Nina Naydenova
Il trovatore (Verdi) 1 OktD: Derek Gleeson; D: Kuzman Popov
L'elisir d'amore (Donizetti) 7 OktD: Svetoslav Borisov; D: Pavel Gerdjikov
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 9 OktD: Svetoslav Borisov; D: Primo Antonio Petris
Die Csárdásfürstin (Kálmán) 13 Okt-10 NovD: Stefan Boyadzhiev; D: Vidin Daskalov
La traviata (Verdi) 15 OktD: Viliana Valtcheva; D: Kuzman Popov
Carmen (Bizet) 22 OktD: Grigor Palikarov; D: Kuzman Popov
Aida (Verdi) 29 OktD: Borislav Ivanov; D: Kuzman Popov
Don Carlos (Verdi) 7 NovD: Borislav Ivanov; D: Kuzman Popov
Don Giovanni (Mozart) 12 NovD: Viliana Valtcheva; D: Aleksandar Tekeliev
Madama Butterfly (Puccini) 14 NovD: Borislav Ivanov; D: Kuzman Popov
André Chénier (Giordano) 17 NovD: Viliana Valtcheva; D: Kuzman Popov
Otello (Verdi) 28 NovD: Stefano Seghedoni; D: Emmanuelle Cordoliani