2014/15 > Španija 
*Vstopna stran     >Operabase Professional 
2014/15 > Španija

 Svetovna premiera
 Redkost
 Nova produkcija
 Nova produkcija tega organizacije

  
Francija
Portugalska

Španija
 

Barcelona, L'Auditori  / 

Barcelona, Gran Teatre del Liceu  / 
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 14-25 SepD: Giuseppe Finzi; D: Joan Font
La traviata (Verdi) 14-29 OktD: Evelino Pidò; D: David McVicar
Farnace (concert) (Vivaldi) 16 OktD: Jordi Savall
La petita Flauta Magica (Mozart) 18-26 OktD: José Menor; D: Joan Font
Arabella (Strauss) 17-29 NovD: Antoni Ros-Marbà; D: Christof Loy
Maria Stuarda (Donizetti) 19 Dec-8 JanD: Maurizio Benini; D: Patrice Caurier, Moshe Leiser
La voix humaine (Poulenc) 18-22 JanD: Pablo González; D: Paco Azorín
Una voce in off (Montsalvatge) 18-22 JanD: Pablo González; D: Paco Azorín
Norma (Bellini) 8-17 FebD: Renato Palumbo; D: Kevin Newbury
Siegfried (Wagner) 11-23 MarD: Josep Pons; D: Robert Carsen
Tristan und Isolde (concert) (Wagner) 18 MarD: Valery Gergiev
Carmen (Bizet) 17 Apr-2 MajD: Ainars Rubikis; D: Calixto Bieito
I due Foscari (concert) (Verdi) 30 Apr-3 MajD: Massimo Zanetti
Cosi fan tutte (Mozart) 20-30 MajD: Josep Pons; D: Damiano Michieletto
Don Pasquale (Donizetti) 16-27 JunD: Diego Matheuz; D: Laurent Pelly
La traviata (Verdi) 8-18 JulD: Evelino Pidò; D: David McVicar
Nabucco (Verdi) 7-22 OktD: Daniel Oren; D: Daniele Abbado
Benvenuto Cellini (Berlioz) 8-19 NovD: Josep Pons; D: Terry Gilliam
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 4-29 DecD: Marco Armiliato; D: Damiano Michieletto
Otello (Verdi) 21 Jan-7 FebD: Philippe Auguin; D: Andreas Kriegenburg
Otello (concert) (Rossini) 3-6 FebD: Christopher Franklin
Gotterdammerung (Wagner) 28 Feb-19 MarD: Josep Pons; D: Robert Carsen
Written on Skin (Benjamin,G) 16 MarD: George Benjamin; D: Benjamin Davis
Simon Boccanegra (Verdi) 12-29 AprD: Massimo Zanetti; D: José Luis Gomez
Serse (concert) (Handel) 15-16 AprD: Jean Christoph Spinosi
I Capuleti e i Montecchi (Bellini) 17 Maj-1 JunD: Riccardo Frizza; D: Vincent Boussard
La boheme (Puccini) 18 Jun-8 JulD: Marc Piollet; D: Jonathan Miller
Die Zauberflote (Mozart) 18-28 JulD: Henrik Nánási; D: Suzanne Andrade, Barrie Kosky
Barcelona, Palau de la Música Catalana  / 
Carmina Burana (Orff) 6-12 Dec
Der Messias (Handel) 8 Dec
Die Schopfung (Haydn) 21 MarD: Rubén Gimeno
Recital (concert) (Schubert) 19 Apr
Don Giovanni (concert) (Mozart) 27 MajD: René Jacobs
Petite messe solennelle (concert) (Rossini) 12 JulD: Josep Vila i Casañas
Bilbao, Asociación Bilbaína de Amigos de la Ópera  / 
Attila (Verdi) 22 Nov-1 DecD: Francesco Ivan Ciampa; D: Ruggero Raimondi
Werther (Massenet) 17-26 JanD: Michel Plasson; D: David Alagna
Madama Butterfly (Puccini) 14-23 FebD: Massimo Zanetti; D: Renzo Giacchieri
Cavalleria Rusticana (Mascagni) 25 Apr-4 MajD: Alessandro Vitiello; D: Joan Anton Rechi
Pagliacci (Leoncavallo) 25 Apr-4 MajD: Alessandro Vitiello; D: Joan Anton Rechi
Otello (Verdi) 16-25 MajD: Riccardo Frizza; D: Ignacio García
Don Carlos (Verdi) 24 Okt-2 NovD: Massimo Zanetti; D: Giancarlo Del Monaco
Roberto Devereux (Donizetti) 21-30 NovD: Josep Caballé Domenech; D: Mario Pontiggia
La sonnambula (Bellini) 23 Jan-1 FebD: José Miguel Pérez-Sierra; D: Pier Luigi Pizzi
Manon Lescaut (Puccini) 20-29 FebD: Pedro Halffter; D: Stephen Medcalf
Requiem (concert) (Verdi) 16 AprD: Francesco Ivan Ciampa
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 14-23 MajD: Ottavio Dantone; D: Emilio Sagi
Bilbao, Teatro Arriaga de Bilbao  / 
L'equivoco stravagante (Rossini) 15-19 OktD: Speranza Scappucci; D: Emilio Sagi
Vanitas (Sciarrino) 19-21 MarD: Rita Cosentino
Córdoba, Teatro Córdoba  / 
Tosca (Puccini) 24-26 AprD: Lorenzo Ramos; D: Mario Pontiggia
Jerez, Teatro Villamarta  / 
El Duo de La Africana (Caballero) 26 SepD: Juan Luis Pérez; D: Francisco López
Tosca (Puccini) 12-14 FebD: Carlos Aragón; D: Giancarlo Del Monaco
Aida (Verdi) 25-27 JunD: José María Moreno; D: Francisco López
La Coruna, Palacio de la Opera  / 
La traviata (Verdi) 4-6 SepD: Ramón Tebar; D: Mario Pontiggia
Concert (Strauss) 13 SepD: Günter Neuhold
Attila (concert) (Verdi) 17 JanD: Keri-Lynn Wilson
La fida ninfa (concert) (Vivaldi) 21 AprD: Andrea Marcon
Ermione (concert) (Rossini) 6 JunD: Alberto Zedda
La flauta magica (Mozart) 19-21 JunD: Josep Pons; D: Joan Font
Las Palmas, Ópera de Las Palmas de Gran Canaria  / 
La traviata (Verdi) 23 Feb-1 MarD: Alessandro Vitiello; D: Mario Pontiggia
Il segreto di Susanna (Wolf-Ferrari) 23-29 MarD: Miquel Ortega; D: Mario Pontiggia
Pagliacci (Leoncavallo) 23-29 MarD: Miquel Ortega; D: Mario Pontiggia
I puritani (Bellini) 26 Apr-4 MajD: Eric Hull; D: Mario Pontiggia
Tosca (Puccini) 11-20 JunD: Massimo Zanetti; D: Mario Pontiggia
Otello (Verdi) 24-28 FebD: Miquel Ortega; D: Alfonso Romero Mora
Don Pasquale (Donizetti) 24-28 MarD: Sergio Alapont; D: José Darío Innella
Faust (Gounod) 21-25 AprD: Giuseppe Sabbatini
Madama Butterfly (Puccini) 27-31 MajD: Eric Hull; D: Mario Pontiggia
Las Palmas, Teatro Pérez Galdós  / 
León, Auditorio Ciudad de León  / 
Madrid, Teatros del Canal  / 
Das Lied von der Erde (Mahler) 9 NovD: Miguel Romea
El amor brujo (Falla) 9 NovD: Miguel Romea
Carmina Burana (Orff) 16-18 JanD: La Fura dels Baus
La opera de cuatro notas (Johnson) 8-19 AprD: Manuel Coves; D: Paco Mir
El Caserio (Guridi) 21-25 AprD: Manuel Coves; D: Pablo Viar
L'isola disabitata (Garcia,M) 13-17 MajD: Rubén Fernández Aguirre; D: Emilio Sagi
Angelus Novus (Fernandez Guerra) 22-31 MajD: Vanesa Montfort
Madrid, Teatro Real  / 
Le nozze di Figaro (Mozart) 15-27 SepD: Ivor Bolton; D: Emilio Sagi
La fille du regiment (Donizetti) 20 Okt-10 NovD: Bruno Campanella / Jean-Luc Tingaud; D: Laurent Pelly, Christian Rath
Death in Venice (Britten) 4-23 DecD: Alejo Pérez; D: Willy Decker(original), Rebekka Stanzel(revival)
Romeo et Juliette (concert) (Gounod) 16-26 DecD: Michel Plasson
Hansel und Gretel (Humperdinck) 20 Jan-7 FebD: Paul Daniel / Diego Rodríguez; D: Laurent Pelly, James Bonas
El Publico (Sotelo) 24 Feb-13 MarD: Pablo Heras-Casado; D: Robert Castro
La traviata (Verdi) 20 Apr-9 MajD: Renato Palumbo; D: David McVicar
Fidelio (Beethoven) 27 Maj-17 JunD: Hartmut Haenchen; D: Pier Luigi Pier'Alli
Porgy and Bess (Gershwin) 10 Jun-10 JulD: Tim Murray; D: Christine Crouse
Gianni Schicchi (Puccini) 30 Jun-12 JulD: Giuliano Carella; D: Woody Allen
Goyescas (Granados) 30 Jun-12 JulD: Guillermo García Calvo
Roberto Devereux (Donizetti) 22 Sep-8 OktD: Bruno Campanella / Andriy Yurkevych; D: Alessandro Talevi
Alcina (Handel) 27 Okt-10 NovD: Christopher Moulds; D: David Alden
Rigoletto (Verdi) 30 Nov-29 DecD: Nicola Luisotti; D: David McVicar
La flauta magica (Mozart) 16-30 JanD: Ivor Bolton; D: Barrie Kosky, Suzanne Andrade, Paul Barritt
La prohibicion de amar (Wagner) 19 Feb-5 MarD: Ivor Bolton; D: Kasper Holten
Written on Skin (concert) (Benjamin,G) 17 MarD: George Benjamin
Parsifal (Wagner) 2-30 AprD: Semyon Bychkov / Paul Weigold; D: Claus Guth
Luisa Miller (concert) (Verdi) 23-26 AprD: James Conlon
Moises y Aaron (Schoenberg,A) 24 Maj-17 JunD: Lothar Koenings
El emperador de la Atlantida (Ullmann) 10-18 JunD: Pedro Halffter; D: Gustavo Tambascio
I puritani (Bellini) 4-24 JulD: Evelino Pidò; D: Emilio Sagi
I due Foscari (concert) (Verdi) 12-18 JulD: Pablo Heras-Casado
Madrid, Teatro de la Zarzuela  / 
Carmen (Bizet) 10-31 OktD: Yi-Chen Lin; D: Ana Zamora
Los Diamantes de la Corona (Barbieri) 26 Nov-14 DecD: Rafael Frühbeck de Burgos / Oliver Díaz; D: José Carlos Plaza
Luna de miel en El Cairo (Alonso) 31 Jan-15 FebD: Kevin Farrell; D: Emilio Sagi
Lady, be good (Gershwin) 31 Jan-15 FebD: Kevin Farrell; D: Emilio Sagi
La Gran Duquesa de Gerolstein (Offenbach) 13-28 MarD: Cristóbal Soler; D: Pier Luigi Pizzi
Clementina (Boccherini) 6-16 MajD: Andrea Marcon; D: Mario Gas
La dogaresa (concert) (Millan) 22-24 MajD: Cristóbal Soler; D: Javier de Dios
La marchenera (concert) (Moreno Torroba) 28-31 MajD: Miguelomez-Martinez
Galanteos en Venecia (Barbieri) 10-30 OktD: Cristóbal Soler; D: Paco Mir
La del Soto del Parral (Soutullo) 21 Nov-5 DecD: Martín Baeza-Rubio; D: Amelia Ochandiano
Juan Jose (Sorozabal) 5-19 FebD: Miguel A Gomez-Martinez; D: José Carlos Plaza
El imposible mayor en amor le vence Amor (Duron) 7-23 MarD: Leonardo García Alarcón; D: Gustavo Tambascio
La Guerra de los Gigantes (Duron) 7-23 MarD: Leonardo García Alarcón; D: Gustavo Tambascio
Maria Moliner (Fons) 13-21 AprD: Víctor Pablo Pérez; D: Paco Azorín
La gran via (Chueca) 20 Maj-12 JunD: José María Moreno; D: Miguel del Arco
Malaga, Teatro Cervantes  / 
Falstaff (concert) (Verdi) 24-26 OktD: Miquel Ortega
Un ballo in maschera (Verdi) 28 Feb-1 MarD: Martin Mázik / Dominique Rouit; D: Luis Miguel Lainz
L'elisir d'amore (Donizetti) 22-24 MajD: Arturo Díez Boscovich; D: Ignacio García
Mallorca, Teatre Principal de Palma  / 
El barberillo de Lavapies (Barbieri) 27-30 NovD: Andrés Salado; D: Pablo López
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 8-15 FebD: José María Moreno; D: Eugenia Corbacho
Aida (Verdi) 15-22 MarD: José Ferreira Lobo; D: Francisco López
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 10-17 MajD: José María Moreno; D: Alfonso Romero Mora
Otello (Verdi) 17-21 JunD: Yaron Traub; D: Alfonso Romero Mora
Murcia, Teatro Romea  / 
Tosca (Puccini) 7 Nov
Murcia, Auditorio y centro de Congresos Victor Villegas  / 
Un ballo in maschera (Verdi) 2 Mar
Oviedo, Ópera de Oviedo  / 
Otello (Verdi) 11-20 SepD: Yves Abel; D: Bruno Berger-Gorski
El castillo de Barbazul (Bartok) 12-18 OktD: Rossen Milanov; D: Tim Carroll
Madama Butterfly (Puccini) 13-22 NovD: Pablo González / José María Moreno; D: Olivia Fuchs
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 14-20 DecD: Ottavio Dantone / Nicola Valentini; D: Mariame Clément
Samson et Dalila (Saint-Saens) 28 Jan-6 FebD: Maximiano Valdés; D: Curro Carreres
La valquiria (Wagner) 10-19 SepD: Guillermo García Calvo; D: Michal Znaniecki
Nabucco (Verdi) 8-17 OktD: Gianluca Marcianò; D: Emilio Sagi
Las Bodas de Figaro (Mozart) 15-21 NovD: Benjamin Bayl; D: Guy Joosten
El Duque de Alba (Donizetti) 13-19 DecD: Roberto Tolomelli; D: Carlos Wagner
La boheme (Puccini) 31 Jan-6 FebD: Marzio Conti; D: Emilio Sagi
Pamplona, Asociación Gayarre Amigos de la Ópera  / 
Marina (Arrieta) 11 OktD: Miquel Ortega; D: Ignacio García
Cavalleria rusticana (Mascagni) 8 NovD: José Miguel Pérez-Sierra; D: Gustavo Moral
Pamplona, Baluarte  / 
Cavalleria rusticana (Mascagni) 8 NovD: José Miguel Pérez-Sierra; D: Gustavo Moral
Don Giovanni (Mozart) 22 JanD: Pablo Mielgo; D: Alfred Kirchner
La Llama (concert) (Usandizaga) 24 MarD: Juan José Ocón
Sabadell, Amics de l'Opera de Sabadell  / 
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 29 Okt-2 NovD: Daniel Martínez Gil de Tejada; D: Pau Monterde
Orfeo ed Euridice (Gluck) 28-30 NovD: Rubén Gimeno
L'italiana in Algeri (Rossini) 18-22 FebD: Santiago Serrate; D: Carles Ortiz
Turandot (Puccini) 22-26 AprD: Daniel Martínez Gil de Tejada; D: Carles Ortiz
Santa Cruz Tenerife, Auditorio de Tenerife Adán Martín  / 
La cenerentola (Rossini) 23-26 OktD: Matteo Pagliari; D: Silvia Paoli
La boheme (Puccini) 25-29 NovD: Aldo Sisillo; D: Giovanni Scandella
Aida (Verdi) 3-7 MarD: Massimiliano Stefanelli; D: Franco Zeffirelli
Hansel y Gretel (Humperdinck) 10-12 AprD: Alessandro Palumbo; D: Stefania Panighini
Anna Bolena (Donizetti) 23 MajD: Sebastiano Rolli
Le nozze di Figaro (Mozart) 22-25 Okt
Il trovatore (Verdi) 24-28 Nov
Maria Stuarda (concert) (Donizetti) 12 Dec
Werther (Massenet) 12-19 Mar
Rinaldo (Handel) 23-24 Apr
Capuleti e i Montecchi (Bellini) 27-30 Okt
Carmen (Bizet) 22-26 Nov
Norma (Bellini) 14-18 Mar
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 13-15 Apr
Sevilla, Teatro de la Maestranza  / 
Don Giovanni (Mozart) 21-29 NovD: Maxim Emelyanychev; D: Mario Gas
Norma (Bellini) 6-14 FebD: Maurizio Benini; D: Alberto Fassini(original), Vittorio Borrelli(revival)
Doctor Atomic (Adams) 13-18 MarD: Pedro Halffter; D: Yuval Sharon
La del Soto del Parral (Soutullo) 14-17 AprD: Martín Baeza Rubio; D: Amelia Ochandiano
Tosca (Puccini) 29 Maj-13 JunD: Pedro Halffter; D: Paco Azorín
Otello (Verdi) 31 Okt-9 NovD: Pedro Halffter; D: Henning Brockhaus
El pequeno deshollinador (Britten) 27-29 DecD: Manuel Busto; D: Juan Dolores Caballero
El Barbero de Sevilla (Rossini) 8-16 FebD: Giuseppe Finzi; D: José Luis Castro
L'elisir d'amore (Donizetti) 13-21 MajD: Yves Abel; D: Víctor García Sierra
Der Konig Kandaules (Zemlinsky) 20-24 JunD: Pedro Halffter; D: Manfred Schweigkofler
Valencia, Palau de les Arts Reina Sofia  / 
Juditha Triumphans (concert) (Vivaldi) 21-23 NovD: Federico Maria Sardelli
Manon Lescaut (Puccini) 9-27 DecD: Plácido Domingo / Jordi Bernàcer; D: Stephen Medcalf
Luisa Fernanda (Torroba) 15 Dec-12 JanD: Jordi Bernàcer; D: Emilio Sagi
Don Pasquale (Donizetti) 31 Jan-13 FebD: Roberto Abbado; D: Jonathan Miller(original), Rodula Gaitanou(revival)
Norma (Bellini) 8-31 MarD: Gustavo Gimeno; D: Davide Livermore
Stabat Mater (Rossini) 10 AprD: Giacomo Sagripanti
Nabucco (Verdi) 30 Apr-14 MajD: Nicola Luisotti; D: Yannis Kokkos
Narciso (Scarlatti,D) 22-31 MajD: Juan Luis Martínez; D: Davide Livermore
La boheme (Puccini) 2-12 OktD: Manuel Coves; D: Davide Livermore
Katiuska (Sorozabal) 29 Okt-6 NovD: Cristóbal Soler; D: Emilio Sagi
Macbeth (Verdi) 5-20 DecD: Henrik Nánási; D: Peter Stein
Lucio Silla (Handel) 12-21 DecD: Fabio Biondi; D: Alessandra Premoli
Samson et Dalila (Saint-Saens) 2-23 JanD: Roberto Abbado; D: Carlus Padrissa
Aida (Verdi) 25 Feb-9 MarD: Ramón Tebar; D: David McVicar
Idomeneo (Mozart) 21 Apr-4 MajD: Fabio Biondi / Sergio Alapont; D: Davide Livermore
Cafe Kafka (Coll) 22-31 Maj
A Midsummer Night's Dream (Britten) 10-18 JunD: Roberto Abbado; D: Paul Curran
Valencia, Palau de la Música  / 
El Rey Arturo (concert) (Purcell) 8 NovD: Robert King
El Mesias (Handel) 20 DecD: José María Moreno
Adriano in Siria (concert) (Veracini) 25 JanD: Fabio Biondi
El Caballero de la Rosa (concert) (Strauss) 13 MarD: Lawrence Foster
La Pasion segun San Mateo (concert) (Bach,JS) 27 MarD: Richard Egarr
Concert (concert) (Wagner) 28 MarD: Yaron Traub
Los pescadores de perlas (concert) (Bizet) 16 MajD: Michel Plasson
Valladolid, Teatro Calderón  / 
La Tragedie de Carmen (Bizet) 22-25 JanD: Carlos Aragón; D: Pepa Gamboa
Norma (Bellini) 4-8 MarD: Guerassim Voronkov; D: Kevin Newbury
La gran duquesa de Gerolstein (Offenbach) 16-19 AprD: Cristóbal Soler; D: Pier Luigi Pizzi