2014/15 > Španija 
*Vstopna stran     >Operabase Professional 
2014/15 > Španija

 Svetovna premiera
 Redkost
 Nova produkcija
 Nova produkcija tega organizacije

  
Francija
Portugalska

Španija
 

Barcelona, Gran Teatre del Liceu  / 

Il barbiere di Siviglia (Rossini) 14-25 SepD: Giuseppe Finzi; D: Joan Font
La traviata (Verdi) 14-29 OktD: Evelino Pidò; D: David McVicar
La petita Flauta Màgica (Mozart) 18-26 OktD: José Menor; D: Joan Font
Arabella (Strauss) 17-29 NovD: Antoni Ros-Marbà; D: Christof Loy
Maria Stuarda (Donizetti) 19 Dec-8 JanD: Maurizio Benini; D: Patrice Caurier, Moshe Leiser
Una voce in off (Montsalvatge) 18-22 JanD: Pablo González; D: Paco Azorín
La Voix humaine (Poulenc) 18-22 JanD: Pablo González; D: Paco Azorín
Norma (Bellini) 8-17 FebD: Renato Palumbo; D: Kevin Newbury
Siegfried (Wagner) 11-23 MarD: Josep Pons; D: Robert Carsen
Tristan und Isolde (concert) (Wagner) 18 MarD: Valery Gergiev
Carmen (Bizet) 17 Apr-2 MajD: Patrick Fournillier; D: Calixto Bieito
I due Foscari (concert) (Verdi) 30 Apr-3 MajD: Massimo Zanetti
Così fan tutte (Mozart) 20-30 MajD: Josep Pons; D: Damiano Michieletto
Don Pasquale (Donizetti) 16-27 JunD: Diego Matheuz; D: Laurent Pelly
La traviata (Verdi) 8-18 JulD: Evelino Pidò; D: David McVicar
Barcelona, Palau de la Música Catalana  / 
Carmina Burana (Orff) 6-12 Dec
Der Messias (Handel) 8 Dec
Die Schöpfung (Haydn) 21 MarD: Rubén Gimeno
Recital (concert) (Schubert) 19 Apr
Don Giovanni (concert) (Mozart) 27 MajD: René Jacobs
La petite messe solennelle (concert) (Rossini) 12 JulD: Josep Vila i Casañas
Bilbao, Asociación Bilbaína de Amigos de la Ópera  / 
Attila (Verdi) 22 Nov-1 DecD: Francesco Ivan Ciampa; D: Ruggero Raimondi
Werther (Massenet) 17-26 JanD: Michel Plasson; D: David Alagna
Madama Butterfly (Puccini) 14-23 FebD: Massimo Zanetti; D: Renzo Giacchieri
Cavalleria rusticana (Mascagni) 25 Apr-4 MajD: Alessandro Vitiello; D: Joan Anton Rechi
Pagliacci (Leoncavallo) 25 Apr-4 MajD: Alessandro Vitiello; D: Joan Anton Rechi
Otello (Verdi) 16-25 MajD: Riccardo Frizza; D: Ignacio García
Bilbao, Teatro Arriaga de Bilbao  / 
L'equivoco stravagante (Rossini) 15-19 OktD: Speranza Scappucci; D: Emilio Sagi
Vanitas (Sciarrino) 19-21 MarD: Rita Cosentino
Jerez, Teatro Villamarta  / 
El Dúo de La Africana (Caballero) 26 SepD: Juan Luis Pérez; D: Francisco López
Tosca (Puccini) 12-14 FebD: Carlos Aragón; D: Giancarlo Del Monaco
Aida (Verdi) 25-27 JunD: José María Moreno; D: Francisco López
La Coruna, Palacio de la Opera  / 
La traviata (Verdi) 4-6 SepD: Ramón Tebar; D: Mario Pontiggia
Attila (concert) (Verdi) 17 JanD: Keri-Lynn Wilson
La fida ninfa (concert) (Vivaldi) 21 AprD: Andrea Marcon
Ermione (concert) (Rossini) 6 JunD: Alberto Zedda
La flauta mágica (Mozart) 19-21 JunD: Josep Pons; D: Joan Font
Las Palmas, Teatro Pérez Galdós  / 
Madrid, Teatros del Canal  / 
Carmina Burana (Orff) 16-18 JanD: La Fura dels Baus
La opera de cuatro notas (Johnson) 9-19 AprD: Paco Mir
El caserío (Guridi) 21-25 AprD: Manuel Coves; D: Pablo Viar
L'isola disabitata (Garcia,M) 13-17 MajD: Rubén Fernández Aguirre; D: Emilio Sagi
Angelus Novus (Guerra) 22-31 MajD: Vanesa Montfort
Madrid, Teatro Real  / 
Le nozze di Figaro (Mozart) 15-27 SepD: Ivor Bolton; D: Emilio Sagi
La Fille du régiment (Donizetti) 20 Okt-10 NovD: Bruno Campanella / Jean-Luc Tingaud; D: Laurent Pelly, Christian Rath
Death in Venice (Britten) 4-23 DecD: Alejo Pérez; D: Willy Decker
Roméo et Juliette (concert) (Gounod) 16-26 DecD: Michel Plasson
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 20 Jan-7 FebD: Paul Daniel / Diego Rodríguez; D: Laurent Pelly, James Bonas
El Público (Sotelo) 24 Feb-13 MarD: Pablo Heras-Casado; D: Robert Castro
La traviata (Verdi) 20 Apr-9 MajD: Renato Palumbo; D: David McVicar
Fidelio (Beethoven) 27 Maj-17 JunD: Hartmut Haenchen; D: Alex Ollé, Valentina Carrasco
Goyescas (Granados) 30 Jun-12 JulD: Plácido Domingo; D: José Luis Gomez
Gianni Schicchi (Puccini) 30 Jun-12 JulD: Giuliano Carella; D: Woody Allen
La ciudad de las mentiras (Mendoza-López) 4-10 JulD: Titus Engel; D: Matthias Rebstock, Elena Mendoza
Madrid, Teatro de la Zarzuela  / 
Carmen (Bizet) 10-31 OktD: Yi-Chen Lin; D: Ana Zamora
Los Diamantes de la Corona (Barbieri) 26 Nov-14 DecD: Rafael Frühbeck de Burgos / Oliver Díaz; D: José Carlos Plaza
Luna de miel en El Cairo (Alonso) 31 Jan-15 FebD: Kevin Farrell; D: Emilio Sagi
Lady, be good (Gershwin) 31 Jan-15 FebD: Kevin Farrell; D: Emilio Sagi
La gran duquesa de Gerolstein (Offenbach) 13-28 MarD: Cristóbal Soler; D: Pier Luigi Pizzi
Clementina (Boccherini) 6-16 MajD: Andrea Marcon; D: Mario Gas
La dogaresa (concert) (Millán) 22-24 MajD: Cristóbal Soler
La marchenera (concert) (Moreno Torroba) 28-31 MajD: Miguel A Gomez-Martinez
Malaga, Teatro Cervantes  / 
Falstaff (concert) (Verdi) 24-26 OktD: Miquel Ortega
Un ballo in maschera (Verdi) 28 Feb-1 MarD: Martin Mázik / Dominique Rouit; D: Luis Miguel Lainz
L'elisir d'amore (Donizetti) 22-24 MajD: Arturo Díez Boscovich; D: Ignacio García
Mallorca, Teatre Principal de Palma  / 
El Barberillo de Lavapiés (Barbieri) 27-30 NovD: Andrés Salado; D: Pablo López
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 8-15 FebD: José María Moreno; D: Eugenia Corbacho
Aida (Verdi) 15-22 MarD: José Ferreira Lobo; D: Francisco López
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 10-17 MajD: José María Moreno; D: Alfonso Romero Mora
Otello (Verdi) 17-21 JunD: Yaron Traub; D: Alfonso Romero Mora
Murcia, Teatro Romea  / 
Tosca (Puccini) 7 Nov
Oviedo, Ópera de Oviedo  / 
Otello (Verdi) 11-20 SepD: Yves Abel; D: Bruno Berger-Gorski
El castillo de Barbazul (Bartók) 12-18 OktD: Rossen Milanov; D: Tim Carroll
Madama Butterfly (Puccini) 13-22 NovD: Pablo González / José María Moreno; D: Olivia Fuchs
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 14-20 DecD: Ottavio Dantone / Nicola Valentini; D: Mariame Clément
Samson et Dalila (Saint-Saëns) 28 Jan-6 FebD: Maximiano Valdés; D: Curro Carreres
Pamplona, Asociación Gayarre Amigos de la Ópera  / 
Marina (Arrieta) 11 OktD: Miquel Ortega; D: Ignacio García
Cavalleria rusticana (Mascagni) 8 NovD: José Miguel Pérez-Sierra; D: Gustavo Moral
Pamplona, Baluarte  / 
Cavalleria rusticana (Mascagni) 8 NovD: José Miguel Pérez-Sierra; D: Gustavo Moral
Don Giovanni (Mozart) 22 JanD: Pablo Mielgo; D: Alfred Kirchner
Sabadell, Amics de l'Opera de Sabadell  / 
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 29 Okt-2 NovD: Daniel Martínez Gil de Tejada; D: Pau Monterde
Orfeo ed Euridice (Gluck) 28-30 NovD: Rubén Gimeno
L'italiana in Algeri (Rossini) 18-22 FebD: Santiago Serrate; D: Carles Ortiz
Turandot (Puccini) 22-26 AprD: Daniel Martínez Gil de Tejada; D: NN
Santa Cruz Tenerife, Auditorio de Tenerife Adán Martín  / 
Aida (Verdi) 3-5 MarD: Massimiliano Stefanelli; D: Franco Zeffirelli
Hansel y Gretel (Humperdinck) 11-12 AprD: José María de Vicente; D: Stefania Panighini
Sevilla, Teatro de la Maestranza  / 
Don Giovanni (Mozart) 21-29 NovD: Maxim Emelyanychev; D: Mario Gas
Norma (Bellini) 6-14 FebD: Maurizio Benini; D: Alberto Fassini(original), Vittorio Borrelli(revival)
Doctor Atomic (Adams) 13-18 MarD: Pedro Halffter; D: Yuval Sharon
La del Soto del Parral (Soutullo) 14-17 Apr
Tosca (Puccini) 29 Maj-13 JunD: Pedro Halffter; D: Paco Azorín
Valencia, Palau de les Arts Reina Sofia  / 
Juditha Triumphans (concert) (Vivaldi) 21-23 NovD: Federico Maria Sardelli
Manon Lescaut (Puccini) 9-27 DecD: Plácido Domingo / Jordi Bernàcer; D: Stephen Medcalf
Luisa Fernanda (Moreno Torroba) 15 Dec-12 JanD: Jordi Bernàcer; D: Emilio Sagi
Don Pasquale (Donizetti) 31 Jan-13 FebD: Roberto Abbado; D: Jonathan Miller
Norma (Bellini) 8-31 MarD: Gustavo Gimeno; D: Davide Livermore
Stabat Mater (Rossini) 10 AprD: Giacomo Sagripanti
Nabucco (Verdi) 30 Apr-14 MajD: Nicola Luisotti; D: Yannis Kokkos
Narciso (Scarlatti,D) 22-31 MajD: Juan Luis Martínez; D: Davide Livermore
Valencia, Palau de la Música  / 
El Rey Arturo (concert) (Purcell) 8 NovD: Robert King
El Mesias (Handel) 20 DecD: José María Moreno
Adriano in Siria (concert) (Veracini) 25 JanD: Fabio Biondi
El Caballero de la Rosa (concert) (Strauss) 13 MarD: Lawrence Foster
La Pasion segun San Mateo (concert) (Bach,JS) 27 MarD: Richard Egarr
Concert (concert) (Wagner) 28 MarD: Yaron Traub
Los pescadores de perlas (concert) (Bizet) 16 MajD: Michel Plasson
Valladolid, Teatro Calderón  / 
La Tragedie de Carmen (Bizet) 22-25 JanD: Carlos Aragón; D: Pepa Gamboa
Norma (Bellini) 4-8 MarD: Guerassim Voronkov; D: Kevin Newbury
La gran duquesa de Gerolstein (Offenbach) 16-19 AprD: Cristóbal Soler; D: Pier Luigi Pizzi