2014/15 > Francija 
*Vstopna stran     >Operabase Professional 
2014/15 > Francija

 Svetovna premiera
 Redkost
 Nova produkcija
 Nova produkcija tega organizacije

  
Velika Britanija
Belgija
Nemčija
Luksemburg

Francija
 
Švica
Španija Monako
Italija

Angers, Angers Nantes Opéra  / 

Elena (Cavalli) 14-16 NovD: Monica Pustilnik; D: Jean-Yves Ruf
Barbe-bleue (Offenbach) 11-15 JanD: Laurent Campellone; D: Waut Koeken(original), Friederike Schulz(revival)
La Tectonique des nuages (Cugny) 28-29 AprD: Laurent Cugny; D: François Rancillac
Eugène Onéguine (Tchaikovsky,P) 14-16 JunD: Lukasz Borowicz; D: Alain Garichot
Antibes, Anthéa antipolis théâtre d'antibes  / 
Rigoletto (Verdi) 24-26 OktD: Alain Guingal; D: Jean-Louis Grinda
L'Enlèvement au sérail (Mozart) 12-13 FebD: Joana Mallwitz; D: Yekta Kara
La petite messe solennelle (Rossini) 7-8 AprD: Nicholas Jenkins; D: Nicola Hümpel
Avignon, Opéra Grand Avignon  / 
Requiem (Mozart) 4-5 OktD: Leonardo García Alarcón
Mireille (Gounod) 30 Nov-2 DecD: Alain Guingal; D: Robert Fortune
La belle Hélène (Offenbach) 27-31 DecD: Dominique Trottein; D: Jérôme Savary(original), Frédérique Lombart(revival)
Don Pasquale (Donizetti) 25-27 JanD: Roberto Forés Veses; D: Andrea Cigni
La bohème (Puccini) 15-17 FebD: Balázs Kocsár; D: Nadine Duffaut
Simon Boccanegra (Verdi) 20-22 MarD: Alain Guingal; D: Gilles Bouillon
Les Caprices de Marianne (Sauguet) 12-14 AprD: Claude Schnitzler; D: Oriol Tomas
Hamlet (Thomas,A) 3-6 MajD: Jean-Yves Ossonce; D: Vincent Boussard
Bordeaux, Opéra National de Bordeaux  / 
La bohème (Puccini) 26 Sep-7 OktD: Paul Daniel; D: Laurent Laffargue(original), Clovis Bonnaud(revival)
Concert (Wagner) 23-25 Okt
Le Journal de Nijinsky (Glanert) 21-25 JanD: Darrell Ang; D: Carolyn Sittig
La Damnation de Faust (concert) (Berlioz) 18-22 FebD: Paul Daniel
Tristan und Isolde (Wagner) 26 Mar-7 AprD: Paul Daniel; D: Giuseppe Frigeni
Dardanus (Rameau) 18-26 AprD: Raphaël Pichon; D: Michel Fau
Die schöne Müllerin (Schubert) 21 Apr
Norma (Bellini) 22 Maj-9 JunD: John Fiore; D: Christopher Alden
Caen, Théâtre de Caen  / 
Le Barbier de Séville (Rossini) 13-19 JanD: Nicolas Chalvin; D: Jean-François Sivadier
Les Fétes vénitiennes (Campra) 1-2 AprD: William Christie; D: Robert Carsen
Le Vaisseau fantôme (Wagner) 28-30 AprD: François-Xavier Roth; D: Alexander Schulin
Clermont-Ferrand, Centre lyrique Clermont-Auvergne  / 
La Passion de Simone (Saariaho) 14 NovD: Clément Mao-Takacs; D: Aleksi Barrière
Aleko (concert) (Rakhmaninov) 18 DecD: Patrice Couineau
Rigoletto (Verdi) 14-17 JanD: Amaury du Closel; D: Pierre Thirion-Vallet
Armida (Haydn) 25-27 FebD: Julien Chauvin; D: Mariame Clément
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 12-14 MarD: Gaspard Brécourt; D: Olivier Desbordes
Carmina Burana (Orff) 12 MajD: Pablo Pavon; D: Josépha Jeunet
Così fan tutte (Mozart) 29-30 MajD: Amaury du Closel; D: Pierre Thirion-Vallet
Compiegne, Théâtre Imperial  / 
Il était une fois... une petite Cenerentola (Rossini) 25 NovD: Sandrine Anglade, Sophie Robin
Les Indes galantes (Rameau) 13 DecD: Jérôme Correas; D: Constance Larrieu
Rigoletto (Verdi) 1 FebD: Amaury du Closel; D: Pierre Thirion-Vallet
La bohème (Puccini) 3-4 FebD: Jean Deroyer; D: Guillaume Vincent
Dragonette (Offenbach) 28 MajD: Philippe Hui; D: Yves Coudray
Fleurette (Offenbach) 28 MajD: Philippe Hui; D: Yves Coudray
Dijon, Opéra de Dijon  / 
Castor et Pollux (Rameau) 26 Sep-4 OktD: Emmanuelle Haïm; D: Barrie Kosky
Daphnis et Églé (Rameau) 14 NovD: William Christie; D: Sophie Daneman
La Naissance d'Osiris (Rameau) 14 NovD: William Christie; D: Sophie Daneman
Kátia Kabanová (Janáček) 20-24 JanD: Stefan Veselka; D: Laurent Joyeux, Stephen Sazio
Brundibár (Krása) 16-20 FebD: Etienne Meyer; D: Christian Duchange
Le Barbier de Séville (Rossini) 20-26 FebD: Antonino Fogliani; D: Jean-François Sivadier
Der Kaiser von Atlantis (Ullmann) 11-13 MarD: Mihály Menelaos Zeke; D: Benoît Lambert
Wozzeck (Berg) 6-10 MajD: Emilio Pomárico; D: Sandrine Anglade
Carnet d'un disparu (Janáček) 5-7 JunD: Emmanuelle Cordoliani
Lille, Opéra de Lille  / 
Matsukaze (Hosokawa) 30 Sep-3 OktD: David Robert Coleman; D: Sasha Waltz
Castor et Pollux (Rameau) 17-25 OktD: Emmanuelle Haïm; D: Barrie Kosky
Le Journal d'un disparu (Janáček) 12-16 NovD: Alain Planès; D: Christian Rizzo
Le Petit Prince (Levinas) 3-7 DecD: Arie van Beek; D: Lilo Baur
Idomeneo re di Creta (Mozart) 27 Jan-6 FebD: Emmanuelle Haïm; D: Jean-Yves Ruf
Solaris (Fujikura) 24-28 MarD: Erik Nielsen; D: Saburo Teshigawara
Le Balcon (Eötvös) 17 AprD: Maxime Pascal; D: Damien Bigourdan
Madama Butterfly (Puccini) 18 Maj-7 JunD: Antonino Fogliani; D: Jean-François Sivadier
Limoges, Opéra-Théâtre de Limoges  / 
Daral Shaga (Defoort) 25-26 SepD: Philippe de Coen; D: Fabrice Murgia
Le bel ambitieux (Tailleferre) 11-13 NovD: Christophe Rousset; D: Marie-Eve Signeyrole
La petite messe solennelle (Rossini) 21 NovD: Jacques Maresch
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 31 Dec-3 JanD: Nicolas Chalvin; D: Jean-François Sivadier
Il était une fois... une petite Cenerentola (Rossini) 13 JanD: Sandrine Anglade
Der Freischutz (Weber) 8-10 MarD: Robert Tuohy; D: David Gauchard
Così fan tutte (Mozart) 10-12 MajD: Robert Tuohy; D: Jim Lucassen
Lyon, Opéra de Lyon  / 
Der fliegende Holländer (Wagner) 11-26 OktD: Kazushi Ono; D: Alex Ollé
Semiramide (concert) (Rossini) 18-20 NovD: Evelino Pidò
Rusalka (Dvořák,A) 15 Dec-1 JanD: Konstantin Chudovsky; D: Stefan Herheim
Le Roi et moi (Rodgers) 16-28 DecD: Karine Locatelli; D: Jean Lacornerie
Idomeneo re di Creta (Mozart) 23 Jan-6 FebD: Gérard Korsten; D: Martin Kušej
Romeo und Julia (Blacher) 24 Feb-4 MarD: Philippe Forget; D: Jean Lacornerie
Die Gezeichneten (Schreker) 13-28 MarD: Alejo Pérez; D: David Boesch
Orphée et Eurydice (Gluck) 14-29 MarD: Enrico Onofri; D: David Marton
Sunken Garden (van der Aa) 15-20 MarD: Etienne Siebens; D: Michel van der Aa
Carmen (Bizet) 30 Apr-17 MajD: Riccardo Minasi; D: Olivier Py
Pelléas et Mélisande (Debussy) 8-18 JunD: Kazushi Ono; D: Christophe Honoré
Lyon, Théâtre d'Opérette de Lyon  / 
Lakmé (Delibes) 22-23 NovD: Andreï Chevtchouk; D: Pierre Sybil
Le Chanteur de Mexico (Lopez,F) 10-11 JanD: Andreï Chevtchouk; D: Jack Gervais
La belle de Cadix (Lopez,F) 28 Feb-1 MarD: Andreï Chevtchouk; D: Jean-Jacques Chazalet
Chanson Gitane (Yvain) 28-29 MarD: Andreï Chevtchouk; D: Fabrice Lelièvre
Don Giovanni (Mozart) 30-31 MajD: Andreï Chevtchouk; D: Bernard Pisani
Marseille, Opéra Municipal de Marseille  / 
La Gioconda (Ponchielli) 1-10 OktD: Fabrizio Maria Carminati; D: Jean-Louis Grinda
Moïse et Pharaon (concert) (Rossini) 8-16 NovD: Paolo Arrivabeni
Mosè (concert) (Colonna) 13 NovD: Jean-Marc Aymes
L'elisir d'amore (Donizetti) 23 Dec-4 JanD: Roberto Rizzi-Brignoli; D: Arnaud Bernard
Les Caprices de Marianne (Sauguet) 29 Jan-1 FebD: Claude Schnizler; D: Oriol Tomas
Tosca (Puccini) 11-20 MarD: Fabrizio Maria Carminati; D: Louis Désiré
Der fliegende Holländer (Wagner) 21-29 AprD: Lawrence Foster; D: Charles Roubaud
Requiem (Mozart) 13 MajD: Michel Piquemal
Falstaff (Verdi) 4-14 JunD: Lawrence Foster; D: Jean-Louis Grinda
Massy, Opéra de Massy  / 
Roméo et Juliette (Gounod) 7-9 NovD: Cyril Diederich; D: Paul-Emile Fourny
Les Caprices de Marianne (Sauguet) 5-7 DecD: Gwennolé Rufet; D: Oriol Tomas
Le voyage dans la lune (Offenbach) 10-11 JanD: Dominique Trottein; D: Olivier Desbordes
Armida (Haydn) 23 JanD: Julien Chauvin; D: Mariame Clément
Don Pasquale (Donizetti) 13-15 FebD: Dominique Rouits; D: Andrea Cigni
Un ballo in maschera (Verdi) 21-23 MarD: Dominique Rouits; D: Roberta Mattelli
Porgy and Bess (Gershwin) 28-29 MarD: William Barkhymer; D: Baayork Lee
Cabaret (Kander) 11-12 AprD: Dominique Trottein; D: Olivier Desbordes
Le Duplicateur (Machuel) 19 MajD: Emmanuèle Dubost; D: Guy-Pierre Couleau
Mérignac, Le Pin Galant  / 
Don Giovanni (Mozart) 20 NovD: Martin Mázik; D: Roberta Mattelli
Niobe, Regina di Tebe (concert) (Steffani) 20 JanD: Robert Mealy; D: Gilbert Blin
La flute enchantee (Mozart) 3 MarD: Philippe Mestres; D: Mireille Larroche
La fille de Madame Angot (Lecocq) 8 MarD: Claude Cuguillère; D: Renaud Sorel
Andalousie (Lopez,F) 12 AprD: Claude Cuguillère; D: Christian Blain
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 14 AprD: Gaspard Brécourt; D: Olivier Desbordes
Metz, Opéra-Théâtre de Metz Métropole  / 
Turandot (concert) (Puccini) 21-23 SepD: José Miguel Pérez-Sierra
Un Amour en guerre (Glory) 24-26 OktD: Jacques Blanc; D: Patrick Poivre d'Arvor, Manon Savary
Les Caprices de Marianne (Sauguet) 21-23 NovD: Claude Schnitzler; D: Oriol Tomas
Don Quichotte chez la Duchesse (Boismortier) 18-20 JanD: Hervé Niquet; D: Corinne Benizio, Gilles Benizio
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 20-24 FebD: Kaspar Zehnder; D: Joël Lauwers
La vie parisienne (Offenbach) 17-19 AprD: Dominique Trottein; D: Jérôme Savary, Frédérique Lombart
Un ballo in maschera (Verdi) 5-9 JunD: Roberto Rizzi-Brignoli; D: Paul-Emile Fourny
Montpellier, Opéra National de Montpellier  / 
Happy Happy (Nitschke) 19-22 NovD: Arno Waschk; D: Urs Schönebaum
Idomeneo, re di Creta (Mozart) 26 Dec-8 JanD: Sébastien Rouland; D: Jean-Yves Courrègelongue
L'Enfant et les sortilèges (Ravel) 28 Feb-1 MarD: Jérôme Pillement; D: Sandra Pocceschi
La clemenza di Tito (Mozart) 3-12 AprD: Julien Masmondet; D: Jorinde Keesmaat
Le Château de Barbe-Bleue (Bartók) 5-10 MajD: Pavel Baleff; D: Jean-Paul Scarpitta
Nancy, Opéra national de Lorraine  / 
Owen Wingrave (Britten) 5-11 OktD: Ryan McAdams; D: Marie-Eve Signeyrole
Nabucco (Verdi) 25 Nov-4 DecD: Rani Calderon; D: John Fulljames
Les mamelles de Tirésias (Poulenc) 30 Dec-6 JanD: Jean-Marie Zeitouni; D: Macha Makeïeff
Aleko (Rakhmaninov) 6-15 FebD: Rani Calderon; D: Silviu Purcărete
Francesca da Rimini (Rakhmaninov) 6-15 FebD: Rani Calderon; D: Silviu Purcărete
Aliados (Rivas) 13-18 MarD: Léo Warynski; D: Antoine Gindt
La Ville morte (Korngold) 21-29 AprD: Thomas Rösner; D: Philipp Himmelmann
Armide (Lully) 21-30 JunD: Christophe Rousset; D: David Hermann
Nantes, Angers Nantes Opéra  / 
Elena (Cavalli) 2-8 NovD: Monica Pustilnik; D: Jean-Yves Ruf
Barbe-bleue (Offenbach) 12-19 DecD: Laurent Campellone; D: Waut Koeken(original), Friederike Schulz(revival)
La Ville morte (Korngold) 8-17 MarD: Thomas Rösner; D: Philipp Himmelmann
La Tectonique des nuages (Cugny) 7-10 AprD: Laurent Cugny; D: François Rancillac
Eugène Onéguine (Tchaikovsky,P) 19-28 MajD: Lukasz Borowicz; D: Alain Garichot
Nice, Opéra de Nice  / 
Messa da Requiem (concert) (Verdi) 13 SepD: Philippe Auguin
Les Vêpres siciliennes (concert) (Verdi) 3-5 OktD: Marco Guidarini
Turandot (Puccini) 12-18 NovD: Roland Böer; D: Federico Grazzini
Peter Grimes (Britten) 18-24 JanD: Bruno Ferrandis; D: Marc Adam
Così fan tutte (Mozart) 15-21 FebD: Roland Kluttig; D: Karen Stone
Semiramide (Rossini) 18-24 MarD: George Petrou; D: Jakob Peters-Messer
La juive (Halévy) 17-26 MajD: Frédéric Chaslin; D: Gabriele Rech
Paris, Athénée Théâtre Louis-Jouvet  / 
The Consul (Menotti) 8-12 OktD: Iñaki Encina Oyón; D: Bérénice Collet
La Grande-Duchesse de Gérolstein (Offenbach) 23 Dec-10 JanD: Christophe Grapperon; D: Philippe Béziat
La Belle au Bois Dormant (Respighi) 17-22 JanD: Vincent Monteil; D: Valentina Carrasco
Avenida de los Incas 3518 (Fiszbein) 19-23 MajD: Maxime Pascal; D: Jacques Osinski
Lohengrin (Sciarrino) 19-23 MajD: Maxime Pascal; D: Jacques Osinski
La metamorphose (Levinas) 12-17 JunD: Maxime Pascal; D: Nieto
Paris, Théâtre des Champs-Elysées  / 
Roméo et Juliette (concert) (Berlioz) 18 SepD: Daniele Gatti
Stabat Mater (concert) (Rossini) 20 SepD: Gianandrea Noseda
Castor et Pollux (Rameau) 13-21 OktD: Hervé Niquet; D: Christian Schiaretti
Alcina (concert) (Handel) 20 OktD: Harry Bicket
Cléopâtre (concert) (Massenet) 18 NovD: Michel Plasson
Semiramide (concert) (Rossini) 23 NovD: Evelino Pidò
La Clémence de Titus (Mozart) 10-18 DecD: Jérémie Rhorer; D: Denis Podalydès
Le Messie (Handel) 15 DecD: Nathalie Stutzmann
Niobe, Regina di Tebe (concert) (Steffani) 24 JanD: Paul O'Dette / Stephen Stubbs
Guillaume Tell (concert) (Rossini) 31 JanD: Gianluigi Gelmetti
Requiem (concert) (Verdi) 3 FebD: Vladimir Jurowski
Stabat Mater (concert) (Dvořák,A) 12 FebD: Philippe Herreweghe
L'occasione fa il ladro (concert) (Rossini) 13 FebD: Enrique Mazzola
Hercules (concert) (Handel) 14 FebD: Harry Bicket
Solaris (Fujikura) 5-7 MarD: Erik Nielsen; D: Saburo Teshigawara
Macbeth (Verdi) 4-16 MajD: Daniele Gatti; D: Mario Martone
Requiem (concert) (Verdi) 18 MajD: Andris Poga
Maria Stuarda (Donizetti) 18-27 JunD: Daniele Callegari; D: Moshe Leiser, Patrice Caurier
Paris, Théâtre du Châtelet  / 
Les parapluies de Cherbourg (Legrand) 11-14 SepD: Michel Legrand; D: Vincent Vittoz
An American in Paris (Gershwin) 22 Nov-4 DecD: Christopher Wheeldon
Il re pastore (Mozart) 22 Jan-1 FebD: Jean-Christophe Spinosi; D: Nicolas Buffe, Olivier Fredj
Le Petit Prince (Levinas) 9-12 FebD: Arie van Beek; D: Lilo Baur
La belle Hélène (Offenbach) 2-21 JunD: Lorenzo Viotti; D: Giorgio Barberio Corsetti, Pierrick Sorin
Paris, Opéra-Comique  / 
La Chauve-souris (Strauss,J) 21 Dec-1 JanD: Marc Minkowski; D: Ivan Alexandre
Les Fétes vénitiennes (Campra) 26 Jan-2 FebD: William Christie; D: Robert Carsen
Au monde (Boesmans) 22-27 FebD: Patrick Davin; D: Joël Pommerat
Le Pré aux clercs (Hérold) 23 Mar-2 AprD: Paul McCreesh; D: Eric Ruf
Ciboulette (Hahn) 27 Apr-7 MajD: Laurence Equilbey; D: Michel Fau
Les contes de la lune vague après la pluie (Dayer) 18-19 MajD: Jean-Philippe Wurtz; D: Vincent Huguet
Les mousquetaires au couvent (Varney) 13-23 JunD: Laurent Campellone; D: Jérôme Deschamps
Paris, L'Opéra National de Paris (Opéra Bastille, Palais Garnier)  / 
La traviata (Verdi) 8 Sep-12 OktD: Dan Ettinger; D: Benoît Jacquot
Le Barbier de Séville (Rossini) 19 Sep-3 NovD: Carlo Montanaro; D: Damiano Michieletto
Tosca (Puccini) 10 Okt-28 NovD: Daniel Oren / Evelino Pidò; D: Pierre Audi
L'Enlèvement au sérail (Mozart) 16 Okt-15 FebD: Philippe Jordan / Marius Stieghorst; D: Zabou Breitman
La Fausse Parisienne (Cimarosa) 13-15 NovD: Basilio Timpanaro; D: Gigi Dall'Aglio
Hansel et Gretel (Humperdinck) 20 Nov-18 DecD: Yves Abel; D: Mariame Clément
La bohème (Puccini) 30 Nov-30 DecD: Mark Elder; D: Jonathan Miller
Don Giovanni (Mozart) 15 Jan-14 FebD: Alain Altinoglu; D: Michael Haneke
Ariadne auf Naxos (Strauss) 22 Jan-17 FebD: Michael Schønwandt; D: Laurent Pelly, Agathe Mélinand
Pelléas et Mélisande (Debussy) 7-28 FebD: Philippe Jordan; D: Robert Wilson, Giuseppe Frigeni
Faust (Gounod) 2-28 MarD: Michel Plasson; D: Jean-Louis Martinoty
Le Cid (Massenet) 27 Mar-21 AprD: Michel Plasson; D: Charles Roubaud
Rusalka (Dvořák,A) 3-26 AprD: Jakub Hrusa; D: Robert Carsen
La flute enchantee (Mozart) 17 Apr-28 JunD: Constantin Trinks / Patrick Lange; D: Robert Carsen
Le Roi Arthus (Chausson) 16 Maj-14 JunD: Philippe Jordan; D: Graham Vick
Alceste (Gluck) 16 Jun-15 JulD: Marc Minkowski / Sébastien Rouland; D: Olivier Py
Adriana Lecouvreur (Cilea) 23 Jun-15 JulD: Daniel Oren; D: David McVicar
Paris, Salle Pleyel  / 
Quimper, Théâtre de Cornouaille  / 
Mimi (Verrières) 14 NovD: Jean Deroyer; D: Guillaume Vincent
Les Indes galantes (Rameau) 6 JanD: Jérôme Correas; D: Constance Larrieu
Reims, Opéra de Reims  / 
Les Caprices de Marianne (Sauguet) 17-18 OktD: Claude Schnitzler; D: Oriol Tomas
Yumé (Narita) 17 NovD: Masaki Nakata; D: Yoshi Oïda
La Chauve souris (Strauss,J) 13-14 DecD: Jean-Yves Ossonce; D: Jacques Duparc
Les Indes galantes (Rameau) 19-20 DecD: Jérôme Correas; D: Constance Larrieu
Mimi (Verrières) 14-15 JanD: Jean Deroyer; D: Guillaume Vincent
Armida (Haydn) 16 JanD: Julien Chauvin; D: Mariame Clément
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 1-5 FebD: Nicolas Chalvin; D: Jean-François Sivadier
King Arthur (Purcell) 13 FebD: Frédérique Chauvet; D: Sybrand Van der Werf
Sweeney Todd (Sondheim) 20-21 MarD: Arnaud Thorette / Johan Farjot; D: Olivier Bénézech
La Grande-Duchesse de Gérolstein (Offenbach) 4 AprD: Christophe Grapperon; D: Philippe Béziat
La bohème (Puccini) 17-19 MajD: José Miguel Pérez-Sierra; D: Nadine Duffaut
Le soldat magicien (Philidor) 29 MajD: Juan Kruz Diaz de Garaio Esnaola
Rennes, Opéra de Rennes  / 
Die Schöpfung (concert) (Haydn) 14 OktD: Gildas Oungier
Dialogues des Carmélites (Poulenc) 12-13 NovD: Gildas Pungier; D: Eric Chevalier
Elena (Cavalli) 23-27 NovD: Leonardo García Alarcón; D: Jean-Yves Ruf
Barbe-bleue (Offenbach) 29 Dec-3 JanD: Laurent Campellone; D: Waut Koeken
Lohengrin (Wagner) 31 Jan-6 FebD: Rudolf Piehlmayer; D: Carlos Wagner
Les Caprices de Marianne (Sauguet) 23-27 MarD: Gwennolé Rufet; D: Oriol Tomas
La cenerentola (Rossini) 28 Maj-5 JunD: Darrell Ang; D: Jérôme Savary(original), Frédérique Lombart(revival)
Rouen, Opéra de Rouen Haute-Normandie  / 
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 3-11 OktD: Jonas Alber; D: Frédéric Roels
Hansel et Gretel (Humperdinck) 12-20 DecD: Robert Houssart; D: Federico Grazzini
La cenerentola (Rossini) 16-24 JanD: Antonino Fogliani; D: Sandrine Anglade
De quoi j'ai l'air (Various) 10 FebD: Maxime Pascal; D: Vincent Vittoz
Les contes de la lune vague après la pluie (Dayer) 20-21 MarD: Jean-Philippe Wurtz; D: Vincent Huguet
Lohengrin (Wagner) 13-19 MajD: Luciano Acocella; D: Carlos Wagner
Saint-Etienne, Opéra Théâtre de Saint-Étienne  / 
Fortunio (Messager) 14-18 NovD: Laurent Touche; D: Emmanuelle Cordoliani
Don Pasquale (Donizetti) 31 Dec-4 JanD: NN; D: Andrea Cigni
La Clémence de Titus (Mozart) 25 Feb-1 MarD: Laurent Campellone; D: Denis Podalydès
La flute enchantee (Mozart) 24-28 AprD: Laurent Campellone; D: Pet Halmen
Le marchand de Venise (Hahn) 27-31 MajD: Laurent Campellone; D: Arnaud Bernard
Concert (concert) (Massenet) 4 JunD: Laurent Campellone
Strasbourg, L'Opéra national du Rhin  / 
Quai Ouest (Campo) 27 Sep-2 OktD: Marcus Bosch; D: Kristian Frédric
L'amico Fritz (Mascagni) 24 Okt-7 NovD: Paolo Carignani / Fabrizio Maria Carminati; D: Vincent Boussard
La vie parisienne (Offenbach) 13-30 DecD: Claude Schnitzler; D: Waut Koeken
La Belle au Bois Dormant (Respighi) 3-9 JanD: Vincent Monteil; D: Valentina Carrasco
La clemenza di Tito (Mozart) 6-21 FebD: Andreas Spering; D: Katharina Thoma
Tristan und Isolde (Wagner) 18 Mar-2 AprD: Axel Kober; D: Antony McDonald
Ariane et Barbe-bleue (Dukas) 26 Apr-6 MajD: Daniele Callegari; D: Olivier Py
La Dame de Pique (Tchaikovsky,P) 16-25 JunD: Marko Letonja; D: Robert Carsen
Il matrimonio segreto (Cimarosa) 3-4 JulD: Patrick Davin; D: Christophe Gayral
Toulon, Opéra de Toulon  / 
Lakmé (Delibes) 10-14 OktD: Giuliano Carella; D: Lilo Baur
Anna Bolena (Donizetti) 14-18 NovD: Giuliano Carella; D: Marie-Louise Bischofberger
La belle Hélène (Offenbach) 27-31 DecD: Nicolas Krüger; D: Bernard Pisani
Kátia Kabanová (Janáček) 25-30 JanD: Alexander Briger; D: Nadine Duffaut
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 1-6 MarD: Emmanuel Plasson; D: Nicola Berloffa
Jules César en Egypte (Handel) 7-12 AprD: Rinaldo Alessandrini; D: Frédéric Andrau
Simon Boccanegra (Verdi) 17-22 MajD: Giuliano Carella; D: Gilles Bouillon
Toulouse, Théâtre du Capitole  / 
Un Bal masqué (Verdi) 30 Sep-12 OktD: Daniel Oren; D: Vincent Boussard
Owen Wingrave (Britten) 21-25 NovD: David Syrus; D: Walter Sutcliffe
The Turn of the Screw (Britten) 21-25 NovD: David Syrus; D: Walter Sutcliffe
Doña Francisquita (Vives) 21-31 DecD: Josep Caballé Domenech; D: Emilio Sagi
Tristan und Isolde (Wagner) 28 Jan-11 FebD: Claus Peter Flor; D: Nicolas Joël
Porgy and Bess (Gershwin) 17-22 MarD: William Barkhymer; D: Baayork Lee
Castor et Pollux (Rameau) 24 Mar-2 AprD: Christophe Rousset; D: Mariame Clément
massacre (Mitterer) 12-17 AprD: Peter Rundel; D: Ludovic Lagarde
Les Fiançailles au couvent (Prokofiev) 15-24 MajD: Tugan Sokhiev; D: Martin Duncan
Turandot (Puccini) 19-30 JunD: Stefan Solyom; D: Calixto Bieito
Tourcoing, Atelier Lyrique de Tourcoing  / 
David et Jonathas (Charpentier,M) 10-12 OktD: Dominique Visse
Concert (Mozart) 15-16 NovD: Jean-Claude Malgoire
Messe en si mineur (Bach,JS) 16-18 JanD: Jean-Claude Malgoire
Così fan tutte (Mozart) 10-15 MarD: Jean-Claude Malgoire / Emmanuel Olivier; D: Pierre Constant
Pelléas et Mélisande (Debussy) 19-23 AprD: Jean-Claude Malgoire; D: Christian Schiaretti
Tours, Grand Théâtre de Tours  / 
Così fan tutte (Mozart) 10-14 OktD: Jean-Yves Ossonce; D: Gilles Bouillon
Die Fledermaus (Strauss,J) 27-31 DecD: Jean-Yves Ossonce; D: Jacques Duparc
Les Caprices de Marianne (Sauguet) 13-17 FebD: Claude Schnitzler; D: Oriol Tomas
Suor Angelica (Puccini) 13-17 MarD: Jean-Yves Ossonce; D: Paul-Emile Fourny
Il tabarro (Puccini) 13-17 MarD: Jean-Yves Ossonce; D: Paul-Emile Fourny
Gianni Schicchi (Puccini) 13-17 MarD: Jean-Yves Ossonce; D: Paul-Emile Fourny
La Voix humaine (Poulenc) 10-14 AprD: Jean-Yves Ossonce; D: Catherine Dune
L'Heure espagnole (Ravel) 10-14 AprD: Jean-Yves Ossonce; D: Catherine Dune
La traviata (Verdi) 20-26 MajD: Jean-Yves Ossonce; D: Nadine Duffaut
Versailles, Opéra Royal de Versailles  / 
Les Boreades (Rameau) 5 OktD: Marc Minkowski
Le Temple de la Gloire (concert) (Rameau) 14 OktD: Guy Van Waas
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 16-18 OktD: Jonas Alber; D: Frédéric Roels
Scylla et Glaucus (concert) (Leclair) 4 NovD: Sébastien d'Hérin
Zaïs (concert) (Rameau) 18 NovD: Christophe Rousset
Requiem (Mozart) 20-22 NovD: Ton Koopman
Concert (Rameau) 22 NovD: Hervé Niquet
Siroé (Hasse) 26-30 NovD: George Petrou; D: Max Emanuel Cencic
Christophe Colomb (concert) (David) 13 DecD: François-Xavier Roth
Oratorio de Noel (Bach,JS) 20 DecD: Peter Neumann
Niobe, Regina di Tebe (concert) (Steffani) 22 JanD: Paul O'Dette / Stephen Stubbs
Cinq-Mars (concert) (Gounod) 29 JanD: Ulf Schirmer
Nabucco (concert) (Falvetti) 31 JanD: Leonardo García Alarcón
Don Quichotte chez la Duchesse (Boismortier) 6-8 FebD: Hervé Niquet; D: Corinne Benizio, Gilles Benizio
Concert (Mozart) 22 MarD: Jean-Claude Malgoire
Le Messie (Handel) 3 AprD: Jean-Christophe Spinosi
Le Bourgeois gentilhomme (Lully) 8-12 AprD: Christophe Coin; D: Denis Podalydès
Dardanus (concert) (Rameau) 5-6 MajD: Raphaël Pichon; D: Michel Fau
Uthal (concert) (Méhul) 30 MajD: Christophe Rousset
Xerxes (Handel) 4-7 JunD: Jean-Christophe Spinosi; D: Lars Rudolfsson
Catone in Utica (Vinci) 14-21 JunD: Riccardo Minasi; D: Jakob Peters-Messer