2014/15 > Italija 
*Vstopna stran     >Operabase Professional 
2014/15 > Italija

 Svetovna premiera
 Redkost
 Nova produkcija
 Nova produkcija tega organizacije

  
Francija
Monako
Švica
Avstrija
Slovenija

Italija
 
Hrvaška
Malta Grčija

Bergamo, Teatro Donizetti Bergamo  / 

Lucia di Lammermoor (Donizetti) 26-28 SepD: Roberto Tolomelli; D: Francesco Bellotto
Betly (Donizetti) 27 Sep-8 NovD: Giovanni Battista Rigon; D: Luigi Barilone
Tosca (Puccini) 10-12 OktD: Fabio Mastrangelo; D: Hugo De Ana
Torquato Tasso (Donizetti) 7-9 NovD: Sebastiano Rolli; D: Federico Bertolani
Don Pasquale (Donizetti) 5-17 OktD: Christopher Franklin; D: Andrea Cigni
Stabat Mater (Rossini) 21 OktD: Michele Mariotti
Le nozze di Figaro (Mozart) 6-8 NovD: Stefano Montanari; D: Davide Livermore
Anna Bolena (Donizetti) 27-29 NovD: Corrado Rovaris; D: Alessandro Talevi
La scala di seta (Rossini) 4-6 DecD: Francesco Ommassini; D: Damiano Michieletto(original), Andrea Bernard(revival)
Bolzano, Teatro Comunale Bolzano  / 
Don Giovanni (Mozart) 22-23 NovD: José Luis Gómez Ríos; D: Graham Vick
Faust (Gounod) 21-22 Jan
Anatevka (Bock) 16-30 MajD: Stephen Lloyd; D: Bettina Bruinier
Brescia, Teatro Grande  / 
Madama Butterfly (Puccini) 3-5 OktD: Giampaolo Bisanti; D: Giulio Ciabatti
Don Giovanni (Mozart) 7-9 OktD: José Luis Gómez Ríos; D: Graham Vick
Nabucco (Verdi) 27-29 NovD: Marcello Mottadelli
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 12-14 DecD: Christian Capocaccia; D: Frédéric Roels
La boheme (Puccini) 2-4 Okt
Le nozze di Figaro (Mozart) 23-25 Okt
La scala di seta (Rossini) 20-22 Nov
Un ballo in maschera (Verdi) 11-13 Dec
Como, Teatro Sociale di Como - AsLiCo  / 
Don Giovanni (Mozart) 26-27 SepD: José Luis Gómez Ríos; D: Graham Vick
Adriana Lecouvreur (Cilea) 16-18 OktD: Carlo Goldstein; D: Ivan Stefanutti
Nabucco (Verdi) 3-5 DecD: Marcello Mottadelli; D: Andrea Cigni
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 19-21 DecD: Christian Capocaccia; D: Frédéric Roels
Madama Butterfly (Puccini) 9-11 Jan
Pagliacci (Leoncavallo) 1-5 JulD: Carlo Goldstein
Le nozze di Figaro (Mozart) 24-25 Sep
Don Pasquale (Donizetti) 30 Okt-1 Nov
Un ballo in maschera (Verdi) 26-28 Nov
La scala di seta (Rossini) 11-13 Dec
La boheme (Puccini) 22-24 Jan
Cosenza, Teatro Rendano  / 
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 21-23 NovD: Luca Ferrara; D: Rosetta Cucchi
Madama Butterfly (Puccini) 19-21 DecD: Alberto Hold-Garrido; D: Vincenzo Grisostomi Travaglini
Cremona, Teatro Ponchielli  / 
Madama Butterfly (Puccini) 8-12 OktD: Giampaolo Bisanti; D: Giulio Ciabatti
Don Giovanni (Mozart) 17-19 OktD: José Luis Gómez Ríos; D: Graham Vick
Nabucco (Verdi) 14-16 NovD: Marcello Mottadelli; D: Andrea Cigni
Adriana Lecouvreur (Cilea) 20-22 NovD: Carlo Goldstein; D: Ivan Stefanutti
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 6-8 DecD: Christian Capocaccia; D: Frédéric Roels
Il flauto magico (adaptation) (Mozart) 12 FebD: Mario Tronco; D: Mario Tronco
La boheme (Puccini) 7-11 OktD: Giampaolo Bisanti; D: Leo Muscato
Le nozze di Figaro (Mozart) 16-18 OktD: Stefano Montanari; D: Davide Livermore
La scala di seta (Rossini) 6-8 NovD: Francesco Ommassini; D: Damiano Michieletto
Don Pasquale (Donizetti) 19-21 NovD: Christopher Franklin; D: Andrea Cigni
Un ballo in maschera (Verdi) 4-6 DecD: Pietro Mianiti; D: Nicola Berloffa
Fano, Teatro della Fortuna  / 
L'elisir d'amore (Donizetti) 12-14 MarD: Francesco Lanzillotta; D: Saverio Marconi
Carmen (Bizet) 2-3 MajD: Mario Tronco; D: Mario Martone
Sinfonia 9 (Beethoven) 14 MajD: Daniele Agiman
Madama Butterfly (Puccini) 26-28 NovD: Francesco Ivan Ciampa; D: Pier Luigi Pizzi
Ferrara, Teatro Comunale  / 
Il turco in Italia (Rossini) 6-8 FebD: Francesco Ommassini; D: Federico Bertolani
La sonnambula (Bellini) 20-22 MarD: Francesco Ommassini; D: Alessandro Londei
Falstaff (Verdi) 11-12 AprD: Nicola Paszkowski; D: Cristina Mazzavillani Muti
L'orfeo (concert) (Monteverdi) 8 MajD: Roberto Zarpellon; D: Marco Bellussi
Firenze, Opera di Firenze  / 
Il campiello (Wolf-Ferrari) 25 Sep-4 OktD: Francesco Cilluffo; D: Leo Muscato
Requiem (Mozart) 5-7 Okt
Brundibar (Krasa) 14-19 OktD: Farhad G Mahani/Elena Pierini; D: Marina Bianchi
Cavalleria rusticana (Mascagni) 23 Okt-2 NovD: Giampaolo Bisanti; D: Mario Pontiggia
Requiem (Verdi) 28-30 Nov
Falstaff (Verdi) 29 Nov-12 DecD: Zubin Mehta; D: Luca Ronconi
Petite Messe Solennelle (Rossini) 16 Dec
I puritani (Bellini) 28 Jan-10 FebD: Giacomo Sagripanti; D: Fabio Ceresa
Requiem (Verdi) 8 FebD: Daniele Gatti
Pollicino (Henze) 24-28 FebD: Alessandro Cadario; D: Dieter Kaegi
Dido and Aeneas (Purcell) 1-10 MarD: Stefano Montanari; D: Marina Bianchi
La Tempesta (Purcell) 24-25 Mar
La traviata (Verdi) 1-8 AprD: Zubin Mehta; D: Henning Brockhaus
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 8 Jul-6 SepD: Alessandro D'Agostini; D: Damiano Michieletto
Madama Butterfly (Puccini) 18-29 JulD: Giampaolo Bisanti; D: Fabio Ceresa
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 22-30 SepD: Fabrizio Maria Carminati; D: Graham Vick
Il ragazzo del riscio (Wenjing) 4-5 OktD: Zhang Guoyong; D: Yi Liming
Cosi fan tutte (Mozart) 18-27 OktD: Roland Böer; D: Lorenzo Mariani
Le braci (Tutino) 5-15 NovD: Francesco Cilluffo; D: Leo Muscato
Rigoletto (Verdi) 4-20 DecD: Zubin Mehta; D: William Friedkin
Suor Angelica (Puccini) 22 Jan-5 FebD: Xǔ Zhōng; D: Andrea De Rosa
La Voix humaine (Poulenc) 22 Jan-5 FebD: Xǔ Zhōng
El amor brujo (Falla) 23 Jan-7 FebD: Guillermo García Calvo
Goyescas (Granados) 23 Jan-7 FebD: Guillermo García Calvo; D: Andrea De Rosa
L'Imperatore di Atlantide (Ullmann) 27 Jan-3 FebD: Roberto Misto; D: Pier Paolo Pacini
Fra Diavolo (Auber) 9-10 FebD: Alessandro D'Agostini; D: Francesco Torrigiani
Les pecheurs de perles (Bizet) 24-28 FebD: Ryan McAdams; D: Fabio Sparvoli
Hansel e Gretel (Humperdinck) 5-13 MarD: Farhad G Mahani; D: Gianmaria Aliverta
L'italiana in Algeri (Rossini) 15-26 MarD: Bruno Campanella; D: Joan Font
Genova, Opera di Genova  / 
L'elisir d'amore (Donizetti) 9-12 OktD: Alvise Casellati; D: Filippo Crivelli
Luisa Miller (Verdi) 18-28 NovD: Andrea Battistoni; D: Leo Nucci(original), Salvo Piro(revival)
Tosca (Puccini) 20 Dec-2 JanD: Stefano Ranzani; D: Davide Livermore
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 21 Feb-1 MarD: Giampaolo Bisanti / Giorgio Bruzzone; D: Dario Argento
Fedora (Giordano) 21-29 MarD: Valerio Galli; D: Pier Francesco Maestrini
L'amico Fritz (concert) (Mascagni) 28 MarD: Andrea Battistoni
Billy Budd (Britten) 17-23 AprD: Andrea Battistoni; D: Davide Livermore
Carmen (Bizet) 8-17 MajD: Philippe Auguin; D: Davide Livermore
La vedova allegra (Lehar) 18-28 JulD: Felix Krieger / Pablo Assante; D: Hugo De Ana
Il ragazzo del riscio (Wenjing) 30 Sep-1 Okt
Simon Boccanegra (Verdi) 22-31 OktD: Andrea Battistoni; D: Andrea De Rosa
La Boheme (Puccini) 17 Dec-3 JanD: Ettore Scola
Don Giovanni (Mozart) 30 Jan-7 FebD: Cristoph Poppen; D: Rosetta Cucchi
Roberto Devereux (Donizetti) 17-29 MarD: Francesco Lanzillotta; D: Alfonso Antoniozzi
Andrea Chenier (Giordano) 12-20 AprD: Giampaolo Bisanti; D: Salvo Piro(original), Lamberto Puggelli(revival)
Tosca (Puccini) 4-8 MajD: Dmitri Jurowski; D: Davide Livermore
Salome (Strauss) 21-28 MajD: Fabio Luisi; D: Rosetta Cucchi
La forza del destino (Verdi) 18-28 JunD: Andrea Battistoni; D: Davide Livermore
Jesi, Teatro G B Pergolesi  / 
Don Giovanni (Mozart) 18-19 OktD: José Luis Gómez Ríos; D: Graham Vick
Tosca (Puccini) 7-9 NovD: Antonio Pirolli; D: Massimo Gasparòn
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 29-30 NovD: Christian Capocaccia; D: Frédéric Roels
Le nozze di Figaro (Mozart) 2 Okt
Nabucco (Verdi) 16-18 OktD: Aldo Sisillo; D: Stefano Monti
Don Pasquale (Donizetti) 13-15 NovD: Giuseppe La Malfa; D: Andrea Cigni
La vedova allegra (Lehar) 11-13 DecD: Antonio Pirolli; D: Vittorio Sgarbi
Livorno, Teatro Goldoni  / 
L'amico Fritz (Mascagni) 7 DecD: Mario Menicagli; D: Simona Marchini
La rondine (Puccini) 13-14 DecD: Massimiliano Stefanelli; D: Gino Zampieri
La vedova allegra (Lehar) 17 JanD: Maurizio Bagliolo; D: Marco Prosperini
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 6-7 FebD: Nicola Paszkowski; D: Alessio Pizzech
Requiem (Mozart) 18 AprD: Daniela Contessi
Lucca, Teatro del Giglio  / 
Recital (Puccini) 11 Sep
Don Giovanni (Mozart) 28 Feb-1 MarD: Aldo Sisillo; D: Rosetta Cucchi
Massa Maritima, Lirica in Piazza  / 
La boheme (Puccini) 3-5 AvgD: Claudio Maria Micheli; D: Massimiliano Damato
Cavalleria rusticana (Mascagni) 4-6 AvgD: Maurizio Morgantini; D: Maurizio Marchini
Gianni Schicchi (Puccini) 4-6 AvgD: Maurizio Morgantini; D: Maurizio Marchini
La traviata (Verdi) 3 Avg
Turandot (Puccini) 4 Avg
Pagliacci (Leoncavallo) 5 Avg
Milano, Teatro alla Scala  / 
Fidelio (Beethoven) 10-23 DecD: Daniel Barenboim; D: Deborah Warner
Die Soldaten (Zimmermann,B) 17 Jan-3 FebD: Ingo Metzmacher; D: Alvis Hermanis
L'incoronazione di Poppea (Monteverdi) 1-27 FebD: Rinaldo Alessandrini; D: Robert Wilson
Aida (Verdi) 15 Feb-14 MarD: Zubin Mehta; D: Peter Stein
Lucio Silla (Mozart) 26 Feb-17 MarD: Marc Minkowski; D: Marshall Pynkoski
Carmen (Bizet) 22 Mar-16 JunD: Massimo Zanetti; D: Emma Dante
Turandot (Puccini) 1-23 MajD: Riccardo Chailly; D: Nikolaus Lehnhoff
CO2 (Battistelli) 16-29 MajD: Cornelius Meister; D: Robert Carsen
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 28 Maj-11 JunD: Stefano Ranzani; D: Mary Zimmerman
Pagliacci (Leoncavallo) 12-23 JunD: Carlo Rizzi; D: Mario Martone
Cavalleria rusticana (Mascagni) 12-23 JunD: Carlo Rizzi; D: Mario Martone
Tosca (Puccini) 22 Jun-6 JulD: Carlo Rizzi; D: Luc Bondy(original), Marie-Louise Bondy(revival)
Otello (Rossini) 4-24 JulD: John Eliot Gardiner; D: Jürgen Flimm
Il Barbiere di Siviglia (Rossini) 27 Jul-10 AvgD: Massimo Zanetti; D: Jean-Pierre Ponnelle
La Boheme (Puccini) 19 Avg-2 SepD: Gustavo Dudamel; D: Franco Zeffirelli
Il castello del Duca Barbablu (concert) (Bartok) 15-18 SepD: Alan Gilbert
L'elisir d'amore (Donizetti) 21 Sep-17 OktD: Nello Santi; D: Grischa Asagaroff
La Cenerentola per i bambini (Rossini) 29 Sep-16 AprD: Pietro Mianiti; D: Ulrich Peter
Requiem (concert) (Verdi) 29-30 SepD: Zubin Mehta
Falstaff (Verdi) 14 Okt-4 NovD: Daniele Gatti; D: Robert Carsen
Wozzeck (Berg) 29 Okt-13 NovD: Ingo Metzmacher; D: Jürgen Flimm
Giovanna d'Arco (Verdi) 7 Dec-2 JanD: Riccardo Chailly; D: Moshe Leiser, Patrice Caurier
Rigoletto (Verdi) 13 Jan-6 FebD: Mikko Franck; D: Gilbert Deflo
Il trionfo del tempo e del disinganno (Handel) 28 Jan-14 FebD: Diego Fasolis; D: Jürgen Flimm
I due Foscari (Verdi) 25 Feb-25 MarD: Michele Mariotti; D: Alvis Hermanis
La cena delle beffe (Giordano) 3 Apr-7 MajD: Carlo Rizzi; D: Mario Martone
La fanciulla del West (Puccini) 3-28 MajD: Riccardo Chailly; D: Graham Vick
L'Enfant et les sortileges (Ravel) 17 Maj-6 JunD: Marc Minkowski; D: Laurent Pelly
L'Heure espagnole (Ravel) 17 Maj-6 JunD: Marc Minkowski; D: Laurent Pelly
Der Rosenkavalier (Strauss) 4 Jun-2 JulD: Zubin Mehta; D: Harry Kupfer
Simon Boccanegra (Verdi) 18 Jun-8 JulD: Myung-Whun Chung; D: Federico Tiezzi
Die Zauberflote (Mozart) 2-26 SepD: Adam Fischer; D: Peter Stein
The Turn of the Screw (Britten) 14 Sep-17 OktD: Christoph Eschenbach; D: Kasper Holten
L'incoronazione di Poppea (Monteverdi) 22 Sep-1 OktD: Rinaldo Alessandrini; D: Robert Wilson
Le nozze di Figaro (Mozart) 26 Okt-27 NovD: Franz Welser-Möst; D: Frederic Wake-Walker
Fin de partie (Kurtag) 6-30 NovD: Ingo Metzmacher; D: Luc Bondy
Porgy and Bess (Gershwin) 15-22 NovD: Nikolaus Harnoncourt; D: Philipp Harnoncourt
Modena, Teatro Comunale  / 
Rigoletto (Verdi) 12-16 NovD: Giovanni Di Stefano; D: Giandomenico Vaccari
La rondine (Puccini) 29-30 NovD: Massimiliano Stefanelli; D: Gino Zampieri, Emiliana Paoli
Il viaggio di Roberto (Marzocchi) 14 DecD: Paolo Marzocchi; D: Alessio Pizzech
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 23-25 JanD: Christopher Franklin; D: Nicola Berloffa
Don Giovanni (Mozart) 11-15 FebD: Aldo Sisillo; D: Rosetta Cucchi
L'elisir d'amore (Donizetti) 15-17 MarD: Francesco Cilluffo; D: Marcello Grigorov
Nabucco (Verdi) 7-11 OktD: Aldo Sisillo; D: Stefano Monti
Tristan und Isolde (Wagner) 11-15 NovD: Marcus Bosch; D: Monique Wagemakers
Il labbro della Lady (Galante) 21-22 NovD: Carlo Boccadoro; D: Stefania Panighini
L'amico Fritz (Mascagni) 15-17 JanD: Donato Renzetti; D: Leo Nucci, Salvo Piro
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 19-21 FebD: Stefano Ranzani; D: Henning Brockhaus(original), Valentina Escobar(revival)
Oedipus Rex (concert) (Stravinsky) 10 AprD: Juraj Valčuha
Madama Butterfly (Puccini) 15-17 AprD: Valerio Galli; D: Sandro Pasqualetto
Napoli, Teatro di San Carlo  / 
Salome (Strauss) 15-26 NovD: Gabriele Ferro; D: Manfred Schweigkofler
Il trovatore (Verdi) 12-20 DecD: Nicola Luisotti; D: Michał Znaniecki
Andrea Chenier (Giordano) 20-29 JanD: Nello Santi; D: Salvo Piro(original), Lamberto Puggelli(revival)
Tristano e Isotta (Wagner) 22 Feb-5 MarD: Zubin Mehta; D: Lluís Pasqual
Turandot (Puccini) 21 Mar-1 AprD: Juraj Valčuha / Maurizio Agostini; D: Roberto De Simone
Luisa Miller (Verdi) 5-10 MajD: Daniele Rustioni; D: Andrea De Rosa
L'isola disabitata (Jommelli) 14-20 MajD: Rinaldo Alessandrini; D: Mariano Bauduin
Orfeo e Euridice (Gluck) 27 Maj-4 JunD: Francesco Ommassini; D: Karole Armitage
La cenerentola (Rossini) 18-30 JunD: Gabriele Ferro; D: Paul Curran
La petite messe solennelle (concert) (Rossini) 25 JunD: Marco Faelli
Tosca (Puccini) 11-24 JulD: Jordi Bernàcer; D: Jean Kalman
La boheme (Puccini) 14-25 JulD: Stefano Ranzani; D: Francesco Saponaro
Don Pasquale (Donizetti) 26 Sep-3 OktD: Giancarlo Andretta; D: Roberto De Simone
La traviata (Verdi) 3-13 NovD: Renato Palumbo / Maurizio Agostini; D: Ferzan Ozpetek
Carmen (Bizet) 13-20 DecD: Zubin Mehta / Jacques Delacôte; D: Daniele Finzi Pasca
La vedova allegra (Lehar) 22 Jan-3 FebD: Alfred Eschwé; D: Federico Tiezzi
Norma (Bellini) 21 Feb-1 MarD: Nello Santi; D: Lorenzo Amato
Falstaff (Verdi) 13-20 MarD: Pinchas Steinberg; D: Luca Ronconi(original), Marina Bianchi(revival)
Oedipus rex (concert) (Stravinsky) 15-16 AprD: Juraj Valčuha
Fedora (Giordano) 3-11 MajD: Christian Badea; D: Lamberto Puggelli(original), Salvo Piro(revival)
Zenobia in Palmira (Paisiello) 18-27 MajD: Francesco Ommassini; D: Riccardo Canessa
Goyescas (Granados) 28 Maj-8 JunD: Donato Renzetti; D: Andrea De Rosa
Suor Angelica (Puccini) 28 Maj-8 JunD: Donato Renzetti; D: Andrea De Rosa
Madama Butterfly (Puccini) 14-31 JulD: Pinchas Steinberg; D: Pippo Delbono
Aida (Verdi) 15 Jul-2 AvgD: Pinchas Steinberg; D: Franco Dragone
Le nozze di Figaro (Mozart) 24 Sep-4 OktD: Gabriele Ferro; D: Chiara Muti
Adriana Lecouvreur (Cilea) 16-23 OktD: Daniel Oren; D: Lorenzo Mariani
Achille in Sciro (concert) (Sarro) 4-5 NovD: Alessandro De Marchi
La Grotta di Trofonio (Salieri) 13-22 NovD: Alessandro De Marchi
Der Zwerg (concert) (Zemlinsky) 17-18 NovD: Stefan Anton Reck
Il tabarro (concert) (Puccini) 17-18 NovD: Stefan Anton Reck
Novara, Teatro Coccia  / 
La traviata (Verdi) 10-12 OktD: Andrea Battistoni; D: Daniele Abbado, Boris Stetka
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 29-30 NovD: Guy Condette; D: Nicola Zorzi
Turandot (Puccini) 6-8 FebD: Matteo Beltrami; D: Mercedes Martini
Padova, Teatro Verdi  / 
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 26-28 SepD: Gianluca Marcianò; D: Francesco Esposito
Madama Butterfly (Puccini) 24-26 OktD: Tiziano Severini; D: Stefano Trespidi
La vedova allegra (Lehar) 29-31 DecD: Giampaolo Bisanti; D: Hugo De Ana
Parma, Fondazione Teatro Regio di Parma  / 
La forza del destino (Verdi) 10-28 OktD: Jader Bignamini; D: Stefano Poda
Concert (Verdi) 18 OktD: Francesco Cilluffo
La traviata (Verdi) 24 Okt-2 NovD: Stefano Rabaglia; D: Henning Brockhaus
L'elisir d'amore (Donizetti) 21-31 MarD: Francesco Cilluffo; D: Marcello Grigorov
Madama Butterfly (Puccini) 12-18 JunD: Francesco Lanzillotta; D: Giulio Ciabatti
Otello (Verdi) 1-17 OktD: Daniele Callegari; D: Pier Luigi Pizzi
Rigoletto (Verdi) 10-29 OktD: Fabrizio Cassi; D: Alessio Pizzech
Il corsaro (Verdi) 14-31 OktD: Alain Guingal; D: Lamberto Puggelli, Grazia Pulvirenti
Pavia, Teatro Fraschini  / 
Don Giovanni (Mozart) 10-12 OktD: José Luis Gómez Ríos; D: Graham Vick
Adriana Lecouvreur (Cilea) 24-26 OktD: Carlo Goldstein; D: Ivan Stefanutti
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 21-23 NovD: Christian Capocaccia; D: Frédéric Roels
Nabucco (Verdi) 9-11 DecD: Marcello Mottadelli; D: Andrea Cigni
Madama Butterfly (Puccini) 16-18 JanD: Giampaolo Bisanti; D: Giulio Ciabatti
Il paese del sorriso (Lehar) 11 MarD: Paolo Fiamingo; D: Corrado Abbati
Le nozze di Figaro (Mozart) 29-31 Okt
Un ballo in maschera (Verdi) 20-22 Nov
La scala di seta (Rossini) 27-29 Nov
Don Pasquale (Donizetti) 9-12 Dec
La boheme (Puccini) 29-31 Jan
Piacenza, Teatri di Piacenza - Teatro Municipale  / 
L'elisir d'amore (Donizetti) 11-12 OktD: Stefano Ranzani; D: Leo Nucci, Salvo Piro
Falstaff (Verdi) 31 Okt-2 NovD: Nicola Paszkoswki; D: Cristina Mazzavillani Muti
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 9-11 JanD: Christopher Franklin; D: Nicola Berloffa
Don Giovanni (Mozart) 20-22 FebD: Aldo Sisillo; D: Rosetta Cucchi
La voix humaine (Poulenc) 18-19 AprD: Jonathan Webb; D: Sandro Pasqualetto
The Telephone (Menotti) 18-19 AprD: Jonathan Webb; D: Sandro Pasqualetto
I due Foscari (concert) (Verdi) 22-24 MajD: Donato Renzetti
L'amico Fritz (Mascagni) 9-11 OktD: Donato Renzetti; D: Leo Nucci
Nabucco (Verdi) 27-29 DecD: Aldo Sisillo; D: Stefano Monti
Il turco in Italia (Rossini) 29-31 JanD: Giovanni Di Stefano; D: Federico Bertolani
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 26-28 FebD: Stefano Ranzani; D: Henning Brockhaus
Macbeth (Verdi) 18-20 MarD: Francesco Ivan Ciampa; D: Riccardo Canessa
Madama Butterfly (Puccini) 8-10 AprD: Valerio Galli; D: Sandro Pasqualetto
Pisa, Teatro di Pisa  / 
Don Giovanni (Mozart) 11-12 OktD: Francesco Pasqualetti; D: Enrico Castiglione
Il Ghetto (Colombini) 22-23 NovD: Hirofumi Yoshida; D: Ferenc Anger
La rondine (Puccini) 17-18 JanD: Massimiliano Stefanelli; D: Gino Zampieri
L'empio punito (Melani) 5 FebD: Carlo Ipata; D: Giovanni Guerrieri
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 21-22 FebD: Nicola Paszkowski; D: Alessio Pizzech
Macbeth (Verdi) 6-8 MarD: Simon Kresic; D: Dario Argento
Il convitato di pietra (Dargomizhsky) 13 MarD: Lorenzo Maria Mucci
Markheim (Deri) 18 AprD: Stefano Mecenate
Simon Boccanegra (Verdi) 10-11 OktD: Ivo Lipanovic; D: Lorenzo Maria Mucci
Il trionfo dell'onore (Scarlatti,A) 16 OktD: Federico Bardazzi
Don Giovanni (Gazzaniga) 7 NovD: Federico Bardazzi; D: Alessio Pizzech
Il convitato di pietra (Tritto) 14 NovD: Carlo Ipata; D: Renato Bonajuto
Il convitato di pietra (Pacini) 21 Nov
Mefistofele (Boito) 18-20 MarD: Francesco Pasqualetti; D: Enrico Castiglione
Ravenna, Teatro Comunale Alighieri  / 
Il viaggio di Roberto (Marzocchi) 7 Dec-19 JanD: Paolo Marzocchi; D: Alessio Pizzech
La rondine (Puccini) 24-25 JanD: Massimiliano Stefanelli; D: Gino Zampieri
L'elisir d'amore (Donizetti) 28 Feb-1 MarD: Stefano Ranzani; D: Salvo Piro
La sonnambula (Bellini) 27-29 MarD: Francesco Ommassini; D: Alessandro Londei
Reggio Emilia, Teatro Municipale Valli  / 
Madama Butterfly (Puccini) 28-30 NovD: Giampaolo Bisanti; D: Giulio Ciabatti
Don Giovanni (Mozart) 11-13 DecD: José Luis Gómez Ríos; D: Graham Vick
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 30 Jan-1 FebD: Christopher Franklin; D: Nicola Berloffa
Falstaff (Verdi) 6-8 MarD: Nicola Paszkowski; D: Cristina Mazzavillani Muti
La boheme (Puccini) 13-15 Nov
Roma, Teatro dell'Opera di Roma  / 
Rusalka (Dvorak,A) 27 Nov-14 DecD: Eivind Gullberg Jensen; D: Denis Krief
Werther (Massenet) 18-29 JanD: Jesús López-Cobos; D: Willy Decker
Rigoletto (Verdi) 4-8 FebD: Gaetano d'Espinosa; D: Leo Muscato
Carmina Burana (Orff) 14-20 FebD: David Coleman; D: Micha van Hoecke
Tosca (Puccini) 1 Mar-28 JunD: Donato Renzetti; D: Alessandro Talevi
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 31 Mar-12 AprD: Roberto Abbado; D: Luca Ronconi
Aida (Verdi) 23 Apr-3 MajD: Jader Bignamini; D: Micha van Hoecke
Le nozze di Figaro (Mozart) 21 Maj-3 JunD: Roland Böer; D: Giorgio Strehler
La dama di picche (Tchaikovsky,P) 19-30 JunD: James Conlon; D: Richard Jones
I Was Looking at the Ceiling and then I Saw the Sky (Adams) 11-17 SepD: Alexander Briger; D: Giorgio Barberio Corsetti
Aufstieg und Fall der Stadt Mahagonny (Weill) 6-17 OktD: John Axelrod; D: Graham Vick
The Bassarids (Henze) 27 Nov-10 DecD: Stefan Soltesz; D: Mario Martone
Tosca (Puccini) 4-13 DecD: Donato Renzetti; D: Alessandro Talevi
La cenerentola (Rossini) 22 Jan-19 FebD: Alejo Pérez; D: Emma Dante
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 11-21 FebD: Donato Renzetti; D: Davide Livermore
Benvenuto Cellini (Berlioz) 22 Mar-3 AprD: Roberto Abbado; D: Terry Gilliam
Gianni Schicchi (Puccini) 17-24 AprD: Daniele Rustioni; D: Damiano Michieletto
Il tabarro (Puccini) 17-24 AprD: Daniele Rustioni; D: Damiano Michieletto
Suor Angelica (Puccini) 17-24 AprD: Daniele Rustioni; D: Damiano Michieletto
La traviata (Verdi) 24 Maj-30 JunD: Jader Bignamini; D: Paul Curran
Linda di Chamounix (Donizetti) 17-28 JunD: Riccardo Frizza; D: Emilio Sagi
Dido and Aeneas (Purcell) 14-18 SepD: Christopher Moulds; D: Sasha Waltz
Un ballo in maschera (Verdi) 16-30 OktD: Jesús López-Cobos; D: Leo Muscato
Roma, Accademia Nazionale di Santa Cecilia  / 
Una notte sul Monte Calvo (concert) (Musorgsky) 25-28 OktD: Antonio Pappano
L'impresario in angustie (Cimarosa) 6 Dec
Orlando (concert) (Vivaldi) 6 FebD: Federico Maria Sardelli
Aida (concert) (Verdi) 27 FebD: Antonio Pappano
La nuova Euridice secondo Rilke (Sciarrino) 28-30 MarD: Antonio Pappano
Magnificat (Bach,JS) 28-30 MarD: Antonio Pappano
Symphony 9 (concert) (Beethoven) 3-6 OktD: Antonio Pappano
Messa da Requiem (concert) (Verdi) 7-10 NovD: Manfred Honeck
La creazione (concert) (Haydn) 19-22 DecD: Andrés Orozco-Estrada
Requiem (concert) (Faure) 23-26 JanD: Antonio Pappano
Oedipus Rex (concert) (Stravinsky) 27 Feb-1 MarD: Sakari Oramo
Symphony 3 (concert) (Mahler) 13 MarD: Iván Fischer
Cosi fan tutte (concert) (Mozart) 23-27 JunD: Semyon Bychkov
Rovigo, Teatro Sociale  / 
La vedova allegra (Lehar) 17-19 OktD: Srboljub Dinić; D: Hugo De Ana(original), Stefano Trespidi(revival)
Il trovatore (Verdi) 28-30 NovD: Toufic Maatouk; D: Paolo Panizza
Don Pasquale (Donizetti) 15 FebD: Marco Boemi; D: Francesco Bellotto
La cenerentola (Rossini) 19 AprD: Giovanni Di Stefano
Sassari, Ente Concerti Marialisa de Carolis  / 
Carmen (Bizet) 10-12 OktD: Benjamin Bayl; D: Andrea Cigni
Madama Butterfly (Puccini) 31 Okt-2 NovD: Matteo Beltrami; D: Arnaud Bernard
La scala di seta (Rossini) 21-23 NovD: Francesco Pasqualetti; D: Bepi Morassi
Adriana Lecouvreur (Cilea) 5-7 DecD: Andrea Battistoni; D: Ivan Stefanutti
Savona, Opera Giocosa  / 
La Traviata (Verdi) 2-7 JulD: Aldo Sisillo; D: Stefano Monti
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 11-12 JulD: Daniele Agiman; D: Aldo Tarabella
Cosi fan tutte (Mozart) 7-11 OktD: Giovanni Di Stefano; D: Elisabetta Courir
Torino, Teatro Regio  / 
Messa da Requiem (Verdi) 30 Sep-7 OktD: Gianandrea Noseda
Otello (Verdi) 14-26 OktD: Gianandrea Noseda; D: Walter Sutcliffe
Giulio Cesare (Handel) 20-29 NovD: Alessandro De Marchi; D: Laurent Pelly(original), Laurie Feldman Santoliquido(revival)
Suor Angelica (Puccini) 15-25 JanD: Donato Renzetti; D: Andrea De Rosa
Goyescas (Granados) 15-25 JanD: Donato Renzetti; D: Andrea De Rosa
Le nozze di Figaro (Mozart) 12-24 FebD: Yutaka Sado; D: Elena Barbalich
Il turco in Italia (Rossini) 12-22 MarD: Daniele Rustioni; D: Christopher Alden
I puritani (Bellini) 14-26 AprD: Michele Mariotti; D: Fabio Ceresa
Hansel e Gretel (Humperdinck) 6-12 MajD: Giulio Laguzzi; D: Vittorio Borrelli
Faust (Gounod) 3-12 JunD: Gianandrea Noseda; D: Stefano Poda
La boheme (Puccini) 9-23 JulD: Andrea Battistoni; D: Vittorio Borrelli
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 10-24 JulD: Giampaolo Bisanti; D: Vittorio Borrelli
La traviata (Verdi) 11-25 JulD: Francesco Ivan Ciampa; D: Laurent Pelly
Norma (Bellini) 12-26 JulD: Roberto Abbado; D: Alberto Fassini, Vittorio Borrelli
Aida (Verdi) 14-25 OktD: Gianandrea Noseda; D: William Friedkin
Didone ed Enea (Purcell) 19-28 NovD: Federico Maria Sardelli; D: Cécile Roussat, Julien Lubek
Carmina Burana (Orff) 17-22 DecD: Jonathan Webb; D: Mietta Corli
La piccola volpe astuta (Janacek) 19-26 JanD: Jan Latham-Koenig; D: Robert Carsen, Stefano Simone Pintor
Tosca (Puccini) 9-21 FebD: Renato Palumbo; D: Daniele Abbado
La Cenerentola (Rossini) 15-24 MarD: Jader Bignamini; D: Alessandro Talevi
La donna serpente (Casella) 14-24 AprD: Gianandrea Noseda; D: Arturo Cirillo
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 11-22 MajD: Gianandrea Noseda; D: Damiano Michieletto
Pollicino (Henze) 28-31 MajD: Claudio Fenoglio; D: Dieter Kaegi
Carmen (Bizet) 22 Jun-3 JulD: Asher Fisch; D: Matthias Hartmann
Treviso, Teatro Comunale  / 
La sonnambula (Bellini) 1-5 OktD: Francesco Ommassini; D: Alessandro Londei
Il trovatore (Verdi) 19-23 NovD: Marco Boemi; D: Francesco Esposito
Il turco in Italia (Rossini) 28 Jan-1 FebD: Francesco Ommassini; D: Federico Bertolani
Trieste, Teatro Verdi  / 
Il re pastore (Mozart) 24 Okt-2 NovD: Felix Krieger; D: Elisabetta Brusa
Das Liebesverbot (Wagner) 18 Dec-4 JanD: Oliver von Dohnányi; D: Aron Stiehl
Nabucco (Verdi) 29 Jan-8 FebD: Giampaolo Bisanti; D: Stefano Poda
Orfeo ed Euridice (Gluck) 5-15 MarD: Filippo Maria Bressan; D: Giulio Ciabatti
Il campiello (Wolf-Ferrari) 9-19 AprD: Francesco Cilluffo; D: Leo Muscato
Don Pasquale (Donizetti) 28 Maj-7 JunD: Hirofumi Yoshida; D: Stefano Vizioli
Falstaff (Verdi) 25 Jun-5 JulD: José Miguel Pérez-Sierra; D: Roberto De Simone
Don Giovanni (Mozart) 30 Okt-8 NovD: Gianluigi Gelmetti; D: Allex Aguilera
Werther (Massenet) 27 Nov-5 DecD: Christopher Franklin; D: Giulio Ciabatti
L'elisir d'amore (Donizetti) 18-30 DecD: Ryuchiro Sonoda; D: Fabio Sparvoli
Norma (Bellini) 29 Jan-6 FebD: Fabrizio Maria Carminati; D: Federico Tiezzi
Luisa Miller (Verdi) 4-12 MarD: George Petrou; D: Rodula Gaitanou
La boheme (Puccini) 13-21 MajD: Renato Balsadonna; D: Marco Gandini
Die Fledermaus (Strauss,J) 10-18 JunD: Gianluigi Gelmetti; D: Daniel Benoin
Venezia, La Fenice  / 
Simon Boccanegra (Verdi) 22 Nov-6 DecD: Myung-Whun Chung; D: Andrea De Rosa
La traviata (Verdi) 23 Nov-7 DecD: Diego Matheuz; D: Robert Carsen
I Capuleti e i Montecchi (Bellini) 14-20 JanD: Omer Meir Wellber; D: Arnaud Bernard
Il signor Bruschino (Rossini) 23-31 JanD: Francesco Ommassini; D: Bepi Morassi
L'elisir d'amore (Donizetti) 30 Jan-19 FebD: Omer Meir Wellber; D: Bepi Morassi
Don Pasquale (Donizetti) 8-22 FebD: Omer Meir Wellber; D: Italo Nunziata
La traviata (Verdi) 13 Feb-13 JunD: Omer Meil Wellber / Gaetano d'Espinosa / Francesco Ivan Ciampa / Riccardo Frizza; D: Robert Carsen
Alceste (Gluck) 20-28 MarD: Guillaume Tourniaire; D: Pier Luigi Pizzi
Madama Butterfly (Puccini) 8-31 MajD: Jader Bignamini; D: Alex Rigola
Norma (Bellini) 20 Maj-6 JunD: Gaetano d'Espinosa; D: Kara Walker
La scala di seta (Rossini) 20 Jun-4 JulD: Francesco Pasqualetti; D: Bepi Morassi
Juditha Triumphans (Vivaldi) 25 Jun-5 JulD: Alessandro De Marchi; D: Elena Barbalich
Dafne (Caldara) 9-13 JulD: Stefano Montanari; D: Bepi Morassi
La traviata (Verdi) 25 Avg-4 OktD: Riccardo Frizza; D: Robert Carsen
Tosca (Puccini) 29 Avg-2 OktD: Riccardo Frizza; D: Serena Sinigaglia
La cambiale di matrimonio (Rossini) 9-26 SepD: Lorenzo Viotti; D: Enzo Dara
La voix humaine (Poulenc) 6-13 OktD: Francesco Lanzillotta; D: Gianmaria Aliverta
Il diario di uno scomparso (Janacek) 6-13 Okt
Die Zauberflote (Mozart) 20-31 OktD: Antonello Manacorda; D: Damiano Michieletto
Idomeneo (Mozart) 20-28 NovD: Jeffrey Tate; D: Alessandro Talevi
La traviata (Verdi) 27-29 NovD: Robert Carsen
Stiffelio (Verdi) 22 Jan-3 FebD: Daniele Rustioni; D: Johannes Weigand
Il segreto di Susanna (Wolf-Ferrari) 23 Jan-4 FebD: Enrico Calesso; D: Bepi Morassi
La traviata (Verdi) 29 Jan-12 FebD: Daniele Rustioni; D: Robert Carsen
Les chevaliers de la Table Ronde (Herve) 7-13 FebD: Christophe Grapperon; D: Pierre-André Weitz
Le cinesi (Gluck) 2-4 Mar
Madama Butterfly (Puccini) 18-26 MarD: Myung-Whun Chung; D: Alex Rigola
Il ritorno dei Chironomidi (Mancuso) 20-23 Mar
La traviata (Verdi) 8-24 AprD: Nello Santi; D: Robert Carsen
La favorite (Donizetti) 6-21 MajD: Donato Renzetti; D: Rosetta Cucchi
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 7 Maj-1 JunD: Stefano Montanari / Marco Paladin; D: Bepi Morassi
La traviata (Verdi) 8 Maj-5 JunD: Robert Carsen
L'amico Fritz (Mascagni) 27 Maj-6 JunD: Fabrizio Maria Carminati; D: Simona Marchini
Ascesa e caduta della citta di Mahagonny (Weill) 1-14 JulD: John Axelrod; D: Graham Vick
L'elisir d'amore (Donizetti) 25 Avg-9 OktD: Stefano Montanari; D: Bepi Morassi
Norma (Bellini) 26 Avg-18 SepD: Kara Walker
La traviata (Verdi) 6 Sep-8 OktD: Myung-Whun Chung; D: Robert Carsen
Il medico dei pazzi (Battistelli) 14-22 SepD: Marco Angius
Il signor Bruschino (Rossini) 21-30 SepD: Bepi Morassi
Verona, Teatro Filarmonico  / 
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 13-21 DecD: Fabrizio Maria Carminati; D: Guglielmo Ferro
La traviata (Verdi) 25 Jan-1 FebD: Marco Boemi; D: Henning Brockhaus
Cavalleria rusticana (Mascagni) 8-15 MarD: Jader Bignamini; D: Renato Zanella
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 12-19 AprD: Stefano Montanari; D: Pier Francesco Maestrini
Il flauto magico (Mozart) 8-15 NovD: Andrea Battistoni; D: Mariano Furlani