2014/15 > Nizozemska 
*Vstopna stran     >Operabase Professional 
2014/15 > Nizozemska

 Svetovna premiera
 Redkost
 Nova produkcija
 Nova produkcija tega organizacije

  
Danska
Velika Britanija

Nizozemska
 
Nemčija
Belgija Luksemburg

Amsterdam, Het Concertgebouw  / 

Il barbiere di Siviglia (concert) (Rossini) 14 AvgD: Antonino Fogliani
Mazeppa (concert) (Tchaikovsky,P) 13 SepD: Alexander Vedernikov
Die Entfuhrung aus dem Serail (concert) (Mozart) 20 SepD: René Jacobs
Zais (concert) (Rameau) 15 NovD: Christophe Rousset
Das Floss der Medusa (concert) (Henze) 22 NovD: Markus Stenz
Il diluvio universale (concert) (Falvetti) 24 JanD: Leonardo García Alarcón
Rigoletto (concert) (Verdi) 14 MarD: James Gaffigan
Giulio Cesare in Egitto (concert) (Handel) 12 AprD: Michael Chance
La fida ninfa (Vivaldi) 18 AprD: Andrea Marcon
L'Heure espagnole (concert) (Ravel) 2 MajD: Charles Dutoit
Le Rossignol (concert) (Stravinsky) 2 MajD: Charles Dutoit
Semele (concert) (Handel) 10 MajD: Ivor Bolton
La straniera (concert) (Bellini) 14 MajD: Giancarlo Andretta
Amsterdam, Dutch National Opera Academy  / 
Die stumme Serenade (Korngold) 2-10 AvgD: Etienne Siebens; D: Marc Krone
Le nozze di Figaro (Mozart) 15-18 JanD: Richard Egarr; D: Alexander Oliver
Amsterdam, De Nationale Opera (was De Nederlandse Opera)  / 
L'orfeo (Monteverdi) 3-6 SepD: Pablo Heras-Casado; D: Sasha Waltz
Gurre-Lieder (Schoenberg,A) 7-23 SepD: Marc Albrecht; D: Pierre Audi
L'etoile (Chabrier) 4-26 OktD: Patrick Fournillier; D: Laurent Pelly
Lohengrin (Wagner) 10-29 NovD: Marc Albrecht; D: Pierre Audi
La boheme (Puccini) 4-30 DecD: Renato Palumbo; D: Benedict Andrews
Il viaggio a Reims (Rossini) 20 Jan-8 FebD: Stefano Montanari; D: Damiano Michieletto
Reimsreisje (Rossini) 30 Jan-1 FebD: Aldert Vermeulen; D: Marcel Sijm
Tamerlano (Handel) 24-28 FebD: Christophe Rousset; D: Pierre Audi
Alcina (Handel) 25 Feb-1 MarD: Christophe Rousset; D: Pierre Audi
Die Zauberflote (Mozart) 4-27 MarD: Marc Albrecht / Gergely Madaras; D: Simon McBurney
Macbeth (Verdi) 3-28 AprD: Marc Albrecht; D: Andrea Breth
Benvenuto Cellini (Berlioz) 9-31 MajD: Mark Elder; D: Terry Gilliam, Leah Hausman
Lulu (Berg) 1-28 JunD: Fabio Luisi; D: William Kentridge, Luc de Wit
Der Rosenkavalier (Strauss) 5-30 SepD: Marc Albrecht; D: Jan Philipp Gloger
Il trovatore (Verdi) 8 Okt-1 NovD: Maurizio Benini; D: Alex Ollé
Dialogues des Carmelites (Poulenc) 7-29 NovD: Stéphane Denève; D: Robert Carsen
Les mamelles de Tiresias (Poulenc) 25-29 NovD: Ted Huffman
Hansel und Gretel (Humperdinck) 3-29 DecD: Marc Albrecht; D: Lotte de Beer
Ariodante (Handel) 17 Jan-3 FebD: Andrea Marcon; D: Richard Jones
Khovanshchina (Musorgsky) 27 Feb-20 MarD: Ingo Metzmacher; D: Christof Loy
Only the sound remains (Saariaho) 15-29 MarD: André de Ridder; D: Peter Sellars
Romeo et Juliette (Berlioz) 15 Apr-1 MajD: Kazushi Ono
Don Giovanni (Mozart) 7-29 MajD: Marc Albrecht; D: Claus Guth
Pique Dame (Tchaikovsky,P) 9 Jun-3 JulD: Mariss Jansons; D: Stefan Herheim
Theatre of the world (Andriessen) 11-19 JunD: Reinbert de Leeuw; D: Pierre Audi
Den Haag, Opera2day  / 
Medee (Cherubini) 28 OktD: Hernán Schvartzman; D: Serge van Veggel
Enschede, Nationale Reisopera  / 
Sweeney Todd (Sondheim) 5-7 SepD: Jeroen Sleyfer; D: Marcel Sijm
Les Pecheurs de perles (Bizet) 23-25 JanD: Benjamin Lévy; D: Tim Nelson
Orphee et Eurydice (Gluck) 1-3 MajD: Roger Hamilton; D: Floris Visser
Madama Butterfly (Puccini) 3-9 SepD: Timothy Henty; D: Laurence Dale
Cosi fan tutte (Mozart) 9 FebD: Arnaud Oosterbaan; D: Xander Straat
Heemstede, Opera Trionfo  / 
Owen Wingrave (Britten) 30 SepD: Ed Spanjaard; D: Floris Visser
Maastricht, Opera Zuid  / 
Die Fledermaus (Strauss,J) 14-16 NovD: Ivan Meylemans; D: Daniel van Klaveren, Miranda van Kralingen
Cenerentola (Rossini) 16 MajD: Per-Otto Johansson; D: Sybrand van de Werf
Akhnaten (Glass) 24-27 JunD: Jurjen Hempel