2014/15 > Poljska 
*Vstopna stran     >Operabase Professional 
2014/15 > Poljska

 Svetovna premiera
 Redkost
 Nova produkcija
 Nova produkcija tega organizacije

  
Švedska Litva
Nemčija

Poljska
 
Belorusija
Češka Slovaška Ukrajina

Bialystok, Opera i Filharmonia Podlaska  / 

Die Zauberflote (Mozart) 19 Dec-22 FebD: Michał Klauza; D: Jarosław Marszewski
Baron cygański (Strauss,J) 30 DecD: Piotr Wójtewicz
Bydgoszcz, Opera Nova w Bydgoszczy  / 
Halka (Moniuszko) 20-23 SepD: Piotr Wajrak; D: Natalia Babińska
Die Zauberflote (Mozart) 3-5 OktD: Dirk Vermeulen; D: Matthias Remus
Die Csárdásfürstin (Kálmán) 23-28 OktD: Piotr Wajrak; D: Wojciech Adamczyk
Manru (Paderewski) 5-6 NovD: Maciej Figas; D: Laco Adamik
La traviata (Verdi) 8-9 NovD: Maciej Figas; D: Bodo Igesz
L'elisir d'amore (Donizetti) 12-14 DecD: Piotr Wajrak; D: Krzysztof Nazar
Der Zigeunerbaron (Strauss,J) 10-13 JanD: Piotr Wajrak; D: Janina Niesobska
Rigoletto (Verdi) 18-20 JanD: Maciej Figas; D: Natalia Babińska
Gräfin Mariza (Kálmán) 31 Jan-4 FebD: Maciej Figas; D: Laco Adamik
Jaś i Małgosia (Humperdinck) 13-15 FebD: Jerzy Wołosiuk; D: Cezary Domagała
Madama Butterfly (Puccini) 28 FebD: Maciej Figas; D: Marianne Berglof
Bytom, Opera Śląska / Silesian Opera Bytom  / 
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 21 Sep-21 DecD: Tadeusz Serafin; D: Bert Bijnen
Baron cygański (Strauss,J) 30 Sep-28 DecD: Krzysztof Dziewięcki; D: Henryk Konwiński
Cyganeria (Puccini) 4 Okt
Cyrulik sewilski (Rossini) 14 Okt
Aida (Verdi) 25 Okt
Nabucco (Verdi) 26 Okt-13 DecD: Tadeusz Serafin; D: Laco Adamik
Don Giovanni (Mozart) 5 Nov-14 DecD: Tadeusz Serafin; D: Wiesław Ochman
Carmen (Bizet) 14 Nov-7 FebD: Tadeusz Serafin; D: Wiesław Ochman
Tosca (Puccini) 30 NovD: Tadeusz Serafin; D: Tadeusz Bradecki
Straszny dwór (Moniuszko) 27 DecD: Tadeusz Serafin; D: Wiesław Ochman
Zemsta nietoperza (Strauss,J) 1 JanD: Tadeusz Serafin; D: Henryk Konwiński
Madama Butterfly (Puccini) 18 JanD: Piotr Warzecha; D: Henryk Konwiński
La traviata (Verdi) 31 JanD: Tadeusz Serafin; D: Wiesław Ochman
Tannhäuser (Wagner) 21 FebD: Tadeusz Serafin; D: Laco Adamik
Gdansk, Opera Bałtycka  / 
Carmen (Bizet) 19 Sep-13 MajD: Tadeusz Kozłowski; D: Marek Weiss
Maria (Statkowski) 4-5 OktD: Sylwia Anna Janiak / Jakub Kontz; D: Michael Gieleta
Così fan tutte (Mozart) 17 Okt-15 FebD: Friedrich Haider; D: Marek Weiss
Tosca (Puccini) 21 Nov-25 JanD: Tadeusz Kozłowski; D: Marek Weiss
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 29 Nov-2 DecD: Tadeusz Kozłowski; D: Marek Weiss
La traviata (Verdi) 11-14 DecD: Tadeusz Kozłowski; D: Karolina Sofulak
Die Zauberflote (Mozart) 14-22 MarD: Marek Weiss
Otello (Verdi) 25 Apr-7 Jun
Ubu Rex (Penderecki) 20-21 JunD: Janusz Wiśniewski
Krakow, Opera Krakowska  / 
Mefistofele (Boito) 25-30 SepD: Tomasz Tokarczyk; D: Tomasz Konina
La cenerentola (Rossini) 4 Okt-10 FebD: Sebastian Perłowski; D: Giorgio Madia
Rigoletto (Verdi) 12-14 OktD: Tomasz Tokarczyk; D: Henryk Baranowski
Orpheus and Eurydice (Gluck) 17-18 OktD: Jan Jazownik; D: Giorgio Madia
Madama Butterfly (Puccini) 24-26 OktD: Tomasz Tokarczyk; D: Waldemar Zawodziński
Carmen (Bizet) 14-16 NovD: Tomasz Tokarczyk; D: Laco Adamik
La traviata (Verdi) 21-23 NovD: Tomasz Tokarczyk; D: Krzysztof Nazar
The Love for Three Oranges (Prokofiev) 28-30 NovD: Tomasz Tokarczyk; D: Michał Znaniecki
Tosca (Puccini) 12-14 DecD: Michał Klauza; D: Laco Adamik
Der Zigeunerbaron (Strauss,J) 3-25 JanD: Tomasz Tokarczyk; D: Laco Adamik
Die Fledermaus (Strauss,J) 16-20 JanD: Tomasz Tokarczyk; D: Janusz Józefowicz
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 30 Jan-1 FebD: Michał Znaniecki
L'elisir d'amore (Donizetti) 13-15 FebD: Evgeny Volynskiy; D: Henryk Baranowski
La belle Hélène (Offenbach) 27-28 FebD: Piotr Wajrak
Lodz, Teatr Wielki Łódź  / 
Tosca (Puccini) 8 OktD: Tadeusz Kozłowski; D: Janina Niesobska, Waldemar Zawodziński
Straszny dwór (Moniuszko) 17 Okt-10 DecD: Piotr Wajrak; D: Krystyna Janda
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 25-26 OktD: Eraldo Salmieri; D: Natalia Babińska
Nabucco (Verdi) 30 OktD: Ruben Silva; D: Marek Okopiński
Carmen (Bizet) 5 NovD: Bassem Akiki; D: Laco Adamik
Trubadúr (Verdi) 22-25 NovD: Eraldo Salmieri; D: Laco Adamik
La traviata (Verdi) 4 DecD: Tadeusz Wojciechowski; D: Janina Niesobska, Waldemar Zawodziński
Maria Stuarda (Donizetti) 13 DecD: Ruben Silva; D: Dieter Kaegi
Madama Butterfly (Puccini) 16 JanD: Eraldo Salmieri
Der fliegende Holländer (Wagner) 24-27 Jan
La bohème (Puccini) 31 JanD: Eraldo Salmieri
Poznan, Teatr Wielki Poznan  / 
Carmen (Bizet) 19 Sep-7 JunD: Bassem Akiki; D: Denis Krief
Straszny dwór (Moniuszko) 28 Sep-4 MarD: Maciej Wieloch; D: Emil Wesołowski
Comedy of the Dumb Wife (Kassern) 3-11 OktD: Krzysztof Słowiński; D: Piotr Kruszczyński
Nabucco (Verdi) 10 Okt-24 FebD: Massimiliano Caldi; D: Marek Weiss-Grzesiński
L'Enfant et les sortilèges (Ravel) 25 Okt-29 AprD: Grzegorz Wierus; D: Ran Arthur Braun
The Nightingale (Stravinsky) 25 Okt-29 AprD: Grzegorz Wierus; D: Ran Arthur Braun
La traviata (Verdi) 5 Nov-19 JunD: Gabriel Chmura; D: Marek Weiss-Grzesiński
The Angel of the Odd (Coli) 9 Nov-17 MarD: Grzegorz Wierus; D: Krzysztof Cicheński
Tamerlano (Handel) 14-15 NovD: Alexis Kossenko
Aida (Verdi) 28 Nov-28 JunD: Gabriel Chmura; D: Marek Weiss-Grzesiński
Jaś i Małgosia (Humperdinck) 4 Dec-12 Maj
Cyganeria (Puccini) 7-11 DecD: Gabriel Chmura; D: Ran Arthur Braun
Wesele Figara (Mozart) 13 Dec-17 AprD: Zbigniew Graca; D: Marek Weiss-Grzesiński
The Portrait (Weinberg) 11 JanD: Gabriel Chmura; D: David Pountney(original), Anelia Kadieva(revival)
Cyberiada (Meyer,K) 14 JanD: Krzysztof Słowiński; D: Ran Arthur Braun
Cavalleria rusticana (Mascagni) 31 Jan-31 MarD: Gabriel Chmura; D: Leszek Mądzik
Pagliacci (Leoncavallo) 31 Jan-31 MarD: Gabriel Chmura; D: Krzysztof Cicheński
Don Giovanni (Mozart) 19 Feb-18 AprD: Gabriel Chmura; D: Pippo Delbono
Madama Butterfly (Puccini) 27 Feb-13 JunD: Marek Weiss-Grzesiński
Space Opera (Nowak) 14 Mar-22 AprD: Marek Moś; D: Ewelina Pietrowiak
Parsifal (Wagner) 20-22 MarD: Gabriel Chmura; D: Kirsten Dehlholm
Così fan tutte (Mozart) 10 Apr-5 MajD: Gabriel Chmura; D: Grzegorz Jarzyna
Tosca (Puccini) 17 Maj-23 JunD: Tadeusz Kozłowski; D: Laco Adamik
Halka (Moniuszko) 29 Maj-6 JunD: Gabriel Chmura; D: Maciej Prus
Mikołajek i inne chłopaki (Mateja) 6 JunD: Regina Lissowska
Szczecin, Opera na Zamku  / 
Madama Butterfly (Puccini) 10-11 OktD: Vladimir Kiradjiev; D: Pia Partum
Napój miłosny (Donizetti) 7 Nov-11 JanD: Vladimir Kiradjiev; D: Jitka Stokalska
Zemsta nietoperza (Strauss,J) 29 Nov-8 FebD: Jerzy Wołosiuk; D: Jitka Stokalska
Nabucco (Verdi) 13 Dec-29 MarD: Vladimir Kiradjiev; D: Olga Iwanowa
Hrabina Marica (Kálmán) 31 Dec-15 MarD: Jerzy Wołosiuk; D: Natalia Babińska
La traviata (Verdi) 11 Apr-17 MajD: Vladimir Kiradjiev; D: Michał Znaniecki
Warszawa, Polish National Opera  / 
The Merchant of Venice (Tchaikowsky) 24-30 OktD: Lionel Friend; D: Keith Warner
Nabucco (Verdi) 2 Nov-5 JunD: Andriy Yurkevych; D: Marek Weiss
Lohengrin (Wagner) 19-28 DecD: Stefan Soltesz; D: Antony McDonald, Helen Cooper
Eugeniusz Oniegin (Tchaikovsky,P) 11-23 JanD: Andriy Yurkevych; D: Mariusz Trelinski
Orfeusz i Eurydyka (Gluck) 25-27 JanD: Łukasz Borowicz; D: Mariusz Trelinski
Madame Butterfly (Puccini) 6 Feb-15 MajD: Andriy Yurkevych / Piotr Staniszewski; D: Mariusz Trelinski
Maria Stuarda (Donizetti) 20-28 FebD: Andriy Yurkevych; D: Moshe Leiser, Patrice Caurier
Rigoletto (Verdi) 5-8 MarD: Carlo Montanaro; D: Gilbert Deflo
La traviata (Verdi) 19-22 MarD: Carlo Montanaro; D: Mariusz Trelinski
Straszny dwór (Moniuszko) 3-29 AprD: Jakub Chrenowicz; D: Mikołaj Grabowski
Halka (Moniuszko) 10-12 AprD: José Maria Florêncio; D: Natalia Korczakowska
Powder her face (Adès) 9-19 MajD: Alejo Pérez / Bassem Akiki; D: Mariusz Trelinski
Voyager (Kupczak) 22-24 MajD: Bassem Akiki; D: Michał Borczuch
Requiem for an Icon (Głowacka) 22-24 MajD: Bassem Akiki; D: Michał Borczuch
Guillaume Tell (Rossini) 21-30 JunD: Andriy Yurkevych; D: David Pountney
Warszawa, Warszawska Opera Kameralna / Warsaw Chamber Opera  / 
Agrippina (Handel) 6-14 SepD: Lilianna Stawarz; D: Natalia Kozłowska
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 19-21 SepD: Tadeusz Karolak; D: Lesław Piecka
Imeneo (concert) (Handel) 4 Okt
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 10-11 OktD: Ruben Silva; D: Ewelina Pietrowiak
La cenerentola (Rossini) 14-15 NovD: Zbigniew Graca; D: Jitka Stokalska
Gianni Schicchi (Puccini) 20-21 NovD: Rafał Kłoczko; D: Natalia Kozłowska
Nocleg w Apeninach (Moniuszko) 28-29 NovD: Sławomir A Wróblewski; D: Małgorzata Kaczmarska
La serva padrona (Pergolesi) 4-5 DecD: Krzysztofa Garstka; D: Aneta Groszyńska
Imeno (Handel) 12-13 DecD: Władysław Kłosiewicz; D: Ryszard Peryt
Zamek na Czorsztynie (Kurpiński) 19-20 DecD: Paweł Kapuła; D: Błażej Peszek
Wroclaw, Opera Wrocławska  / 
Rigoletto (Verdi) 5 Sep-13 MajD: Ewa Michnik; D: Michał Znaniecki
Samson et Dalila (Saint-Saëns) 17 Sep-12 MajD: Tadeusz Zathey; D: Michał Znaniecki
Die Frau ohne Schatten (Strauss) 18 Sep-25 AprD: Ewa Michnik; D: Hans-Peter Lehmann
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 19 Sep-22 AprD: Tomasz Szreder; D: Anette Leistenschneider
L'elisir d'amore (Donizetti) 20 Sep-17 AprD: Ewa Michnik; D: Michał Znaniecki
La traviata (Verdi) 21 Sep-15 MajD: Ewa Michnik; D: Adam Frontczak
Alice in Wonderland (Chauls) 23 Sep-31 MarD: Michał Czubaszek; D: Adam Frontczak
Così fan tutte (Mozart) 24 Sep-15 AprD: Tomasz Szreder; D: Michał Znaniecki
Parsifal (Wagner) 27 Sep-25 MarD: Tomasz Szreder; D: Georg Rootering
Angels in America (Eötvös) 3-4 OktD: Peter Eötvös; D: András Almási-Tóth
Paradise Lost (Penderecki) 5 Okt-21 FebD: Tomasz Szreder; D: Waldemar Zawodzinski
The Trap (Krauze) 9 Okt-24 AprD: Tomasz Szreder; D: Ewelina Pietrowiak
Sid, the serpent who wanted to sing (Fox) 14 Okt-1 JunD: Michał Czubaszek; D: Adam Frontczak
Boris Godunov (Musorgsky) 15 Okt-16 MajD: Ewa Michnik; D: Waldemar Zawodziński
Chopin (Orefice) 16 Okt-7 MajD: Ewa Michnik; D: Laco Adamik
La bohème (Puccini) 17 Okt-8 MajD: Ewa Michnik; D: Waldemar Zawodziński
Nabucco (Verdi) 18 Okt-27 MajD: Ewa Michnik; D: Marek Weiss
Le nozze di Figaro (Mozart) 19 Okt-6 MajD: Tadeusz Zathey; D: Marek Weiss
Giovanna d'Arco (Verdi) 22 Okt-12 Apr
The Haunted Manor (Moniuszko) 25 Okt-10 MajD: Tomasz Szreder; D: Lado Adamic
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 26 Okt-14 MajD: Ewa Michnik; D: Waldemar Zawodziński
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 30 Okt-20 MajD: Tadeusz Zathey; D: Igor Przegrodzki
Carmen (Bizet) 4 Nov-24 Maj
Cavalleria rusticana (Mascagni) 9 Nov-28 Maj
Pagliacci (Leoncavallo) 9 Nov-28 Maj
Otello (Verdi) 12 Nov-23 AprD: Ewa Michnik; D: Michał Znaniecki
Falstaff (Verdi) 14 Nov-29 MajD: Ewa Michnik; D: Waldemar Zawodziński
Halka (Moniuszko) 15 Nov-17 MajD: Ewa Michnik; D: Laco Adamik
Die Zauberflote (Mozart) 26 Nov-16 AprD: Tadeusz Zathey; D: Anna Długołęcka
Der Rosenkavalier (Strauss) 13 Dec-9 Maj
Die Fledermaus (Strauss,J) 28 Dec-6 JanD: Ewa Michnik; D: Helena Kaut-Howson
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 7 Feb-29 Apr
Król Roger (Szymanowski) 13 Feb-11 Apr
Der fliegende Holländer (Wagner) 19-21 JunD: Ewa Michnik; D: Waldemar Zawodziński