2014/15 > Romunija 
*Vstopna stran     >Operabase Professional 
2014/15 > Romunija

 Svetovna premiera
 Redkost
 Nova produkcija
 Nova produkcija tega organizacije

  
Madžarska Ukrajina Moldavija

Romunija
 
Srbija Bolgarija

Brasov, Opera Brasov  / 

La traviata (Verdi) 13 SepD: Traian Ichim; D: Dumitru Tăbăcaru
Carmen (Bizet) 19 SepD: Cristian Orosanu; D: Cristian Mihăilescu
Don Pasquale (Donizetti) 3 OktD: Dorel Munteanu; D: Cristian Mihăilescu
Madama Butterfly (Puccini) 10 OktD: Victor Dumănescu; D: Anda Tabacaru-Hogea
Pescuitorii de perle (Bizet) 18 OktD: Traian Ichim; D: Cristian Mihăilescu
Der Vogelhändler (Zeller,C) 25 OktD: Traian Ichim; D: Carmen Dobrescu
Falstaff (Verdi) 1 NovD: Adrian Morar; D: Cristian Mihăilescu
Das Land des Lächelns (Lehár) 29-30 NovD: Traian Ichim; D: Tiberius Simu
Contesa Maritza (Kálmán) 6 DecD: Dorel Munteanu; D: George Zaharescu
Vaduva Vesela (Lehár) 12 DecD: Dorel Munteanu; D: Cristian Mihăilescu
Liliacul (Strauss,J) 14 DecD: Traian Ichim; D: Alice Barb
Silvia (Kálmán) 16 JanD: Dorel Munteanu; D: Anda Tabacaru-Hogea
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 23 Jan-18 AprD: Constantino Martinez Orts / Dorel Munteanu; D: Carmen Dobrescu
Tosca (Puccini) 31 JanD: David Crescenzi; D: Matteo Mazzoni
Nunta lui Figaro (Mozart) 7 FebD: Tiberiu Soare; D: Carmen Dobrescu
Don Giovanni (Mozart) 14 FebD: Traian Ichim; D: Cristian Mihăilescu
Così fan tutte (Mozart) 28 FebD: Daisuke Soga; D: Cristian Mihăilescu
Rigoletto (Verdi) 6 MarD: Victor Dumănescu; D: Carmen Dobrescu
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 14 MarD: Traian Ichim; D: Cristian Mihăilescu
Il trovatore (Verdi) 21 MarD: Giuseppe Carannante; D: Anda Tabacaru-Hogea
Das Land des Lächelns (Lehár) 28 MarD: Traian Ichim; D: Tiberius Simu
Cavalleria rusticana (Mascagni) 4 AprD: Adrian Morar; D: Cristian Mihăilescu
Pagliacci (Leoncavallo) 4 AprD: Adrian Morar; D: Cristian Mihăilescu
La Fille du régiment (Donizetti) 25 AprD: Traian Ichim; D: Cristian Mihăilescu
Bucuresti, Opera Națională București / Bucharest National Opera  / 
La traviata (Verdi) 30 Okt-26 JunD: Alexander Prior / Friedrich Pfeifer; D: Paul Curran
La bohème (Puccini) 7 Nov-18 DecD: Vlad Conta; D: Ionel Pantea
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 12 Nov-27 FebD: Vlad Conta / Ciprian Teodorascu; D: George Teodorescu
Otello (Verdi) 13 Nov-20 DecD: Adrian Morar; D: Vera Nemirova
Aida (Verdi) 15 Nov-10 AprD: Adrian Morar / Ciprian Teodorascu; D: Plamen Kartalov
Faust (Gounod) 21-23 NovD: Adrian Morar; D: Alexandru Tocilescu
Tosca (Puccini) 6 Dec-18 AprD: Adrian Morar; D: Alfred Kirchner
Le nozze di Figaro (Mozart) 9 Jan-13 JunD: Vlad Conta / Ciprian Teodorascu; D: Alexander Rădulescu
Evgheni Oneghin (Tchaikovsky,P) 10 Jan-5 FebD: Iurie Florea; D: Ion Caramitru
Rigoletto (Verdi) 17 Jan-16 AprD: Cristian Sandu; D: Stephen Barlow
Carmen (Bizet) 21 Jan-2 AprD: Vlad Conta / Adrian Morar; D: Marina Emandi-Tiron
Lohengrin (Wagner) 13 Feb-1 MarD: Myron Michailidis; D: Ştefan Neagrău
Falstaff (Verdi) 19 Feb-15 MajD: Guillermo García Calvo; D: Graham Vick
Madama Butterfly (Puccini) 8-29 MarD: Adrian Morar / Ciprian Teodorascu; D: Jean Rânzescu
Nabucco (Verdi) 11-27 MarD: Iurie Florea / Adrian Morar; D: Hero Lupescu
Don Giovanni (Mozart) 14 Mar-12 JunD: Vlad Conta; D: Anda Tăbăcaru-Hogea
L'elisir d'amore (Donizetti) 2-17 MajD: Iurie Florea / Ciprian Teodorascu; D: Marco Gandini
Manon Lescaut (Puccini) 23 Maj-19 JunD: Jonathan Kent
Cluj-Napoca, Opera Maghiară din Cluj-Napoca  / 
Byzantium (Selmeczi) 21 Sep-19 Apr
Il trovatore (Verdi) 23 Okt
Das Land des Lächelns (Lehár) 26 Okt
János Vitéz (Kacsoh) 2 Nov-25 Jan
A Kékszákallú herceg vára (Bartók) 8 Jan
Elixirul Dragostei (Donizetti) 22 Jan
Contesa Maritza (Kálmán) 29 Jan
Silvia (Kálmán) 5 Feb-15 Mar
La traviata (Verdi) 12 Feb
Luisa Miller (Verdi) 17 Feb
Prinţesa circului (Kálmán) 21 Feb
La bohème (Puccini) 26 Feb
Baiadera (Kálmán) 29 Mar-5 Apr
Tosca (Puccini) 7 Maj
Háry János (Kodály) 14-24 Maj
Rigoletto (Verdi) 28 Maj
Cluj-Napoca, Opera Naţională Română  / 
Aida (Verdi) 13 Sep-4 FebD: Adrian Morar; D: Marius Vlad Budoiu
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 1 Okt-5 AprD: Adrian Morar / Mihaela Cesa-Goje; D: Mario De Carlo
Il tabarro (Puccini) 22 OktD: József Horváth; D: Korcsmáros Gyorgy
Gianni Schicchi (Puccini) 22 OktD: József Horváth; D: Korcsmáros Gyorgy
Madama Butterfly (Puccini) 29 OktD: József Horváth; D: Rodica Popescu-Moisa(revival)
Die lustige Witwe (Lehár) 31 Okt-14 JanD: Mihaela Cesa-Goje; D: Tiberius Simu
Boema (Puccini) 7 NovD: Adrian Morar; D: Emil Strugaru
Carmen (Bizet) 12 Nov-23 MarD: Gheorghe Victor Dumănescu; D: Emil Strugaru
Ana Lugojana (Barbu) 14 NovD: Mihaela Cesa-Goje; D: Mihaela Bogdan
Barbierul din Sevilla (Rossini) 16 Nov-25 MarD: Mihaela Cesa-Goje; D: Emil Strugaru
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 17 Nov-19 Mar
Rigoletto (Verdi) 20 Nov-13 FebD: Hórvath József; D: Emil Strugaru
La traviata (Verdi) 23 Nov-24 AprD: Hórvath József; D: Emil Strugaru
Pagliacci (Leoncavallo) 28 NovD: Gheorghe Victor Dumănescu; D: Emil Strugaru
Bal Mascat (Verdi) 10 Dec
Liliacul (Strauss,J) 28 Dec
Tosca (Puccini) 11 Jan-19 Apr
Orphée aux enfers (Offenbach) 21 Jan
La forza del destino (Verdi) 25 Jan
La cenerentola (reduction) (Rossini) 18 Feb-6 Apr
Trubadurul (Verdi) 27 Feb
Die Zauberflote (Mozart) 2 Mar-27 Apr
Cavalleria rusticana (Mascagni) 8 Apr
Turandot (Puccini) 18 Apr
Constanta, Teatrul Naţional de Operă şi Balet Oleg Danovski  / 
Tosca (Puccini) 12 Okt-7 MarD: Douglas Meyer
Rigoletto (Verdi) 19 Okt-8 MarD: Joost Smeets
Elixirul Dragostei (Donizetti) 26 Okt-7 FebD: Radu Ciorei
Flautul Fermecat (Mozart) 1 Nov-22 MarD: Radu Ciorei
Turandot (Puccini) 16 NovD: Koichi Inoue; D: Alice Barb
Boema (Puccini) 23 NovD: Koichi Inoue; D: Ognian Draganoff
Liliacul (Strauss,J) 11 JanD: Radu Ciorei
Don Pasquale (Donizetti) 18 JanD: Gheorghe Stanciu
Trubadurul (Verdi) 24 JanD: Koichi Inoue
Madama Butterfly (Puccini) 1 FebD: Gheorghe Stanciu
Vaduva Vesela (Lehár) 15 Feb
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 21 FebD: Gheorghe Stanciu
Răpirea din serai (Mozart) 15 MarD: Tiberiu Oprea
La traviata (Verdi) 28 Mar
Craiova, Opera Română Craiova  / 
Don Giovanni (Mozart) 9 Okt-17 JanD: Gheorghe Stanciu / Alexandru Iosub; D: Plamen Kartaloff
Silvia (Kálmán) 18 Okt-18 DecD: Alexandru Iosub; D: András Kürthy
Tosca (Puccini) 1 NovD: Eduardo Gonzales; D: Tamas Ferkay
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 8 Nov-5 FebD: Alexandru Iosub; D: Arabela Tănase
Otello (Verdi) 11 DecD: Gheorghe Stanciu; D: Rareș Zaharia
Don Pasquale (Donizetti) 24 JanD: Arabela Tănase
Im weißen Rößl (Benatzky) 31 JanD: Alexandru Iosub; D: Migry Avram Nicolau
Elixirul Dragostei (Donizetti) 26-28 FebD: András Kürthy
La bohème (Puccini) 5 MarD: Gheorghe Stanciu; D: Arabela Tănase
Iasi, Opera Națională Română Iași  / 
Boema (Puccini) 13 Nov-15 MarD: Traian Ichim; D: Niky Wolcz
La traviata (Verdi) 16 NovD: Traian Ichim / Gabriel Bebeşelea; D: Beatrice Rancea
Troienele (Swados) 28 Nov-15 FebD: Andrei Serban
Liliacul (Strauss,J) 28 DecD: Traian Ichim
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 22 JanD: Traian Ichim; D: Andrei Serban
Rigoletto (Verdi) 1 FebD: Gabriel Bebeşelea
Barbierul din Sevilla (Rossini) 19 FebD: József Horváth; D: Matteo Mazzoni
Les Indes galantes (Rameau) 29 MarD: Gabriel Bebeșelea; D: Andrei Serban
Timisoara, Opera Nationala Romana Timisoara  / 
Silvia (Kálmán) 22 AvgD: Peter Oschanitzky; D: György Korcsmáros
Nabucco (Verdi) 23 AvgD: David Crescenzi; D: Mario De Carlo
Vaduva Vesela (Lehár) 24 AvgD: Mihaela Silvia Roşca; D: Mario De Carlo
Rigoletto (Verdi) 30 AvgD: David Crescenzi / Mihaela Silvia Rosca; D: Marina Emandi-Tiron
Liliacul (Strauss,J) 31 AvgD: Peter Oschanitzky; D: Mario De Carlo
La traviata (Verdi) 21 Sep-8 Feb
Silvia (Kálmán) 24 Sep-18 Mar
Carmen (Bizet) 29 Sep-25 Feb
Tosca (Puccini) 15 Okt-8 AprD: David Crescenzi; D: Ognian Draganoff
Nabucco (Verdi) 19 Okt-22 Mar
Faust (Gounod) 24 Okt
Der fliegende Holländer (Wagner) 2 Nov
Adriana Lecouvreur (Cilea) 5 Nov
Trubadurul (Verdi) 9 Nov-22 Feb
Turandot (Puccini) 16 Nov-11 FebD: David Crescenzi; D: Corneliu Murgu
Voievodul Tiganilor (Strauss,J) 21 Nov-4 Mar
Liliacul (Strauss,J) 31 Dec-8 MarD: Marius Hristescu; D: Mario De Carlo
Rigoletto (Verdi) 14 Jan
Nunta lui Figaro (Mozart) 28 JanD: David Crescenzi; D: Marina Emandi-Tiron
Don Giovanni (Mozart) 4 FebD: Ernst Theis; D: Marina Emandi-Tiron
Vaduva Vesela (Lehár) 27 Feb
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 5 Mar-9 Apr
Bal Mascat (Verdi) 11 Mar
Cavalleria rusticana (Mascagni) 5 Apr
Aida (Verdi) 27 Apr