2014/15 > Rusija 
*Vstopna stran     >Operabase Professional 
2014/15 > Rusija

 Svetovna premiera
 Redkost
 Nova produkcija
 Nova produkcija tega organizacije

  
Finska
Estonija
Latvija
Belorusija

Rusija
 
ZDA
Ukrajina
Georgia
Azerbajdžan
Kazahstan Japonska

Astrakhan, Astrakhan Opera and Ballet Theatre  / 

Prince Igor (Borodin) 5-6 Sep
Chelyabinsk, Chelyabinsk State Academic Opera and Ballet Theatre named after Glinka  / 
Faust (Gounod) 10 SepD: Evgeny Volynskiy; D: Ekatarina Vassileva
Mr X (Kálmán) 12 SepD: Vyacheslav Gubanov
Silvia (Kálmán) 18 SepD: Vyacheslav Gubanov
Tosca (Puccini) 20 SepD: Evgeny Volynskiy
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 25 SepD: Evgeny Volynskiy
Die Fledermaus (Strauss,J) 27 SepD: Roman Kaloshin
Ruslan and Ludmilla (Glinka) 1 Okt
Grafin Maritza (Kálmán) 3 Okt
La traviata (Verdi) 9 Okt
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 11 Okt
Iolanta (Tchaikovsky,P) 17 Okt
Il trovatore (Verdi) 23 OktD: Alexander Lebedev
Ekaterinburg, Ekaterinburg Opera House  / 
Satyagraha (Glass) 16 Sep-21 Nov
Madama Butterfly (Puccini) 19 Sep-14 Okt
La traviata (Verdi) 20 Sep-2 Nov
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 23 Sep-28 Nov
Der fliegende Holländer (Wagner) 26 Sep-25 Nov
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 30 Sep
The Snow Maiden (Rimsky-Korsakov) 4 Okt
The Love for Three Oranges (Prokofiev) 7 Okt-18 Nov
Ruslan and Lyudmila (Glinka) 9 Okt
Boris Godunov (Musorgsky) 11 Okt
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 17 Okt
Le comte Ory (Rossini) 28 Okt
The Tsar's Bride (Rimsky-Korsakov) 30 Okt
Otello (Verdi) 4-11 Nov
La bohème (Puccini) 7 Nov
Prince Igor (Borodin) 13 Nov
Le nozze di Figaro (Mozart) 15 Nov
Kazan, Tatar State Opera and Ballet Theatre named after Mussa Djalil  / 
L'elisir d'amore (Donizetti) 20-21 Sep
The Pearl Fishers (Bizet) 27 SepD: Marco Boemi; D: Vernon Mound
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 4 OktD: Marco Boemi; D: Yury Alexandrov
Krasnoyarsk, State Opera and Ballet Theatre  / 
Aida (Verdi) 14 SepD: Anatoliy Chepurnoy; D: Andrejs Žagars
Prince Igor (Borodin) 15 OktD: Anatoliy Chepurnoy; D: Yuliana Malkhasyants
Madama Butterfly (Puccini) 22 OktD: Aleksandr Kosinskiy; D: Gennadiy Malkhasyants
Iolanta (Tchaikovsky,P) 24 OktD: Aleksandr Kosinskiy
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 26 OktD: Aleksandr Kosinskiy; D: Aleksandr Fedorov
Moscow, Bolshoi Theatre  / 
Semyon Kotko (concert) (Prokofiev) 11 SepD: Valery Polyansky
Boris Godunov (Musorgsky) 14-17 SepD: Pavel Sorokin / Alexander Polianichko; D: Leonid Baratov(original), Igor Ushakov(revival)
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 18 Sep-14 NovD: Alexander Polianichko / Alexander Soloviev; D: Dmitri Tcherniakov
Orleanskaya Deva (concert) (Tchaikovsky,P) 26-28 SepD: Tugan Sokhiev
La traviata (Verdi) 2 Okt-25 DecD: Pavel Klinichev; D: Francesca Zambello
The Enchantress (Tchaikovsky,P) 7-10 OktD: Alexander Lazarev; D: Alexander Titel
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 11 Okt-19 NovD: Alexei Bogorad; D: Julia Pevzner
Così fan tutte (Mozart) 15-19 OktD: Alexander Soloviev; D: Floris Visser
La sonnambula (Bellini) 24-26 OktD: Pavel Klinichev / Alexander Soloviev; D: Pier Luigi Pizzi
Don Carlos (Verdi) 31 Okt-3 NovD: Robert Treviño; D: Adrian Noble
La bohème (Puccini) 4-5 NovD: Federik Mirdita
The Story of Kai and Gerda (Banevich) 28 Nov-31 Dec
Rigoletto (Verdi) 14-21 DecD: Evelino Pidò; D: Robert Carsen
Moscow, Moscow Chamber Opera Theatre named after Boris Pokrovsky  / 
The Three Pintos (Weber) 22-24 AvgD: Gennady Rozhdestvensky / Alexei Vereshchagin; D: Mikhail Kislyarov
La Voix humaine (Poulenc) 27 Avg-26 Okt
The Diary of a Madman (Butsko) 27 Avg-26 Okt
The Prodigal Son (Britten) 29 Avg-30 Okt
Mavra (Stravinsky) 29 Avg-30 Okt
Strider (Kobekin) 3-4 Sep
Poor Folk (Sedelnikov) 16-22 Sep
Leonora (Beethoven) 10-12 Okt
Nos (Shostakovich) 15 Okt
Pinocchio (Valtinoni) 17-18 Okt
I quatro rusteghi (Wolf-Ferrari) 21-24 Okt
Moscow, Galina Vishnevskaya Opera Centre  / 
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 19-23 SepD: Yaroslav Tkalenko; D: Andris Liepa
Moscow, Helikon-Opera  / 
Boris Godunov (Musorgsky) 9 Avg
La belle Hélène (Offenbach) 3-11 Okt
Mavra (Stravinsky) 14 Okt
Le Rossignol (Stravinsky) 14 Okt
Concert (Wagner) 16-19 Okt
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 23-26 OktD: Kirill Tikhonov; D: Dmitry Bertman
Dialogues des Carmélites (Poulenc) 31 Okt-2 Nov
Un ballo in maschera (Verdi) 13-16 Nov
Mazeppa (Tchaikovsky,P) 21-23 Nov
Die Fledermaus (Strauss,J) 19-28 Dec
Moscow, Novaya Opera Theatre  / 
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 20 Avg-7 Dec
The Turn of the Screw (Britten) 27-28 Avg
La traviata (Verdi) 4 Sep-8 Nov
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 9 Sep-16 Okt
Operetta anthology (Strauss,J) 10 Sep-9 Dec
L'elisir d'amore (Donizetti) 11 Sep
Il trovatore (Verdi) 16 Sep
Rigoletto (Verdi) 19 Sep
Lohengrin (Wagner) 22 Sep
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 25 Sep
Le nozze di Figaro (Mozart) 7-9 Okt
Nabucco (Verdi) 19 Okt
Prince Igor (Borodin) 21 Okt
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 24 Okt
L'Enfant et les sortilèges (Ravel) 25 Okt
Boris Godunov (Musorgsky) 26 Okt
Dido and Aeneas (Purcell) 29 Okt
Norma (Bellini) 31 Okt
Tristan und Isolde (Wagner) 2 Nov
Aleko (Rakhmaninov) 9 Nov
Salome (concert) (Strauss) 11 Nov
Aida (concert) (Verdi) 18 Nov
Roméo et Juliette (Gounod) 29 Nov-3 Dec
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 6-7 Dec
La cenerentola (Rossini) 10 Dec
Cavalleria rusticana (concert) (Mascagni) 11 Dec
Pagliacci (concert) (Leoncavallo) 11 Dec
Moscow, Stanislavsky and Nemirovich-Danchenko Academic Music Theatre  / 
Aida (Verdi) 12-14 Sep
Il matrimonio segreto (Cimarosa) 20 Sep-30 Okt
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 21 Sep
L'elisir d'amore (Donizetti) 9 Okt
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 12 Okt
The Demon (Rubinstein) 15 Okt
Don Giovanni (Mozart) 18-22 Okt
Carmen (Bizet) 19 Okt
La traviata (Verdi) 20 Okt
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 23 Okt
Tosca (Puccini) 24 Okt
Die Zauberflöte (Mozart) 25-26 Okt
Medea (Cherubini) 28 NovD: Felix Korobov; D: Alexander Titel
Khovanshchina (Musorgsky) 28 Feb
Novosibirsk, Novosibirsk State Opera and Ballet Theatre  / 
La traviata (Verdi) 24 Sep-12 Okt
Bastien und Bastienne (Mozart) 27 Sep-11 Okt
Prince Igor (Borodin) 28 Sep-18 Okt
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 30 Sep-27 Okt
Iolanta (Tchaikovsky,P) 4 Okt
Carmen (Bizet) 10 Okt
Mass (Bernstein) 15 Okt
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 30 Okt
Perm, Perm Tchaikovsky Opera and Ballet Theatre  / 
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 31 Avg-2 SepD: Valery Platonov; D: George Isaakyan
Don Giovanni (Mozart) 21-28 SepD: Teodor Currentzis; D: Valentina Carrasco
Cendrillon (Massenet) 25-26 OktD: Valery Platonov; D: Georgy Isaakyan
The Twelve Months (Banevich) 28 OktD: Evgenii Kirilov; D: Georgy Isaakyan(original), Olga Enns(original), Tatyana Stepanova(revival)
Le nozze di Figaro (Mozart) 30 Okt
The Malachite Casket (Batin) 1-2 NovD: Damir Maksutov; D: Olga Enns
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 11-13 NovD: Valery Platonov; D: Evgenia Minakova(original), Georgy Isaakyan(revival)
Così fan tutte (Mozart) 27 Nov
Don Giovanni (Mozart) 4 Dec
Rostov, Rostov State Opera  / 
Faust (Gounod) 27 SepD: George Isaakyan
The Country Wives' Revolt (Ptichkin) 4 OktD: Kirill Vassiliev
Madama Butterfly (Puccini) 10 OktD: Yuri Alexandrov
Ball im Savoy (Abraham) 12 OktD: Yuri Alexandrov
Samara, Samara Academic Theatre of Opera and Ballet  / 
Aida (Verdi) 11 SepD: Alexander Anissimov.cond; D: Yuri Alexandrov
Silvia (Kálmán) 12 Sep-21 OktD: Eugene Khokhlov; D: Evgenia Tenyakova
Prince Igor (Borodin) 20 SepD: Vladimir Kovalenko; D: Yuri Alexandrov
Die Fledermaus (Strauss,J) 28 SepD: Eugene Khokhlov; D: Galina Tarasova
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 1 OktD: Alexander Anissimov.cond; D: Mikhail Pandzhavidze
Tosca (Puccini) 5 OktD: Alexander Anissimov.cond; D: Yuri Alexandrov
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 11-12 OktD: Alexander Anissimov.cond; D: Vladimir Petrov
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 16 OktD: Vladimir Kovalenko
Saratov, Saratov Opera and Ballet  / 
Prince Igor (Borodin) 1 Okt
Madama Butterfly (Puccini) 4 Okt
Iolanta (Tchaikovsky,P) 7 Okt
Oresteia (Taneyev) 9 Okt
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 11 Okt
Il matrimonio segreto (Cimarosa) 17 Okt
St Petersburg, Mariinsky Theatre  / 
Il trovatore (Verdi) 26 Sep-29 Nov
La traviata (Verdi) 27-28 Sep
Le nozze di Figaro (Mozart) 28 Sep-26 Nov
War Requiem (concert) (Britten) 29 SepD: Valery Gergiev
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 30 Sep-9 Nov
La bohème (Puccini) 1 Okt
Salome (concert) (Strauss) 1 OktD: Valery Gergiev
Aida (Verdi) 2-12 Okt
Otello (Verdi) 3 Okt
Don Giovanni (Mozart) 4 Okt-7 Nov
Macbeth (Verdi) 5 Okt
Recital (Schubert) 5 Okt
Madama Butterfly (Puccini) 7 Okt-30 Nov
Die Zauberflöte (Mozart) 7 Okt-13 Nov
Don Quichotte (Massenet) 9 OktD: Yannis Kokkos
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 10 Okt-23 Nov
The Love for Three Oranges (Prokofiev) 11-12 OktD: Alain Maratrat
A Life for the Tsar (Glinka) 15 Okt
A Midsummer Night's Dream (Britten) 15-16 Okt
Mazepa (Tchaikovsky,P) 17 OktD: Ilya Shlepyanov(original), Yuri Laptev(revival)
Iolanta (Tchaikovsky,P) 18 Okt-7 NovD: Mariusz Trelinski
Betrothal in a Monastery (Prokofiev) 21 OktD: Vladislav Pazi
Les Troyens (Berlioz) 22 Okt
Prince Igor (Borodin) 23 Okt-28 NovD: Yevgeny Sokovnin(original), Irkin Gabitov(revival)
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 24 Okt-19 Nov
The Lefthander (Shchedrin) 25 Okt
Boris Godunov (Musorgsky) 28 OktD: Graham Vick
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 29 Okt-8 Nov
Boyarina Morozova (concert) (Shchedrin) 29 Okt
Faust (Gounod) 30 OktD: Isabella Bywater
Tosca (Puccini) 31 Okt
Così fan tutte (Mozart) 1 NovD: Walter Le Moli
Ariadne auf Naxos (Strauss) 4 Nov
L'elisir d'amore (Donizetti) 5 Nov
Iolanta (Tchaikovsky,P) 6 Nov
Semyon Kotko (Prokofiev) 11 Nov
The Brothers Karamazov (Smelkov) 12 Nov
The Gambler (Prokofiev) 14 Nov
Ruslan and Lyudmila (Glinka) 15-16 NovD: Lotfi Mansouri
War and Peace (Prokofiev) 16 Nov
Nos (Shostakovich) 18 Nov
Pelléas et Mélisande (Debussy) 20 Nov
Aida (Verdi) 20 Nov
The Enchanted Wanderer (Shchedrin) 21 Nov
Lohengrin (Wagner) 23 Nov
La forza del destino (Verdi) 25 NovD: Elijah Moshinsky
Suor Angelica (Puccini) 27 NovD: Walter Le Moli
Gianni Schicchi (Puccini) 27 NovD: Walter Le Moli
Il tabarro (Puccini) 27 NovD: Walter Le Moli
St Petersburg, Mikhailovsky Theatre  / 
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 29 Sep-16 DecD: Mikhail Tatarnikov; D: Vasily Barkhatov
Tosca (Puccini) 4 OktD: Mikhail Tatarnikov; D: Stanislav Gaudasinsky
La juive (Halévy) 8 OktD: Peter Feranec; D: Arnaud Bernard
La traviata (Verdi) 11 OktD: Pavel Klinichev; D: Stanislav Gaudasinsky
Manon Lescaut (Puccini) 22-24 OktD: Mikhail Tatarnikov; D: Jürgen Flimm
La bohème (Puccini) 2 NovD: Mikhail Tatarnikov; D: Arnaud Bernard
Iolanta (Tchaikovsky,P) 9 NovD: Alexey Nyaga; D: Sergey Shepelyov
L'elisir d'amore (Donizetti) 30 NovD: Mikhail Tatarnikov; D: Fabio Sparvoli
Un ballo in maschera (Verdi) 19 DecD: Andrejs Žagars
Cinderella (Asaf'yev) 21 DecD: Olga Mukhortova